Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor vennétek a gyereketeknek...

Mikor vennétek a gyereketeknek saját kisállatot? Milyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Érdekelne, kinek mi a véleménye. 10. osztályos vagyok, hamarosan lesz a szülinapom (tavasszal). Egy kiscicát szeretnék rá, maine coon fajtát. Találtam is két tenyészetet, ahol vannak vagy lesznek a közeljövőben kölyök cicák.


Alapjáraton szerintem egy cicával kevesebb a teendő, mint egy kutyával, én meg inkább macskás vagyok amúgy is.

A suliban maximum délután 2-ig van órám, de délutáni elfoglaltságaim vannak, viszont ezek 1-1,5 órásak (nyelvvizsga felkészítő/különóra, tenisz, tánc, szóval ilyen tipikus suli utáni dolgok, amik annyira nem lemondhatók, variálhatók). Hétköznap nagyon ritkán megyek valahová már késő délután, este. Hétvégén azért van, hogy kevesebbet vagyok itthon, de azt olvastam, hogy a cicák napközben rengeteget alszanak, nem is nagyon szeretik, ha nonstop piszkálva vannak.


Így szerintetek beleférne a cica az életembe/életünkbe? Ha hasonló helyzetben lennétek, szülőként belemennétek az ötletbe?

Benti cica lenne teljesen, kintre maximum hámmal vinném úgy, hogy velem együtt, nem lenne egyedül kirakva soha.



2023. jan. 21. 14:01
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
78%
Miért kell savazni a kérdezőt? Akart egy cicát, a szülei úgy döntöttek, hogy lehet. Ennyi. Sok örömet a macskához :)
2023. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 A kérdező kommentje:
Nem vagyok újgazdag, közünk sincs ahhoz a réteghez. Viszont, ahogy látom, elég sok felnőttnél már most normálisabban tudok viselkedni, kommunikálni... Elkeserítő ez, de nagyon.
2023. jan. 24. 16:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!