Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálják ezt bizonyos...

Miért csinálják ezt bizonyos anyák?

Figyelt kérdés

A kérdés a b@szogatásról szól. Nem tudok rá jobbat, a bullying talán nem a leghelyénvalóbb kifejezés anya-lánya kapcsolatban.

Nem vagyok már fiatal, egyedülálló anyuka vagyok, nem a legkönnyebb helyzetben, sőt. Sokat dolgozom kevés pénzért, a gyerekemet a legjobb tudásom szerint nevelem, a munkahelyemen elismernek (sajnos nem anyagilag), egyébként otthonülő vagyok és kb. a légynek sem ártok. Viszont mivel sokat dolgozom (most már egy másodállásban is) és a gyerekem körüli teendőkre/háztartásra is jobbára egyedül vagyok, elég nagy a rumli nálunk. Folyamatosan igyekszem tenni ellene, sajnos nem túl sok sikerrel. Anyám pedig minden adandó alkalmat megragad, hogy b@szogasson. Folyamatosan számonkér, hogy mi miért nincs rendben, mit miért nem úgy csinálok, ahogy szerinte kellene. Ha megpróbálom kifejteni, akkor vagy mártírkodom, vagy hazudok (szerinte). Ha éppen nem számonkér, akkor meg csak teszi az epés és kifejezetten bántó (jellemzően igazságtalan) megjegyzéseket.

Nagyon szeretném megérteni, hogy vajon miért csinálja, akkor talán nem fájna annyira.


2022. dec. 7. 21:23
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
95%
"az végképp nem hiányzik, hogy egymás után jöjjenek nekem osztani az észt" - baromi egyszerű: nem kell beengedni őket. Ha műsoroznak az ajtó előtt, akkor ki kell hívni rájuk a jardot. Ennyi. Nőj fel!
2022. dec. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
91%
Ignorálod öket, nem foglalkozol velük.
2022. dec. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
98%

A szomszédunk anyja is ilyen. Ott már nagyobbak a gyerekek, ezért amikor hazaérnek a suliból, igyekeznek besegíteni a háztartási dolgokban, hogy mire az anyjuk végez a munkahelyén, ne maradjon rá annyi. Nem azt mondom, hogy olyan rend van, mint az angol királyi családnál, de ügyesek, odafigyelnek, és az anyjuk is állandóan takarít, amikor szabadnapos. A kedves mama nem segít nekik szinte semmit, csak váratlanul be-betoppan, hogy a gyerekét vagy az unokáit azzal cs.sztesse, hogy "mekkora rumli van, mert a bögréket a talpukra állítva teszik be a konyhaszekrénybe, nem pedig fejjel lefelé, mint ahogy ő csinálja otthon".


Az ilyen nem tudja máshol kiélni magát, mert eleve egy lehetetlen, kötekedő "mindenki hülye, csak én vagyok a mindent tudó" természete van, ezért olyanokhoz megy, akikről tudja, hogy nem fogják elküldeni melegebb éghajlatra. Minél unalmasabb az élete, minél inkább szűkül az az ismeretségi köre, aminek a tagjai hátrányos következmények nélkül kapcsolatot bonthatnak vele, annál gyakrabban és annál idegesítőbben jár rá a maradék nyakára.

2022. dec. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

"Szerintem kevésbé az a lényeg, hogy anyád miért ilyen, mert ilyen és kész, nem tudod megváltoztatni. A kérdés az, hogy te miért veszed még zokon tőle mikor már saját családod van?"

Szerintem meg ez egy nagyon rossz kérdés. Ezzel gyakorlatilag azt kérdezed, hogy miért fáj az érzelmi bántalmazás a saját anyukámtól. Pontosan azért, mert az anyám, akinek szeretnie és támogatnia kéne. Észre kéne vennie, milyen nehéz az életem, és ha esetleg segíteni nem is tud vagy akar, legalább nem kéne azt éreztetni velem minden alkalommal, hogy mennyire semmirekellőnek tart. Mert ő ezt csinálja. Elismerő szót évtizedek óta nem kaptam tőle, ellenben kritikát, leértékelést annál többet.

Ami pedig a második kérdésedet illeti: pontosan a fentiek miatt évek óta igyekszem a minimumra redukálni vele a kapcsolatot. De mindig adódnak olyan helyzetek, amikor szükség van arra, hogy pl. vigyázzon az unokájára, mert nekem éppen valami elintéznivalóm van. Ugyanakkor az unokája szereti őt, így időről időre elkerülhetetlen a találkozás. És a legkevésbé sem kell vele "hétköznapi gyakorisággal" találkoznom ahhoz, hogy találjon okot a b.szogatásra.

