Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor vennétek a gyereketeknek...

Mikor vennétek a gyereketeknek saját kisállatot? Milyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Érdekelne, kinek mi a véleménye. 10. osztályos vagyok, hamarosan lesz a szülinapom (tavasszal). Egy kiscicát szeretnék rá, maine coon fajtát. Találtam is két tenyészetet, ahol vannak vagy lesznek a közeljövőben kölyök cicák.


Alapjáraton szerintem egy cicával kevesebb a teendő, mint egy kutyával, én meg inkább macskás vagyok amúgy is.

A suliban maximum délután 2-ig van órám, de délutáni elfoglaltságaim vannak, viszont ezek 1-1,5 órásak (nyelvvizsga felkészítő/különóra, tenisz, tánc, szóval ilyen tipikus suli utáni dolgok, amik annyira nem lemondhatók, variálhatók). Hétköznap nagyon ritkán megyek valahová már késő délután, este. Hétvégén azért van, hogy kevesebbet vagyok itthon, de azt olvastam, hogy a cicák napközben rengeteget alszanak, nem is nagyon szeretik, ha nonstop piszkálva vannak.


Így szerintetek beleférne a cica az életembe/életünkbe? Ha hasonló helyzetben lennétek, szülőként belemennétek az ötletbe?

Benti cica lenne teljesen, kintre maximum hámmal vinném úgy, hogy velem együtt, nem lenne egyedül kirakva soha.



2023. jan. 21. 14:01
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
87%
Csak és kizárólag akkor, ha én magam is akarnék állatot. Egy macska nincs am ingyen. A Main Coon drága, hiszen tenyésztett, fajtatiszta, nem utcáról felszedett kóbor macska. Oltasok, chip, állatorvos, macska wc, alom, élelem, játék....
2023. jan. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem az a hatalmas nagyra növő fajta? Az egyik barátnőm nagy macskás, ő szeretett volna ilyet, de a tenyésztő, akit megkerestek, azt mondta, hogy ezek a cicák akkor érzik magukat igazán jól, ha építenek nekik a házhoz egy amolyan nagy méretű macska kennelt ágakkal meg ilyenekkel, mert a méretükből adódóan nagyobb mozgástér kell nekik.
2023. jan. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:

Dede, az a fajta.

Tiktokon láttam én is olyan videókat, ahol a házból úgy mehetett ki a macska a friss levegőre, hogy végig körbe volt kerítve a rész, ahol mozgott, így baja nem eshetett, a kertből kimenni sem tudott. Jó megoldás, de amelyik tenyésztő tetszik, ott kizárólag benti tartással vásárolhatók meg a cicák, szóval nem tudom, mi mennyire vinnénk ki vagy csináltatnánk ilyesmit a kertbe. Egyik osztálytársamnak is van két ilyen cicája, ők pl. sosem mennek ki, néha le van nekik teljesen nyitva két szúnyoghálós ablak és ott fekszenek, ha jó az idő.

A házban viszont lenne mozgástere, néztem ilyen falra szerelhető mászókákat is már.

2023. jan. 21. 14:51
 14/52 anonim ***** válasza:
87%

2 év múlva elmész továbbtanulni. Ha otthon is laksz majd, naphosszat a csoporttársakkal leszel órán, együtt tanultok vagy kocsmáztok valahol. Már most hétvégén gyakran máshol vagy, ez csak sűrűsödni fog. Gyakorlatilag 2 évig szorosan a macska mellett lennél, aztán meg lelépsz élni az életed. Ez a normális, nem kell előre esküdözni, hogy te a macska miatt nem fogsz a barátnődnél aludni egy buli után, csak hogy megetethesd Micikét otthon.

A másik gondom a fajtával lenne. A maine coon különleges, szép, okos, stb. és alsó hangon 200.000 ft egy állat. Plusz a gondozáshoz szükséges eszközök, táp, alomtálca, miegymás. Ha lenne fölösleges negyed millióm, akkor nem egy macskára költeném, ami simán megszökik, ha olyanja van (tudom, tőled biztos nem).

A lényeg, ha a gyerek mindenáron macskát akarna és én is rajonganék érte, akkor eg menhelyen vagy fajtamentésnél keresnék cicát.

2023. jan. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
53%

Ahaa, csordaszellem, tiktok, meg másnak is van.

Ezt is lehet ám írni, sokkal szimpibb az az ember, aki vállalja, hogy azért szeretne valamit, mert divat. Nem becsomagolja.

2023. jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:

Ha költöznék, vinném magammal.

Ha mást kérnék, mint ajándék, az is ilyen árban mozogna körülbelül. Írtam, hogy bent tartanánk, hogy szökne meg a csukott ajtón keresztül?:D

2023. jan. 21. 14:55
 17/52 A kérdező kommentje:

egycsaj, befejeznéd?

Kiforgatsz mindent, amit írok.

Nem azért tetszik, mert másnak is van. Keress rá, gyönyörű fajta. Az, hogy tiktokot használok, nem tudom, miért ekkora csoda... Minden korombeli használja, sokkal jobb, mint a yt.

2023. jan. 21. 14:57
 18/52 anonim ***** válasza:
56%

Én ismerem a fajtát, keverék ugyan, de nekem is az van.

Persze, hogy jobb mint a youtube. Jobban elvisz a való világtól.

Mindent írtál, kivéve, hogy a szüleid mit gondolnak erről.

2023. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
92%

"Írtam, hogy bent tartanánk, hogy szökne meg a csukott ajtón keresztül?:D"


Ti nem szoktátok elhaygni a lakast? Egy pillanat alatt kislisszol a macska. Tavaly nyáron találtam egyet az utcán, szerencsére chippezve volt, így értesíteni tudták a tulajt. A macska a tetőtérben részeire nyitva maradt ablakon át lépett meg

2023. jan. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:

Honnan tudnám, mit gondolnak, ha nem kérdeztem még őket?

A kutyánkat rajongásig szeretik, családtag. Szóval nincsenek az állatok ellen.


De, elhagyjuk a házat, viszont figyelünk rá, hogy a kutya se menjen ki. Egy kis extra odafigyelés, ennyi a titok. De nem fogok azzal jönni, hogy biztos soha nem fog kiszökni tőlünk egy olyan macska, ami még meg sem született. Jesszusom:D

2023. jan. 21. 15:04
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!