Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor vennétek a gyereketeknek...

Mikor vennétek a gyereketeknek saját kisállatot? Milyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Érdekelne, kinek mi a véleménye. 10. osztályos vagyok, hamarosan lesz a szülinapom (tavasszal). Egy kiscicát szeretnék rá, maine coon fajtát. Találtam is két tenyészetet, ahol vannak vagy lesznek a közeljövőben kölyök cicák.


Alapjáraton szerintem egy cicával kevesebb a teendő, mint egy kutyával, én meg inkább macskás vagyok amúgy is.

A suliban maximum délután 2-ig van órám, de délutáni elfoglaltságaim vannak, viszont ezek 1-1,5 órásak (nyelvvizsga felkészítő/különóra, tenisz, tánc, szóval ilyen tipikus suli utáni dolgok, amik annyira nem lemondhatók, variálhatók). Hétköznap nagyon ritkán megyek valahová már késő délután, este. Hétvégén azért van, hogy kevesebbet vagyok itthon, de azt olvastam, hogy a cicák napközben rengeteget alszanak, nem is nagyon szeretik, ha nonstop piszkálva vannak.


Így szerintetek beleférne a cica az életembe/életünkbe? Ha hasonló helyzetben lennétek, szülőként belemennétek az ötletbe?

Benti cica lenne teljesen, kintre maximum hámmal vinném úgy, hogy velem együtt, nem lenne egyedül kirakva soha.



2023. jan. 21. 14:01
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
12%

Írtam, hogy albérletbe NEM engednek kisállatot, semmilyen. Nagyon ritka, amelyik igen!

Állattal nyaralni irtó nehéz, a legtöbb ember meg nem adja panzióba, nem véletlenül. Ha már most tudod, hogy ilyen terveid vannak, talán nem kéne még az a macska neked.

2023. jan. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:

De miért kéne albérletbe mennem??? Nagyon sokan nem mennek, nem értem, miért erőltetitek ezt a vonalat.


Nem vinném magammal nyaralni a macskát. A kutyánkat sem visszük soha. Igen, nem való macska nekem, mert nem úgy tervezem, hogy a következő 18-20 évben nem megyek nyaralni, nem fogok utazni soha... :D Más a gyerekeit hagyja itthon utazás miatt, de egy macskát nem szabad, hogyne. És itt nem arra gondolok, hogy egyes egyedül hagynám a macskát, bezárva, aztán vagy életben lesz, mire hazaérek, vagy nem. Mindig olyanra hagyjuk a kutyánkat is, ha nem vagyunk itthon, akit ismer, szeret és ez kölcsönös, tudjuk, hogy jó dolga lesz neki is itthon.

2023. jan. 22. 13:21
 43/52 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, miért kell ennyire nekiesni a kerdezonek, csak mert 16 évesen cicát szeretne.

Nálunk kettő van, két éve megvannak, 13 éves volt a fiam, amikor igent mondtam rá, évek óta macskát akart. Jó, ezek családi cicák, de főleg ő akarta, és javarészt ő gondozza őket.

Volt kutyám is régen, ez alapján azért a cicaval tényleg kevesebb gond van, nem kell pl napi többször levinni, hóban,esőben, sárban, örökké. Viszont rombolni jobban tud, előle hiába pakolsz el magasra dolgokat, ha akar, úgyis fel fog érte menni. Megtanithatod, hogy nem szabad, de általában addig tartja be, amíg látod.


Nyaralni simán el lehet menni, nem értem, miért jött az élő, hogy nem szívesen adják panzioba őket, a mieink is voltak többször, nagyon jó kis hely, bennük tökéletesen megbizom, a lehető legjobb helyen vannak olyankor. Mondjuk nem két forint, szóval kérdés, hogy ilyeneket akarnak-e finanszírozni a szülők, meg ugye az egyéb állandó és eseti költséget. A jó minőségű táp szintén nem olcsó, és plusz kör a beszerzése, vagy rendelni kell. Állatorvos szintén drága, főleg, ha valami baja is van a macskának, egy vagyon a kezelése.


Kiszökni viszont nem tud, ha tényleg figyel rá az ember. Alap, hogy ablakot nem hagyunk nyitva, ha nem vagyunk otthon, meg amúgy sem, ha nincs felszerelve macskaháló (na az se kis összeg amúgy).


Szóval szülőként az anyagi vonzatát mindenképp végig kell gondolni, és igen, sajnos azt is, hogy bármennyire úgy gondolod most, hogy majd viszed magaddal, ha elkoltozol, attól még simán alakulhat így, hogy mégsem fogod tudni, akkor viszont rájuk marad.

2023. jan. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
68%

Alapvetően én sem tartom jó elképzelésnek, hogy a kérdező macskát tartson, de ez egy hatalmas f*szság:


"Írtam, hogy albérletbe NEM engednek kisállatot, semmilyen. Nagyon ritka, amelyik igen!


Állattal nyaralni irtó nehéz, a legtöbb ember meg nem adja panzióba, nem véletlenül. Ha már most tudod, hogy ilyen terveid vannak, talán nem kéne még az a macska neked."


Az ismeretségi körömben többen tartanak albiban állatot, mint ahányan nem.


Nekem meg van két kutyám, akik mellett megjártunk már 9 országot. Utaztak repülőn is, de volt olyan is, hogy maradtak itthon, kistestűeknek készített kutyanapköziben vagy kutyás ismerős kutyája mellett.


Fogalmazzunk inkább úgy, hogy macskával nyaralni nehéz. Bár már láttam azt is eb státuszban, pórázon.

2023. jan. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
10%
Én nem vennék 2-3 kiloert macskat. De mondjuk en k.a utalom a macskakat. Szivesen :D
2023. jan. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
93%

Vicces vagy! Érdekel, kinek mi a véleménye, de mindenkit lepontozol, aki életszerű választ írt.

43-as! Azért estek neki többen, mert egy arrongáns kis bunkó. Neki nem a valóság kell, csak olyan válaszok, amikben neki adnak igazat! Hiába írtál jókat, nem fogadja el, mert nem egyezik az elképzeléseivel.

Ez a fajta ráadásul eléggé arrogáns, szóval pont passzol majd a kérdezőhöz!

2023. jan. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:

Arrogáns jelzőt sem láttam még macskára használni. 😂😂😂😂

Az úgy milyen?


Anyád amúgy kimoshatta volna a szádat, ha már arra nem tanított meg, hogy így másokkal nem beszélünk!

2023. jan. 23. 20:47
 48/52 anonim ***** válasza:
93%

Ezt éppen te mondod? Kis taknyos létedre ocsmány módon lehordasz mindenkit, aki nem osztotta a nézetedet! Kicsit visszavehetnél! Neked meg megtaníthatták volna, hogy senki anyját ne vedd a szádra, mert még kitéphetik a hajad. Nem tudhatod, kinek mekkora fájdalmat okozol a bunkóságoddal, mert lehet akinek ezt mondod, már meghalt az anyja.

Vegyél vissza!

2023. jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:

Te is! :)

Foglalkozz ilyen bőszen a saját gyerekeddel, azt nevelgesd, meg add át neki ezt a mocskos beszédstílust.


Senkit nem hordtam le, de nem fogom csendben, mosolyogva olvasni, ahogy te itt tombolsz. Továbbra is tartom, hogy anyád jobban is megnevelhetett volna, mert abból, amit itt produkálsz, elég szar munkát végzett.

2023. jan. 24. 12:57
 50/52 anonim ***** válasza:
91%
Jaj, hagyjad magad, újgazdag kis p€cs@ :D
2023. jan. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!