Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Összeköltözés a szüleim tudta...

Összeköltözés a szüleim tudta nélkül? Jó ötlet, vagy próbáljam még puhítani őket?

Figyelt kérdés

Budapesten élő egyetemista vagyok, suli mellett diákmunkázom. Annyi könnyebbségem van, hogy az albérletemet a szüleim állják, viszont az egyetem melletti munkámmal nem keresem magam halálra…


Otthon ezt nem értik meg, nagyon más körülmények között élnek. Anyukám óvónő, ő ebédel a munkahelyén, marad annyi kaja mindig, hogy vacsorára is visz haza belőle. Ha délelőttre megy, bent is reggelizik. Apukám meg megeszik mindent, ami éppen van. Szóval anya hétköznap kb. egyáltalán nem főz, hétvégére meg vagy csinál olyat, amit esznek két napig, vagy nagyszüleimnél ebédelnek. Húst, zöldségeket a nagyszüleimtől kapnak (gazdálkodnak még). Oké, hogy a munkahelyén lévő ebédért fizet, de azért a helyi közétkeztetés nem éppen egy árban van a budapesti éttermekével…

Munka mellett semmit nem csinálnak, nincs hobbijuk, nem járnak össze barátokkal, nem szoktak utazni, kirándulni sem. Szóval nagyon nincs mire költeniük. Én meg le vagyok kiabálva, mert “szórom a pénzt”, ha mondjuk elmegyek valahová, vagy megnézek egy filmet/színdarabot, vagy megengedem magamnak azt a luxust, hogy veszek mézet, amit tudok tenni a teámba, ételekhez.

Legutóbb kértem anyától pénzt, mert több mindent kellett fizetnem, mint amúgy és már tisztálkodó szerekre nem maradt. Közölte, hogy adjam el valamimet és vegyek abból magamnak fogkrémet, meg fürödjek a kézmosó szappannal, ő is azzal szokott, az is habzik. Szerintük minden szélhámosság és átverés, meg “minek az”. Pl. a karomon keratosis pilaris van, mondtam, hogy mivel lehet ezt kicsit jobban karban tartani, halványítani. Nem, az úgy hülyeség és pénzkidobás, ők kiskoromban már elvittek bőrgyógyászhoz, aki megmondta, hogy ezzel semmit nem lehet kezdeni.

Nagyon önfejűek és kicsit korlátoltak… A gond, hogy a pénzemből egyre nehezebben jövök ki, a párom segít anyagilag, konkrétan miatta tudok még egyetemre járni, vizsgázni… Felvetette karácsony előtt az összeköltözést, vagyis hogy én költözzek oda hozzá, mert így az én kiadásaim nagyban csökkennének. Én örülnék ennek, így is hetente 4-5 éjszakát nála vagyok. A szüleim viszont hallani sem akarnak erről, mert hogy biztos majd azonnal szülök 1-2 gyereket a nagy kényelemben, nem kell nekem még senkivel összeköltözni és tanuljam meg jobban beosztani a pénzemet, nem kell reggelit csinálni minden reggel, meg kávézni.


Arra gondoltam, hogy mégis odaköltöznék a páromhoz, úgysem jönnek soha hozzám a szüleim, mióta Pesten élek, összvissz kétszer voltak itt. Egyszer, mikor beköltöztem és egyszer, mikor apukám segített összeszerelni egy szekrényt. Félnek a fővárostól, mert itt sok az autó és az ember. A pénzt, amit kapok az albira, félretenném és ha ez kiderül, visszautalnám az egészet, egyben. Az az igazság, hogy vágyom a kényelmesebb életre, ahol nem kell figyelnem folyton az árakat, megvehetem magamnak, amit éppen megkívánok, vagy ha éppen nincs kedvem főzni, rendelhetek nyugodtan valamit, bűntudat nélkül. Maga a környék is jobb lenne, meg a lakhatási körülmények is. Plusz a párommal élnék, akit imádok, nem két lakótárssal.


Szerintetek mi a jó megoldás itt?



