Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor vennétek a gyereketeknek...

Mikor vennétek a gyereketeknek saját kisállatot? Milyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Érdekelne, kinek mi a véleménye. 10. osztályos vagyok, hamarosan lesz a szülinapom (tavasszal). Egy kiscicát szeretnék rá, maine coon fajtát. Találtam is két tenyészetet, ahol vannak vagy lesznek a közeljövőben kölyök cicák.


Alapjáraton szerintem egy cicával kevesebb a teendő, mint egy kutyával, én meg inkább macskás vagyok amúgy is.

A suliban maximum délután 2-ig van órám, de délutáni elfoglaltságaim vannak, viszont ezek 1-1,5 órásak (nyelvvizsga felkészítő/különóra, tenisz, tánc, szóval ilyen tipikus suli utáni dolgok, amik annyira nem lemondhatók, variálhatók). Hétköznap nagyon ritkán megyek valahová már késő délután, este. Hétvégén azért van, hogy kevesebbet vagyok itthon, de azt olvastam, hogy a cicák napközben rengeteget alszanak, nem is nagyon szeretik, ha nonstop piszkálva vannak.


Így szerintetek beleférne a cica az életembe/életünkbe? Ha hasonló helyzetben lennétek, szülőként belemennétek az ötletbe?

Benti cica lenne teljesen, kintre maximum hámmal vinném úgy, hogy velem együtt, nem lenne egyedül kirakva soha.



2023. jan. 21. 14:01
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
68%
Ok, Miss Arrogancia. Nekem több macskám is van huszon éve, így némi tapasztalatom is. Mondjuk ott kezdődik, hogy eleve a macska nem kutya. Abból 2 van, egyik se szökött még még. Macskabol 5 volt összesen az évek alatt, ebből 4 megszökött, egyiket el is ütötte az autó.
2023. jan. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:

Nem vagyok arrogáns, de ilyen hülye válaszokkal mit kezdjek, hogy majd jól kiszökik a macska... Lehet, napközben fel sem fog ébredni, mikor hazajövünk, vagy éppen magasról tenni fog arra, nyitva van-e az ajtó, vagy sem. Majd ha lesz egy probléma, foglalkozunk vele ekkor. Egyelőre még meg sem született a kiscica.

Lehet, inkább a macskáidra kéne figyelned mások kioktatása helyett.

2023. jan. 21. 15:15
 23/52 anonim ***** válasza:
29%
De, drága, arrogáns vagy. Téma lezarva.
2023. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
57%

Engem jobban aggaszt, hogy olyan dolgokat mozizol előre, amik csak a fejedben vannak. Egyenes út a gondolattorzításokhoz később is.

Plusz nem beszéltél a szüleiddel, de mi mondjuk meg a tutit.

Miért nem beszéltél?

2023. jan. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:

Nem mozizok semmit, de igen, több maine coone cicákkal kapcsolatos profilt néztem meg az utóbbi napokban, nyilván ilyenkor hasonló tartalmakat dob fel később a feedbe minden alkalmazás.


Azért nem beszéltem velük, mert rögtön nemleges választ sem szeretnék kapni, valamint érdekelt, hogy más felnőttek ilyen témához hogy állnak. Nem kioktatás érdekelt, meg az, hogy számon legyek kérve ismeretlenek által jobban, mint itthon eddig bármikor.

2023. jan. 21. 15:25
 26/52 anonim ***** válasza:
79%
Értsd meg, hogy teljesen mindegy, ki hogy áll hozzá itt. Hiszen ismeretlen, ahogy írod. Gizike nem engedné, biztosan nem adna pénzt állatért, Pistát nem érdekelné, tele vannak, vegyenek egyet, Marika utálja a macskákat, csak a kutyákat szereti, nem lesz macska, énfelőlem pedig 100 macska is lehetne a házban, annyira imádom őket, de pont elég kóborka van, én sem adnék érte pénz. Egyikőnk sem a te szüleid a válaszolók közül. És úgy látom nem ismered őket te sem. Én tudom anyukám hogy érez különböző állatok iránt. Nem azt mondom, hogy ha a kutyákat imádja, így biztos a macskákat is fogja. Mi lenne ha tiktok helyett a családtagok megismernék egymást, nem csak egymásról kérdezgetnének idegenektől?
2023. jan. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
100%
"Ha költöznék, vinném magammal. " - hova? Albérletben nem engedik a kisállatokat, ha egyetemre mész, kollégiumba nem viheted. Ott marad majd a szüleidnek. Hacsak nem vesznek a szüleid saját lakást, nem fogod azt a macskát magaddal vinni sehova.
2023. jan. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
68%
Nem volt még sosem macskád, de azért jobban tudod mi hogy megy azoknál akiknek tapasztalata is van?
2023. jan. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
73%

"Alapjáraton szerintem egy cicával kevesebb a teendő, mint egy kutyával"


Ahha. Egy kistestű kutya nem ugrál fel mindenhova és nem basz szét a karmaival mindent (ha nincs nevelve).


A macska, ha nincs nevelve, le tudja teljesen amortizálni a lakást. Amellett, hogy ha trehány vagy, olyan penetráns húgyszag lesz az egész lakásban, hogy megmaradni nem lehet. Mindent zárni kell, mindent el kell tenni a pultról, asztalról. A macskák ráadásul nehezebben is taníthatók, mint a kutya, nincs meg úgy a szinkron az emberrel.



Nekem volt gyerekkoromban 2-3 cicám is, tiniként kaptam az első kutyám és most is van kettő, de már külön élek velük. A kutyákkal könnyebb. Lett két barátomnál is cica mostanában. Felbátorodtak, mikor albiba költöztek és beleegyezett a tulaj. Amúgy nem igénytelen emberek, egyiküknél nagyobb rend volt korábban, mint nálunk. Most konkrétan megmaradni sem tudok egyiknél sem, olyan büdös macskahúgy-és szarszag van, az egyik cica fél év alatt sem lett szobatiszta, mert nem nevelte rá a gazdi az alomra, a másik az, de ritkán takarítja a gazdája az almot. Rohadt büdös. Mindkettő feljár mindenhova, ha eszek náluk, a macska nekem ugrik meg jóformán a számból is kiszedi a kaját, suhintanak felé, hogy ne, de leszarja. Bútorlábak leamortizálva, polcokról csomó dolgot levertek, az egyik cica megrágta a srác monitorját és rendszeresen figyelni kell, hogy a kábeleket ne rágja.


A mi cicánk nem csinált soha ilyet, de nagyon sokat foglalkoztunk vele, főleg anyukám, aki otthon dolgozott. Én bírok az ebekkel, pár hónap alatt megtanulták a rendet, már a zuhanytálcára is beugranak séta után, hogy jöhet a lábmosás. De mikor megláttam, milyen állapotok vannak a barátainknál, összenéztem a párommal és egyszerre mondtuk ki, hogy cicát ide soha, mert nem vagyunk elegek hozzá, hogy munka mellett megneveljük úgy, mint a kutyákat.


Mindkét állat nagyon cuki, mindkettőt jól meg lehet nevelni, csak azért írtam ezt le, hogy azért a cicával óvatosan. Egyáltalán nincs vele kevesebb munka, mint a kutyával.

2023. jan. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nálunk a szülők kicsiben kezdték. Először akváriumunk volt csak, amit apával együtt gondoztunk. Utána lett hörcsögöm a szobámban (jó volt mellette aludni, ja nem), aztán mikor látták, hogy bírok vele, jött a cica. Egy fekete perzsa meg egy cirmos keverék.
2023. jan. 22. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!