Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amíg a szüleimmel élek hiába...

Amíg a szüleimmel élek hiába vagyok 18 éves beleszólhatnak az életembe? Vagy nincs már hozzá joguk alapvetően a szüleimnek?

Figyelt kérdés

2022. dec. 31. 23:19
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
6%
És attól még nyavalyog, h jajj milyen gyerekeim vannak, nem is kíváncsiak rám 😂
2023. jan. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
68%
De jure nem, de facto igen. Tehát hiába vagy jogilag felnőtt, mivel függsz tőlük ezért beleszólnak. Nálam ez volt a legfőbb ok, hogy egyetemre mentem...Lehet szánalmas, de ez van. Ott még ha nem is leszel teljesen független tőlük, ha messzi mész, és koli albérlet kell, akkor már nem fognak bele szólni, mert nem is fogod megemlíteni. (És nem is kell mert nem velük fogsz élni)... Aztán sajnos utánna tényleg csak akkor tudod ezt "peemanensen" fenntartani ha külön mész albérletbe, és ki is tudod egymagad fizetni. Talán ez a végső "mérföldkő". Viszont nem jelenti azt hogy egy lépést sem tettél az önállóság felé, ugyanis ezzel a kérdéssel, világossá tetted, hogy bizony az érzelmi leválás, vagy elkezdődött, vagy esetleg már meg is TÖRTÉNT. Ugyanis minden egyéb esetben belenyugodnál a helyzetbe, és nem foglalkoztatna egyáltalában.. :)
2023. jan. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
81%
A kérdéssel csak a téveszméjét tette világossá, hogy úgy gondolta: kötelesek eltartani de ő azt tehet amit éppen kedve tart.
2023. jan. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
89%
40es azért a legtöbb szülőnek van saját ingatlanja.
2023. jan. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
18%
Keresel egy kolit, elkezdesz dolgozni, vagy adsz 5 plazmát, aztán elköltözöl a francba. Én nem csinálnék ekkora ügyet ebből.
2023. jan. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
66%
Hol vagy, kérdező? Megoldódott a problémád?
2023. jan. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:
Nem oldódott meg.
2023. jan. 10. 17:33
 48/59 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező hallgas rám, a 45-ös vagyok. Ha most nem kezdesz el gyorsan függetlenedni, örökké ott tartanak majd az érzelmi zsarolással téged. Én is 17 évesen találtam ki, hogy kolis leszek 18 felett, és még így is nagyon nehezen mentem el otthonról.
2023. jan. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
23%

Még most is abban a házban élünk, ahol anyum anno felnőtt. (nagy, falusi családi ház)

Kicsit érdekes lett volna, ha mamám beszól az 50 éves anyámnak, hogy hova mehet, csak azért mert ott lakik még...

2023. jan. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
15%
"Ha most nem kezdesz el gyorsan függetlenedni, örökké ott tartanak majd az érzelmi zsarolással téged. " MIFÉLE érzelmi zsarolást fantáziálsz bele? 😂😁 A kérdező azt hitte a ő a Jani mert elmúlt tizennyolc, és leszarhatja a szüleit: pofára esett hogy nem, nem csinál azt a más zsebére amit akar..
2023. jan. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!