Ha épp nem nálam vagyunk, akkor a ruházatomra fog megjegyzést tenni, ha esetleg az épp kifogástalan, akkor a hajamra. Ha semmire nem tud, akkor úgy dicsér meg, hogy bár inkább ne tette volna. Pl. milyen jó a hajad, végre már, hogy leszoktál arról az idétlen frizuráról, amit mostanáig fésültél magadnak, tök röhejesen néztél ki vele, de én hiába mondtam, mert te mindig mész a saját fejed után stb. stb. stb.

2022. dec. 8. 00:06
 15/37 anonim ***** válasza:
98%
És az említett családtagok félnek tőle? Vagy miért csinálnak úgy mint ha semmit nem vennének észre ebből? Vagy ők is ilyenek? Apud?
2022. dec. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Az említett családtagok szintén ilyenek. Apukám nemrég halt meg. Meggyőződésem, hogy pont anyu elviselhetetlen természete miatt adta fel végül. Amit nekem havi 2-3 alkalommal is nehéz elviselni, azt neki reggeltől estig tolta.
2022. dec. 8. 00:35
 17/37 anonim ***** válasza:
96%

Ha ennyire mérgező, akkor nullára kell redukálni a kapcsolatot! Ha a gyerekhez jön, te némán a bejárati ajtón kimész, maximum köszönsz, egy szóval se többet. Mikor visszajöttél, kitárod neki az ajtót, és azt a két szót közlöd, hogy lehet távozni. Nulla kapcsolat legyen!

Azért ilyen, mert gonosz. De neked nem dolgod megérteni, hogy miért. Sajnálatra méltó és boldogtalan, de az neked ne legyen szempont. Neked saját magaddal kell foglalkoznod. Azért csinálja, mert TE hagyod! Ne védekezz, nem vagy gyerek! Semmilyen magyarázkodással nem tartozol. Ha kínoz, abban a pillanatban higgadtan és határozottan felszólítod a távozásra. Nem mész bele az utcájába, nem süllyeszted magad gyerekké! Ne álmodozz, hogy milyennek kéne lennie - nem olyan! Soha nem is lesz. Selejtes. Az meg végképp ne érdekeljen, hogy másnak mit mond; aki azt elhiszi, arra neked nincs szükséged.

2022. dec. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 Darius- ***** válasza:
2%
Mert lusta vagy, takaritani illene tudni rendesen, nem anyadra, férjedre, gyerekeidre hagyni a munkat.
2022. dec. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
88%
Miért ilyen? Mert minden sértés, bántás ellenére nem szűnsz meg szeretni őt, pedig már régen hagynod kellett volna a mérgező személyiségét a fenébe. Van benned egy jó adag mártír hajlam, és vak optimizmus is, mert hiszed hogy valamikor még ideális lehet a kettőtök viszonya. Ezért hagyod hogy bántson. Ő...ő pedig saját maga hibájának tartja a magánéleti kudarcodat, mintha egy tükröt tartanál neki, amiben az elcseszett önmagát látja. Hagynod kell őt, meg kell tanulnod nélküle élned, mert elemészt a belőle áradó cinizmus. Pedig ha látná ki vagy, milyen nehézségekkel szemben maradsz talpon... beszélj vele arról mit érzel, és adj neki választási lehetőséget
2022. dec. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
90%

Darius- , javaslom, iratkozz be egy általános iskola esti tagozatára, hogy pótold a szövegértési hiányosságaidat. A kérdező egyedülálló, és nem lőcsöli se az anyjára, se a gyerekére a takarítást, hanem ő csinálja, azonban nincs rá annyi ideje, mint ahol két felnőtt van a háztartás vezetésére, a gyereknevelésre és a pénzkeresésre.

Bár a mondandód alapirányából úgy veszem ki, kellene egy társadalomismereti kurzus is, hogy felvilágosítsanak az elmúlt pár évtized változásairól; ahol ketten vannak, ott a férfinak is ugyanolyan kötelességei vannak a háztartásra és gyereknevelésre vonatkozóan, mint a nőnek, nem pedig csak "besegíthet", ha úri kedve úgy tartja.

2022. dec. 8. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!