Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amíg a szüleimmel élek hiába...

Amíg a szüleimmel élek hiába vagyok 18 éves beleszólhatnak az életembe? Vagy nincs már hozzá joguk alapvetően a szüleimnek?

Figyelt kérdés

2022. dec. 31. 23:19
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
84%
Beleszólhatnak persze, mivel egy fedél alatt éltek és ennyi. Ez ugyanolyan mintha albiban laknál és te ilyenkor neki állsz hangoskodni, vagy bármilyen olyan dolgot csinálsz, amivel a másikat zavarod mert éppen ahhoz van kedved akkor fog szólni a lakótársad is, hogy mégis mi a franc van veled. Bárhol vagy ahol van rajtad kívül egy másik ember beleszólhat az életedbe, bármit is csinálhat veled.. Akár akaratodon kívül, akár nem, mivel ott egy másik ember és annak van egy döntése.
2023. jan. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
33%
Költözz külön, teremtsd meg rá az anyagi elhetőséget, onnantól te dolgod mit csinalsz.
2023. jan. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
42%

Ennyi debil válaszolót komolyan. Beteges a válaszolók hozzáállása.

Tényleg az az indokotok arra, hogy nem engedik el szegény gyereket élni a fiatalkorát, mert még nem áll meg a saját lábán? Komolyan ez a nagy indokotok?? Ez nem lehet indok arra, hogy így korlátoznak egy felnőtt fiatalt. Ha még egyetemre jár akkor kb kb 23 koráig se járjon bulizni mert még tanul és addig nem áll meg a saját lábán?? Ti vagy nem voltatok fiatalok vagy szimplán betegek vagytok.

2023. jan. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó, arról nem tehetünk, hogy ez már tul bonyolult.... míg a szülei pénzelik, a szülei lakásában lakik, addig igenis beleszólhatnak, tudod 18-at betöltötte, jogilag innen már ki is tehetnek, hogy tessék menj amerre jonak latsz.
2023. jan. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
21%
Hogy mikor hova mész, abba szerintem nem szólhatnának bele ilyen esetben sem, csak abba, hogy a lakásukban mit csinálsz.
2023. jan. 1. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
77%

Hál Isten, hogy normális szüleim voktak ilyen szempontból.

Ez az amíg itt laksz azt csinálod, amit mondok szánalmas! Nyilván besegít vagy ilyesmi, de ez a nem engedem el, mer én vagyok az anyja/apja vicc. A gyerek nem egy tárgy!

2023. jan. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
88%

#14

Ha nekem gyerekem lesz félteni fogom és nyílván nézni fogom, hogy kikkel van, de nem fogom magamhoz láncolni és elmarni minden lehetőségektől a legszebb éveiben. Az, hogy jogilag betöltötte a 18-at és még támogatom az full normális akár 20 éves kora felett is ha tanul a mai világban (mert mellesleg nem ő akart megszületni ugye). Aki csak ezért kitenné, mert bulizni akar, az minek vállalt gyereket egyáltalán? Azt hitte majd megáll a fejlődésben és nem lesznek szociális igényei? Ezek a döntések csak azt segítik, hogy aztán egy depressziós ember válljon belőle, aztán meg jönnek majd a kérdések, hogy miért nem jön ki a szobájából, miért ilyen zárkózott stb.

2023. jan. 1. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
90%

13# miért debil mindenki, aki azt mondja, hogy van a szülőknek beleszólása?

Nem tudjuk a körülményeket, nem tudjuk mi volt az előzmény, annyit tudunk, hogy nem lett elengedve a kérdező. Megkérdezte, hogy ebbe beleszólhatnak-e a szülők és megkapta a választ: jogilag nem, mert nagykorú és magáért felel, de technikailag igen, mert az ő értékrendjüknek megfelelő szabályokat hoznak és amíg otthon lakik, az ő kenyerüket eszi, nem szabhat ettől eltérő szabályokat. Jobb esetben jófejek a szülők és észreveszik, hogy egy 18 évest már nem is lehet és nem is szabad annyira lekorlátozni, mint egy 12 évest, rosszabb esetben pedig lehet függetlenedni és elköltözni.


Egyébként vigyázni kell az ilyen kijelentésekkel, én elég régóta vagyok aktív gyakorin és már nem egyszer derült ki hasonló kérdéseknél, hogy van valami turpisság a háttérben. Nem csak úgy hobbiból kicsesznek a gyerekkel a szülők, hanem volt előzménye is annak, hogy nem engedték el. Sok esetben a társaság volt problémás, sok esetben a viselkedés, de persze olyan is előfordult nem egy esetben, hogy a szülők voltak túl szigorúak. Ennyiből ezt nem lehet megállapítani.

2023. jan. 1. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
64%

Lényegtelen hogy nagykorú vagy : nem vagy felnőtt. Eltartanak, az ő otthonukban élsz, nem kötelesek sem tűrni, se, finanszírozni az amit nem helyeselnek, egy nagykorútól még annyira sem mint egy kiskorútól. Te meg nem vagy köteles ezt tűrni, ott lakni, ugyanis már nem ők felelnek érted, nem tilthatják a költözést.


Röviden: neked jogod van a saját életedet élni, saját döntéseket hozni, nekik joguk van nem elnézni a saját házukban azt amit nem helyeselnek, és nem adni pénzt arra a dologra, életvitelre ami nem tetszik nekik. El kell döntened mi a fontosabb számodra, akkor is ha ez esetleg kényelmetlenséggel jár. Ezt jelenti a felnőtt élet, nem azt hogy "18 múltam, a gyereknek járó előnyök maradnak, de már senki nem dumálhat bele a dolgaimba. "

2023. jan. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
64%

18 éves vagy, felnőtt.. De ők tartanak el, ők etetnek, itatnak, ruháznak, ők biztosítanakmeleg szobát, ágyat a pitsád alá és még sorolhatnám.

Fejtsd már ki, hogy a korodon kívül miben nyilvánul meg hogy felnőtt ember vagy.

Aki a felnőttet akarja játszani az eltartja magát, és nem az anyjáék nyakán lakik/ad haza pénzt.

2023. jan. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!