Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálják ezt bizonyos...

Miért csinálják ezt bizonyos anyák?

Figyelt kérdés

A kérdés a b@szogatásról szól. Nem tudok rá jobbat, a bullying talán nem a leghelyénvalóbb kifejezés anya-lánya kapcsolatban.

Nem vagyok már fiatal, egyedülálló anyuka vagyok, nem a legkönnyebb helyzetben, sőt. Sokat dolgozom kevés pénzért, a gyerekemet a legjobb tudásom szerint nevelem, a munkahelyemen elismernek (sajnos nem anyagilag), egyébként otthonülő vagyok és kb. a légynek sem ártok. Viszont mivel sokat dolgozom (most már egy másodállásban is) és a gyerekem körüli teendőkre/háztartásra is jobbára egyedül vagyok, elég nagy a rumli nálunk. Folyamatosan igyekszem tenni ellene, sajnos nem túl sok sikerrel. Anyám pedig minden adandó alkalmat megragad, hogy b@szogasson. Folyamatosan számonkér, hogy mi miért nincs rendben, mit miért nem úgy csinálok, ahogy szerinte kellene. Ha megpróbálom kifejteni, akkor vagy mártírkodom, vagy hazudok (szerinte). Ha éppen nem számonkér, akkor meg csak teszi az epés és kifejezetten bántó (jellemzően igazságtalan) megjegyzéseket.

Nagyon szeretném megérteni, hogy vajon miért csinálja, akkor talán nem fájna annyira.


2022. dec. 7. 21:23
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
86%

Nezd meg. Anyad elmebeteg. Azert viselkedik ilyen undoritoan.



[link]


Illetve ajanlom : Susan Forward :Mergezo szulok c konyvet!!!


Anyam pont ilyen undorito. Reszvetem. Ha mond vmi szdmetseger,mondj te is szemetseget!! Azota nekem kevesebb szemetseget mond!!

2022. dec. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
96%
Azért csinálja, mert ebből nyer energiát. Feltölti, boldoggá teszi, hogy lehordhat, jobbnak érezheti magát nálad, mert más jó érzést okozó dolog nincs az eletében. Frusztrált, szomorú. Szánnivaló az ilyen, hogy ez okoz neki örömet. De attól még nem engedheted, hogy ezt csinalja.
2022. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 Darius- ***** válasza:
68%

20- Ide irtam, egy masikba akartam , amely tegnap nyilt.


Normális, hogy a férjem nem segít.

Fuggetlenul attol mit irok én vagy barki, te ne mondd meg mit csinaljak az életemben, mivel nem ismersz.


A kérdésre valaszolva nekem is rossz volt a kapcsolatom anyammal, mivel hasonloképpen viselkedett.

Ha ez mindennapos, hogy rosszul banik veled, sajnos el kell hagynod, mert nem lesz valtozas.

2022. dec. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
94%
Mert néhány ember ilyen. El vannak szállva maguktól, azt hiszik, ők az erkölcsi mérce és bíróság egyben. Az én anyám is ilyen volt. Semminek nem hagyta, hogy egy percig is örüljek, mert rögtön jött kárálni, hogy "és mikor lesz kész az iskolai ez meg az", "és mikor lesznek jobb jegyeid", "és mikor lesz végre munkád", "és mikor..." Kedvem lett volna lebaszni neki egyet, de sajnos ő volt az anyám. Mostanra megmurdelt, és kiváló értékítéletét tükrözendő, minden vagyont elherdált, és ami maradt, a semmirekellő, alkoholista nővéremre meg a hasonló zabigyerekére hagyott. Én itt vagyok kisemmizve, szerencsére jó szakmával (azt sem neki köszönhetem, magamnak), a két ostoba qrva meg a jó meleg lakásban, amit ingyen kaptak.
2022. dec. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 Darius- ***** válasza:
30%
Amugy elnézést a tévedésért, persze a kérdezotol.
2022. dec. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
92%
Az erőszak nem válogat a nemek között.
2022. dec. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon szeretném megérteni, hogy vajon miért csinálja, akkor talán nem fájna annyira."

Végső soron valószínűleg az, hogy nem tudja feldolgozni, hogy kirepültél, önálló életed lett, amiben ő már nincs olyan fontos helyen.

Népbetegség, főleg nőket érint, akik hosszú éveken át mindenféle életcél és megelégedés így vagy úgy a gyerekeik neveléséhez kapcsolódott.

2022. dec. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!