Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Összeköltözés a szüleim tudta...

Összeköltözés a szüleim tudta nélkül? Jó ötlet, vagy próbáljam még puhítani őket?

Figyelt kérdés

Budapesten élő egyetemista vagyok, suli mellett diákmunkázom. Annyi könnyebbségem van, hogy az albérletemet a szüleim állják, viszont az egyetem melletti munkámmal nem keresem magam halálra…


Otthon ezt nem értik meg, nagyon más körülmények között élnek. Anyukám óvónő, ő ebédel a munkahelyén, marad annyi kaja mindig, hogy vacsorára is visz haza belőle. Ha délelőttre megy, bent is reggelizik. Apukám meg megeszik mindent, ami éppen van. Szóval anya hétköznap kb. egyáltalán nem főz, hétvégére meg vagy csinál olyat, amit esznek két napig, vagy nagyszüleimnél ebédelnek. Húst, zöldségeket a nagyszüleimtől kapnak (gazdálkodnak még). Oké, hogy a munkahelyén lévő ebédért fizet, de azért a helyi közétkeztetés nem éppen egy árban van a budapesti éttermekével…

Munka mellett semmit nem csinálnak, nincs hobbijuk, nem járnak össze barátokkal, nem szoktak utazni, kirándulni sem. Szóval nagyon nincs mire költeniük. Én meg le vagyok kiabálva, mert “szórom a pénzt”, ha mondjuk elmegyek valahová, vagy megnézek egy filmet/színdarabot, vagy megengedem magamnak azt a luxust, hogy veszek mézet, amit tudok tenni a teámba, ételekhez.

Legutóbb kértem anyától pénzt, mert több mindent kellett fizetnem, mint amúgy és már tisztálkodó szerekre nem maradt. Közölte, hogy adjam el valamimet és vegyek abból magamnak fogkrémet, meg fürödjek a kézmosó szappannal, ő is azzal szokott, az is habzik. Szerintük minden szélhámosság és átverés, meg “minek az”. Pl. a karomon keratosis pilaris van, mondtam, hogy mivel lehet ezt kicsit jobban karban tartani, halványítani. Nem, az úgy hülyeség és pénzkidobás, ők kiskoromban már elvittek bőrgyógyászhoz, aki megmondta, hogy ezzel semmit nem lehet kezdeni.

Nagyon önfejűek és kicsit korlátoltak… A gond, hogy a pénzemből egyre nehezebben jövök ki, a párom segít anyagilag, konkrétan miatta tudok még egyetemre járni, vizsgázni… Felvetette karácsony előtt az összeköltözést, vagyis hogy én költözzek oda hozzá, mert így az én kiadásaim nagyban csökkennének. Én örülnék ennek, így is hetente 4-5 éjszakát nála vagyok. A szüleim viszont hallani sem akarnak erről, mert hogy biztos majd azonnal szülök 1-2 gyereket a nagy kényelemben, nem kell nekem még senkivel összeköltözni és tanuljam meg jobban beosztani a pénzemet, nem kell reggelit csinálni minden reggel, meg kávézni.


Arra gondoltam, hogy mégis odaköltöznék a páromhoz, úgysem jönnek soha hozzám a szüleim, mióta Pesten élek, összvissz kétszer voltak itt. Egyszer, mikor beköltöztem és egyszer, mikor apukám segített összeszerelni egy szekrényt. Félnek a fővárostól, mert itt sok az autó és az ember. A pénzt, amit kapok az albira, félretenném és ha ez kiderül, visszautalnám az egészet, egyben. Az az igazság, hogy vágyom a kényelmesebb életre, ahol nem kell figyelnem folyton az árakat, megvehetem magamnak, amit éppen megkívánok, vagy ha éppen nincs kedvem főzni, rendelhetek nyugodtan valamit, bűntudat nélkül. Maga a környék is jobb lenne, meg a lakhatási körülmények is. Plusz a párommal élnék, akit imádok, nem két lakótárssal.


Szerintetek mi a jó megoldás itt?



