Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amíg a szüleimmel élek hiába...

Amíg a szüleimmel élek hiába vagyok 18 éves beleszólhatnak az életembe? Vagy nincs már hozzá joguk alapvetően a szüleimnek?

Figyelt kérdés

2022. dec. 31. 23:19
1 2 3 4 5 6
 1/59 A kérdező kommentje:
Nem engednek el szilveszterkor bulizni a barátokkal.
2022. dec. 31. 23:22
 2/59 anonim ***** válasza:
31%
addig teszik, ameddig te hagyod.
2022. dec. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
95%
Joga vagy nem joga, náluk laksz, így közös nevezőre kellene hozni a dolgokat.
2022. dec. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy elég érdekes helyzet. Jogilag nem szólhatnak bele, hiszen nagykorú és cselekvőképes vagy. Innentől kezdve saját magad felelsz a tetteidért, a döntéseidért és minden egyes következményért.

Ugyanakkor "amíg a szülők kenyerét eszed", joguk van beleszólni, hogy mire és hogy adnak pénzt. Amíg ők adnak lakhatást, ők fizetik a rezsit, ők ruháztatnak, ők adnak költőpénzt, addig bizony kompromisszumot kell kötni: a szabályokat ők szabják és neked ott a döntési lehetőség: elfogadod őket vagy önellátó leszel. Persze ez nem azt jelenti, hogy a gyerek rabszolga és az ő neve kuss, különben szíjjal verik, hiszen az egy másik véglet.

De szummázva: jogilag nem szólhatnak bele, hogy mit csinálj, ugyanakkor mint a szociális szférád, az eltartóid, a mindennapi élettered és felelősséget vállaló szülők, bizony hozhatnak olyan szabályokat és döntéseket, amikkel te nem értesz egyet. Ilyen pl az is, hogy nem mehetsz ma bulizni.

2022. dec. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
26%

Onnantol ugralj a jogaiddal mikor onalloan meg tudsz elni.

Attol hogy 2 hete nagykoru vagy nem fog korulotted forogni a nap.


Adtal okot arra hogy ne engedjenek el?

2022. dec. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
Nem adtam okot. De már fél éve vagyok nagykorú.
2022. dec. 31. 23:32
 7/59 anonim ***** válasza:
94%
Bármit tehetsz ők pedig bármikor kirakhatnak, ha úgy tartja kedvük.
2022. dec. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk itt pár válaszoló aki fogja a szülők pártját, "amíg ott laksz addig A meg B", ami nyilván jogos. De azért az, hogy egy 18 éves felnőtt ember hova megy, annak semmi köze a lakhatáshoz.


Én is otthon éltem 18 évesen, de nem voltak debil szüleim, akik azt mondták, hogy "mivel itt laksz, én mondom meg hova mehetsz meg hova nem".


Ha nem takarít, nem fizet, állandóan csak kizabálja a hűtőt stb., ezek jogos érvek, de hogy valakinek azt mondom, hogy te márpedig nem mehetsz el itthonról, az azért kicsit vicces...

2023. jan. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
95%

A szülőkről leválás hosszú folyamat, amíg otthon élsz kénytelen vagy alkalmazkodni valamilyen szinten. A határokat viszont közösen kell felállítanotok, és tágítani, mindkét félnek, a szüleidnek is kell teret adni, hiszen lassan felnősz, önállósodsz.

Mit mondtak, miért nem?

2023. jan. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
25%
Nincs joguk hozzá, de ha lány vagy érthető ha féltenek, ez természetes egy határon belül. Viszont feleslegesen aggódnak, ha normális helyre mennél bulizni, 90% túl féltik a gyereküket az ilyen fajta szülők, és csak elveszik a legszebb éveit.
2023. jan. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!