2023. jan. 20. 11:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/138 anonim ***** válasza:
58%

Kisanyám…

Lexarom, hogy itt kb mindenki neked ad igazat.


Anyád óvónő, kb éhbérért. Te felmentél Pestre felnőttesdit játszani, de az albit anyádék fizessék, kb havi 130-ért. Komolyan nem tudsz összeszedni havi kb 70-80 ezret diákmunkából rezsire meg kajára, úgy, hogy pluszban még a párod is osztozik veled a költségeken?


Nagyon el vagy te szállva magadtól.

Ellehetne menni kollégiumba is. Hálát adni a szüleidnek, hogy ennyivel is tudnak támogatni.

De neked ez nem elég. Tudod ha az ember zsebéből kimegy havi 100-130, akkor már nem azt tartja a legfontosabbnak, hogy Baba tusfürdővel fürdesz e. Meddig fizessék neked a mozit, a színházat? Ha nem moziba mentél volna, hanem raktározni esti műszakba, vagy csak simán otthon maradtál volna, lett volna plusz 3000 forintod tusfürdőre.


Menj, költözz a faszidhoz, aztán tartasd el magad, ha már havi 70-et sem tudsz összeszedni hogy magadat eltartsd. Ő biztos tűrni fogja. :)

2023. jan. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/138 A kérdező kommentje:
Apám pedig vállalkozó, szóval ennyit arról, hogy ők otthon mindenről lemondanak amiatt a pénz miatt, amit albérletre elutalnak nekem. Szimplán semmire nincsen igényük, ez az igazság. De látom, nagyon okosnak gondolod magad, aki így, ismeretlenül is 100%-ban átlátja a családom pénzügyeit, SŐT, még azt is tudja magabiztosan, milyen tusfürdőt használok.
2023. jan. 20. 13:38
 43/138 anonim ***** válasza:
36%
41: ugye 17 évesen már a szalag mellett álltál, onnan ez az arrogancia?
2023. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/138 anonim ***** válasza:
65%

41


Ja, és mondom ezt úgy, hogy elvégeztem munka mellett nappalin, koliban lakva, havi 10 ezer szülői támogatással a gépészmérnökit, aztán teljes munkaidős állás mellett egy villamosmérnöki levelezőt, úgy, hogy ekkor már egyedül laktam és fizettem az albérletet.


Kb. nincs olyan kifogás, ami érthető arra, hogy miért kellene anyádéknak 100-130 ezreket rád verni.

Nem azzal van baj, hogy a szülő támogatja a gyerekét, reális keretek között, hanem a hozzáállásoddal, hogy neked ennyi sem elég, anyádékat meg az utolsó szőrszálig lehúzod, mert neked kell az albi, de a kajába, meg ebbe abba is fizessenek bele és még ők a xar szülők.

2023. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/138 A kérdező kommentje:

Én tényleg csak azt tudom az ilyen embereknek tanácsolni, hogy NE vállaljanak gyereket, legalábbis amíg így gondolkoznak, ilyen stílusban tárgyalnak másokkal...

Nem toronyórát várok lánccal a szüleimtől, nem is érzem irreális dolognak, hogy havonta, kéthavonta elmegyek egy moziba barátnőkkel, vagy szezononként 1-2 előadást megnézek. Lehet jönni azzal, hogy ez luxus, de valljuk be, nem az.

Sajnálom, hogy anyádék nem adtak jó nevelést neked, nem tanítottak meg viselkedni. De ezt ne itt vezesd le.

2023. jan. 20. 13:44
 46/138 anonim ***** válasza:
64%

42


Miért, ha apádék keresnek havi 1 millát, neked alanyi jogon jár a havi 500, csak mert a gyerekük vagy? Vagy mennyivel lennél elégedett? Talán azt akarják tanulj meg kicsit önálló lenni.

Azt meg a 40 komment után közölni, hogy hárman laktok együtt albiban, neked meg csak egy kicsi szobád van, kicsit késői információ csöpögtetésnek hangzik.

Meg ne sajnáljalak. Koliban egy szobád sem lenne.