2023. jan. 20. 11:02
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/138 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig a szexuális életünk nem tartozik a kérdéshez.
2023. jan. 24. 19:10
 132/138 anonim ***** válasza:
84%
De miért akarsz felnőtteset játszani, ha ahhoz gyerek vagy, hogy a szüleidnek megmondd, hogy márpedig te odaköltözöl a pasidhoz?
2023. jan. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/138 anonim ***** válasza:
15%
Vagy ha nem vállalod fel a szexuális szokásaidat egy anonim oldalon?
2023. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/138 anonim ***** válasza:
30%
#131 Azzá tetted, miután megemlítetted, hogy igényed minden nap reggel és este is összebújni a pároddal.
2023. jan. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/138 anonim ***** válasza:
68%
#134 Oszt neked az összebújás csak a szexet jelenti? Bruh
2023. jan. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/138 anonim ***** válasza:
36%
134-esnél a pont :)
2023. jan. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/138 anonim ***** válasza:
36%
#135 Nem láttam még olyan koliszobát, ahol a nem szexként értelmezett összebújást zavarta volna bárki, olyat meg főleg nem, hogy az albérletben saját, zárt szobával rendelkező embert zavarta volna a sima összebújásban az, hogy nem egyedül él.
2023. jan. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/138 anonim ***** válasza:
85%

Vannak zárkózottabb emberek, akiknek a nem szexként értelmezett összebújás is túl intim mások előtt. Kit hogy szocializáltak. Lehet a szobatárs érzi magát kellemetlenül, lehet a kérdező érzi magát kellemetlenül, ennyi.

Én speciel kínosan érezném magamat, ha a párommal összebújnék, úgy, hogy az nem szex, és ott a három másik szobatársam, meg azoknak az aktuális vendégei a szobában. És mondjuk attól is kínosan érezném magam, ha a félidegen lakótársam hangosan kúrna a szomszédba, vagy mondjuk a cifra fosását hallanám, miközben a páromnal vagyok.


Igen, amúgy nem mindenkinek való a koli. Én személy szerint imádom, jó szobatársaim vannak. Gimiben utáltam a kolit, ott még szabályozott körülmények közt is azt hallgattam hajnali háromig, hogy hogy a szobatársam a üvöltve telefonál a kanjával. És akkor vagy azért üvölt, mert veszekszenek, vagy mert olyan kva vicces a koma, hogy a csajszi sikítva röhög. Konkrétan füldugón keresztül hallottam mindent. És akkor abba bele ne menjünk, hogy a penésze bűzlött a csajnak, és mindig úgy tett, mintha mi lennénk a büdösek, meg akkor nyitogatta az ablakot, amikor így hajmosásból jöttünk vissza. Tanárok előtt meg adta a normálisat, ezért nem lett belőle semmi. Na most ha egyetemen kifogsz egy ilyen szobatársat, ahol még a gimis szabályok se enyhítik az ilyet... Na az... Szr. És ne legyenek illúzióink, a szobacserét kérheted, de 1) kit találsz, aki cserélne veled egy hangos, igénytelen, irritáló szobatársra? 2) szerinted a koliban, akinek ez a hatásköre annyira igyekszik lebonyolítani a cserét, ami neki plusz munka?


Na meg első évben koliba bekerülni nem olyan, mint később. Elsőként sok helyen, ahol csak a szociális helyzet számít. Később meg átlag is. És én speciel BTK-s vagyok magyar-matek tanárisként, meg a kommunikáció és médiatudomány szakon tanulók is ugyanazon a karon vannak, ugyanúgy pontoznak a jegyek alapján. Csak mondjuk a komm.-méd.-es szobatársamnak mintaterv szerint egy félévben szabválok nélkül van 28-30 kreditje, nekem meg ugyanilyen paraméterekkek van 35. Neki a legkönnyebb tárgyának a vizsgaanyaga egy 30 diás ppt, nekem a legkönnyebb egy 2-3 száz diából álló anyag van+kötelezők. Neki a legnehezebb tárgyának a vizsga követelménye egy beadandó, a szakon az átlag ebből a tárgyból 3,85. Nekem meg a legnehezebb tárgyamon van beugró kérdésekkel, bizonyításokkal, feladatlevezetéssekkel, lehet, hogy 2,5 órát nyomom a szóbelit, és akkor hármas, miközben a csoport átlagunk meg kijön 1,78-ra. És írtam már beadandót, a felkészülés, szakirodalom összegyűjtése rutinnal elég easy, aztán ha tudod mit csinálsz, nem lesz baj.

2023. jan. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!