Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan szülő, aki...

Van itt olyan szülő, aki megszakította a kapcsolatot a gyerekével?

Figyelt kérdés
Sokat olvasni arról, hogy xar anyam/apám volt, megszakitottam velük a kapcsolatot. Arról nem láttam még, hogy ez fordítva történt volna.
2023. jan. 23. 10:35
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
65%
Az én meglátásom, amivel nyugodtan lehet vitatkozni az az, hogy ha egy szülő empatikus figyelemmel nevel, akkor a gyerek is ugyanolyan lesz, azt a mintát kapja. Nyilván, ha nem, akkor ez a gyereken kiütközok felnőve, hogy tönkre lett téve, így megszakíthatja a kapcsolatot, ha úgy látja jónak. Fordítva azért ritka, mert nem a gyerek neveli a szülőt. (Jó esetben) Ha a szülő szakítja meg a kapcsolatot, akkor elég durva külső hatások kellettek a gyerek jellembeli változásához.
2023. jan. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Értem. Nos, nem értek ezzel egyet. A szülő neveli a gyereket, a gyerek viszont nem "üresen" jön a világra, hanem személyiséggel, amin nem tudsz változtatni a neveléssel.
2023. jan. 23. 10:44
 3/34 anonim ***** válasza:
78%
Rendben. Elfogadom, amit gondolsz.
2023. jan. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
31%

Most tanulom a coachingot, "pszichológiai előszobát", ha megengeded egy más perspektívát azért szeretnék még gyorsan megvilágítani.

A génekben hozott személyiségjegyek nem egyenlőek a kifejlett személyiséggel. Dr. Bagdy Emőke rengeteg előadasát meghallgattam ezzel kapcsolatban. A mostanában elterjedt nárcisztikus fogalom is nagyon jó példa. Ugyanis a nárcisztikus személyiségjegyek sem egyelőek a diagnosztizált nárcisztikus személyiségzavarral.

Aki sokszor posztol, esetleg szerepel a facebookon, az pl. nárcisztikus személyiségjegy. De nem grandiózus.

2023. jan. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%

A nagyszüleim velünk, illetve konkrétan velem, ők Apám szülei. Apám testvérével, a másik fiukkal jóban vannak.


Állítólag én vagyok a hibás, mert kamasz koromban "kurv." voltam, mert hazavittem fiút. Azt mondták, én soha többet nem mehetek hozzájuk, csak a szüleim, és kicsavarták a kulcsot a kezemből, meg lökdöstek.

2023. jan. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
85%
Azért nem látod a fordított esetet, mert a szülők nem arra használják az internetet, hogy az ilyen-olyan családtagjaikat szidják.
2023. jan. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
A való életben sem látom, 6. Azt látom-és azt élem meg magam is szülőként- hogy a szülő a végletekig elmegy
2023. jan. 23. 11:28
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
#7 Ha ezt éled meg, akkor valószínűleg nem is ismerkedsz olyan emberekkel, akik nem így élik meg. Én a családban már láttam ilyet, konkrétan az egyik nagyszülőm csak akkor szólt az egyik szülőmhöz, amikor megkérdezte, megváltoztatta-e már a vezetéknevét.
2023. jan. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Utcánkban van ilyen. A fiú megcsalta a feleségét, elhagyta a családját. Az anyja pedig lányaként kezeli a volt menyét, rendesen fenntartják a családi kapcsolatot. Fiának annyit mondott, apád pokollá tette az életemet, te ugyanazt akartad a feleségeddel, az én unokáim nem fogják azt hinni, hogy ez normális élet. Nem is engedi, hogy a fia hozzá járjon, a nőt nem hajlandó megismerni. Ő ezt fogadta meg a saját házassága alatt.
2023. jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
8%
Na jó, de itt az anya nem szabad akaratából szakította meg a kapcsolatot, hanem mert az apa adta ezt a mintát a fiának.
2023. jan. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!