Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek érzelmi elhanyagolasban...

Akinek érzelmi elhanyagolasban volt része gyerekként ki hogyan dolgozta fel?

Figyelt kérdés

2023. jan. 6. 04:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
10 éves koromig nevelőszülők. Szerettek, de apuka szexuálisan is közeledett.... Utána nevelőotthon és a szeretet teljes hiánya.... Rögös gyerekkor után, most egy boldog házasság, család. 32N
2023. jan. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%
Eleve csak 30 éves korom körül esett le, hogy le voltam tojva gyerekként, és ez bennem traumatikus nyomot hagyott. Szerettek, szerettek, de nem igazán mutatták, nem foglalkoztak velem lelkileg, ha bánat ért, rámpillantottak szomorúan, aztán inkább mentek, és hagyták, hogy magamban intézzem el a dolgot, miközben ők messziről sajnálnak (amiről akkor nem is tudtam, csak utólag említette anya egy esetről, hogy amiatt pl. mennyire sajnált engem. Én meg azt hittem, fogalma sem volt, hogy egyáltalán van valami bajom). És ez gyerekként úgy csapódik le, mintha nem is szeretnének, csak megtűrnének. Szóval bőven felnőtt koromig abban a hitben voltam, hogy a szüleim részéről engem semmi rossz nem ért, tőlük mindent megkaptam gyerekként. Csak valamiért sóvárgok szeretetére, valamiért sírni tudnék magam miatt, hogy mennyire egyedül vagyok a világban. Nekem valamiért élet-halál kérdése a szerelem, és visszajött Auchan fáj amikor nem kellek.
2023. jan. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül elküldtem. Hangfelismeréssel írok ezért írtam hülyeségeket. 🙂 Szóval "iszonyatosan fáj". Jelenleg is feldolgozás alatt áll nálam a dolog, sokat segített a felismerés, hogy nem szándékosan hanyagoltak, hanem egyszerűen nem ment nekik jól a szeretet kimutatása, de igazából szeretnek. Mikor elköltöztem otthonról, hogy együtt éljek a barátommal, anya nekem adta a két kedvenc díszemet a karácsonyfáról. Fogalmam sincs, honnan tudta hogy azok a kedvenceim, és mennyire szeretem őket.

Nem tudom, hogy dolgoznám fel, ha tényleg nem szerettek volna.

2023. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan férjet kerestem, aki a tenyerén hordoz, aki bármit, szó szerint bármit megtesz értem, a jót, a szépet látja bennem. Nekem bejött, még most, 27 év után sem tud úgy elmenni mellettem, hogy ne mosolyogna rám a szeme. (Nagyon rideg családból jöttem, illetve hideg, leszarom forma anya, és nárcisztikus, mindenbe belepofázó, korlátozó apa, borzasztó kombináció volt.)
2023. jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
74%
Sehogy. Erosen pedaloztam a szakmamban ami a nyilvanossagrol szol, eredmenyeket ertem el, ennek ellenere komplektalt, gatlasos maradtam egesz eletemben. Bizonyos segedeszkozok hasznalataval normalis tudok lenni, de az agyam korai bevesodeseinek atstrukturalasara nem talaltam meg a modszert, valoszinuleg igy maradok.
2023. jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!