2023. jan. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/138 anonim ***** válasza:
75%
És mennyit fizetnek neked egy szobára? Havi 50-70 ezret? És te emellett nem tudsz annyit keresni, hogy egyéb költségeidbe ne kelljen beszállniuk? Vicc. Én 2 éve kerestem havi 100-at diákmunkával egy sehonnai helrn, nem is szakmai gyakorlatként (az ennél jóval több lett harmadévben), plusz havi 30 ösztöndíjat kaptam. :)
2023. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/138 A kérdező kommentje:

Figyelj, szerintem mi nagyon máshogy gondolkozunk a világról, ne erőltesd itt a “kommunikációt”, kisanyám.

Igen, szerintem az a normális, ha egy szülő támogatja a gyerekét, amíg végzettséget nem szerez, nem kezd el dolgozni főállásban. Ahogy a pénztárcája engedi. Én is kollégiumban kezdtem, borzalmas volt. Kivoltam tőle, akkor mondták a nagyszüleim, hogy keressek egy lakást, fizetik havonta az albérleti díjat. Felvetődött az is, hogy jobban megérné venni, de anyáék erről hallani sem akartak, mert hogy akkor engem Budapestről többet nem visznek haza… Így maradt az albérlet. Amivel nincs gond. De itt van a barátom, aki úgy nőtt fel, hogy természetes neki, hogy számíthat a családjára. Mindenben támogatták egész életében és látom, mennyire szoros a kapcsolatuk, mennyire nagy közöttük az összhang. Bármi van, tudja, fordulhat hozzájuk. Én ezt sosem éreztem az én szüleimmel kapcsolatban.

Szóval majd ha egyszer nekem is lesz gyerekem, szeretnék neki megadni mindent, hogy a fiatal felnőtt éveit ne bizonytalanság mellett élje le, azon gondolkozva, hónap végéig hogyan húzza ki a pénzéből.



Vagy most ez ilyen önfelszopásba megy át, hogy ki hogyan élt egyetemistaként, hogyan jött ki 10-20 ezer forintból havonta? Tapsot vártok, mert a való életben nem jön az elismerés?

2023. jan. 20. 13:50
 49/138 anonim ***** válasza:
75%

Mennyit keresel, hogy nem jössz ki belőle, ha az albérleted és a rezsid fizetve van?

Miből gondolod, hogy az óvónő anyád ki tudja gazdálkodni a nagyvilági életedet, ha nekik arra sem jut, hogy egy moziba eljussanak?

2023. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/138 anonim ***** válasza:
78%

#46 Te nagyon hülye, amúgy ugye tudod, hogy koliba menni nem annyi, hogy eldöntöd, hogy mész, és fel is vagy véve? Tanulmányi átlagot nézik, szociális helyzetet nézik, távolságot nézik. Ha apádnak jó fizetése van, máris szinte biztos, hogy nem lesz meg a szociális pontod. A tanulmányi átlag meg önmagában lutri. Nálunk pl ugyanúgy számolják az átlagra a pontot, akkor is, ha valami büféként aposztrofált egyszerű szakon vagy vagy, a szakon az átlag 4 egész tudja a franc, meg akkor is, ha valami nehézen, ahol a szakodon az átlag 2,5 körül van. Lehet, hogy te több energiát tettél bele a 3,0-ás átlagodba, lehet, hogy a szakodon kiemelkedő voltál, níg a másik a 4,1-es átlaga halál easy volt, tök átlagos, de attól még kevesebb pontot fogsz kapni a kolis felvételin, és máris nem vagy bent.

Fordítva ülsz a lovon, kedves 46-os. Az nem luxus, hogy havi egyszer eszel szőlőt, meg kb ugyanennyiszer kiadsz 3 ezret egy mozizásra, az meg pláne nem, hogy kezeled a betegségeidet. Aki erre olyan javaslatot ad, hogy akkor ne reggelizz minden nap, az gyökér, ennél már csak az a nagyobb fax, aki emellé be tud állni(igen, rád céloztam).

2023. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!