Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor vennétek a gyereketeknek...

Mikor vennétek a gyereketeknek saját kisállatot? Milyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Érdekelne, kinek mi a véleménye. 10. osztályos vagyok, hamarosan lesz a szülinapom (tavasszal). Egy kiscicát szeretnék rá, maine coon fajtát. Találtam is két tenyészetet, ahol vannak vagy lesznek a közeljövőben kölyök cicák.


Alapjáraton szerintem egy cicával kevesebb a teendő, mint egy kutyával, én meg inkább macskás vagyok amúgy is.

A suliban maximum délután 2-ig van órám, de délutáni elfoglaltságaim vannak, viszont ezek 1-1,5 órásak (nyelvvizsga felkészítő/különóra, tenisz, tánc, szóval ilyen tipikus suli utáni dolgok, amik annyira nem lemondhatók, variálhatók). Hétköznap nagyon ritkán megyek valahová már késő délután, este. Hétvégén azért van, hogy kevesebbet vagyok itthon, de azt olvastam, hogy a cicák napközben rengeteget alszanak, nem is nagyon szeretik, ha nonstop piszkálva vannak.


Így szerintetek beleférne a cica az életembe/életünkbe? Ha hasonló helyzetben lennétek, szülőként belemennétek az ötletbe?

Benti cica lenne teljesen, kintre maximum hámmal vinném úgy, hogy velem együtt, nem lenne egyedül kirakva soha.



2023. jan. 21. 14:01
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
77%

Amikor kérne rá.


Feltételekkel? Hát, hogy jó lesz... Megbeszélném vele a dolgokat.

A nevelés úgy is utána jön.

Nincsenek feltételek..., ahogy jön úgy alakulnak a szokások, szabályok. Pl kialakult egy olyan szabály, hogy nem ütünk teli erőből, mióta már akkorát tud csapni, hogy beszakad a fejem.


Ez nem volt sose feltétel. Csak akkor játszunk ha...

Közben alakul ki.


Nem én vagyok se anyád, se atyád. Kérdezd meg sajátjaid erről,

Ha én gyermekem lennél, nem lenne plusz feltétel, csak ami eddig is, az az egyetlen 1, hogy mi 1 csapat vagyunk és legyünk. Ez sem igazán feltétel, de nehéz lenne segitenem a gyermekem egy állatról gondoskodni, és sok sok erényt tanulni, miközben nem működik velem együtt.

Ha én lennék atyád/anyád, csak azt szeretném, amit eddig is, hogy az új dolgokat átbeszéljük és olyan megoldásokat találjunk, ami mindenkinek megfelelő.


Elolvastam. Ezeket én személy szerint ideálisnak találnám az elméletileg 10.es gyermekemmel az életemben. Simán jó. Meg cica. Amúgy is almot használ hozzá az ember általában, bár nem tudom, nekem kinti állataim voltak főleg, de amúgy se macska.

2023. jan. 22. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
79%

23#, azta k@rva. XD Te nagyon nagyon buta vagy. :DD


Igen, a kérdező arrogáns. És?

Téma lezárva? Neked ez volt a téma? A kérdező érvel, te meg "az vagy, kész".

Mi? Nem is az arroganciáról beszél, hanem az előző kommentjét magyarázza neked, te ostoba....

2023. jan. 22. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
83%
(UI, te sokkal arrogánsabb vagy, és még buta is.)
2023. jan. 22. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:

Lesz cica!! :)


Nem vagyok/vagyunk macskaszakértők, nyilván. De annál a válaszolónál, akinek 5 év alatt 4 macskája tűnt el, biztos vagyok benne, hogy jobb gazdik leszünk... Nálunk az állat családtag, nem fogyóeszköz.

2023. jan. 22. 08:54
 35/52 anonim ***** válasza:
100%

1. nem költenék 2-300 ezret a gyerekem ajándékára (bocs, egy tenyésztett Maine Coon cica nem 10 forint)

2. nem vennék állatot 10-esnek, mert két éven belül elmegy egyetemre (akár más városba, külföldre) és a macska-kutya 99% rám marad


Ha macskát akarna, akkor közösen kinéznénk egyet, amit ÉN is szeretnék, és szívesen foglalkozok vele.

2023. jan. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
78%
Oké, akkor a szüleidnek lesz cicája. Örülünk - mert az max kétévig lesz a sajátod, de egy macska 14-15 éven keresztül is élhet, ha jól tartják.
2023. jan. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
78%

Ha költöznék, vinném magammal - aha, ahogyan azt te elképzeled.


Ha állatod van, 10-ből 9 albérletbe nem mehetsz.

Külföldre dettó nehéz, koliba nem vihetsz állatot, stb.

2023. jan. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:
Miért mennék albérletbe?
2023. jan. 22. 10:30
 39/52 anonim ***** válasza:
69%
Én is írtam az albérletet. Vagy ha egyetemre mész, anyukádék gondja lesz a macska? Érdekes, nem reagáltál a hsz-emre. Ne hidd, hogy az élet csupa móka meg kacagás. Mindenre fel kell készülnöd. Én is azt mondtam, sosem megyek albérletbe, aztán mégis kénytelen voltam, mert külön kellett mennem, de lakást nem tudtam venni. Neked biztos vesznek.
2023. jan. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:
Viszem majd magammal, külföldre pedig nem tervezek menni. Nyaralni maximum, de gondolom, akiknek vannak állatai, azok is járnak erre-arra azért néha. :D
2023. jan. 22. 12:30
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!