Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amíg a szüleimmel élek hiába...

Amíg a szüleimmel élek hiába vagyok 18 éves beleszólhatnak az életembe? Vagy nincs már hozzá joguk alapvetően a szüleimnek?

Figyelt kérdés

2022. dec. 31. 23:19
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
22%

Mielőtt válaszolnék megkérdetném hogy pontosan mit jelent nálad a "beleszólhatnak az életembe"?


Kit vihetsz fel a lakásukba a szobádba szerintem beleszólhatnak. De hogy milyen pólót vegyél fel abba meg nem.

2023. jan. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
89%

Joguk nincs, de megtehetik, mert (amíg) tőlük függsz. Nem fair, de ez van, nem minden szülő olyan, hogy felnőtt a gyereke, akkor úgy is kezeli.


Nekem 21 évesen is mindenbe beleszóltak, "amíg nálam laksz az van, amit mondok"... Amilyen hamar tudtam költöztem, és azóta sem igazán sűrűn járok haza.

2023. jan. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
74%

Nem felnőtt lettél, csak nagykorú.

Felnőtt majd akkor leszel, ha dolgozol, lesz fizetésed, és nem a szüleidtől függsz minden téren.

2023. jan. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
24%

Kezdésképp 18 évesen nem engedélyt kellene már kérni, hogy elmész valahova, hanem csak bejelented.

A különköltözéshez is engedélyt fogsz majd kérni? Mi lesz, ha nem adják meg?


Másrészt meg miben nyilvánult meg, hogy nem engednek?

Azt mondták? Akkor mi akadályozott meg, hogy elmenj?

Bezártak a szobádba? Az már bűntetőjogi kategória.

2023. jan. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 NTBS ***** válasza:
89%
Jogilag nem szólhatnak bele a dolgaidba, de, ha az ő pénzükből élsz, az sokat árnyal a képen. Törekedj a teljes függetlenségre.
2023. jan. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
24%

Akár az is lehet az ok, hogy a szüleid nem szeretnének nagy hirtelen nagyszülőkké válni?!

Ahogyan egy régi vers is ezt példázza:


Volt egy 18 éves hajadon.

Elment bulizni kajakon.

Visszajött reggel kajakon,

De nem volt már hajadon.

2023. jan. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
16%

Ebből is látszik, h a legtöbb szülő "élvezi", h birtokolhat végre valakit... A gyerekét.

Szánalmas továbbra is az ilyen "amigittlakszazvanamitmondok" hozzáállás!

Lelehet pontozni, hidegen hagy. Nekem legalább normális szüleim vannak.

2023. jan. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
87%

Amíg ők finanszírozzák az életedet, van joguk beleszólni, bár nem gondolom túl ésszerű dolognak.

Mondjuk már a sokadik kérdésed írod a témában, hogy mihez van joga a szüleidnek, mióta nagykorú vagy...

Joguk lenne pl azt mondani, hogy elmúltál 18 éves, mától kezdve ennyi a lakbér, ennyi rezsit kell fizetned, a kiadásaid oldd meg magadra, sőt, ahhoz is joguk lenne, hogy egyszerűen zárat cseréljenek, és kirakjanak otthonról.


Az éremnek két oldala van, a kérdéseid alapján te egy igazi kis követelőző görcs lehetsz.

2023. jan. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
90%
Hát kérdező, ha nagykorú vagy akkor azzal kötelességek is járnak nem csak jogok. mennyit adsz haza havonta? A Hét felében te mosol főzöl takarítasz?
2023. jan. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
5%

Nem rakhatja csak úgy ki otthonról, csak szólok!

Az ilyen hülye szülők miatt megy el sok gyerek dolgozni és nem tanul tovább, mint pl én apám miatt. De ha öreg lesz majd én is azt mondom nem otthon lakok csináljon amit akar!

Mielöt valaki jön a majd örökség miatt se havirodjak fe nem fogok, mer nem kell semmi.

Persze függhet attól is, h a gyerek milyen, de nem mindig a gyerek a hülye a szar kapcsolatért.

2023. jan. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!