Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan szülő, aki...

Van itt olyan szülő, aki megszakította a kapcsolatot a gyerekével?

Figyelt kérdés
Sokat olvasni arról, hogy xar anyam/apám volt, megszakitottam velük a kapcsolatot. Arról nem láttam még, hogy ez fordítva történt volna.
2023. jan. 23. 10:35
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, tetszik vagy sem, de ez jellemzően azért van, amit az 1-es írt, hogy a gyerek az, aki "tisztán" érkezik ebbe a kapcsolatba, őt tudja formálni a szülő, ő kap valamit és nem fordítva. Nyilván mindenkinek van egy alaptermészete, de az önmagában nem határoz meg egy rossz viszonyt, viszont a szülő viselkedése igen.


Mert ez egy alá-fölé rendelt viszony, jellemzően a szülők szokták a gyerekeket verni, lelkileg bántalmazni, minden sz*rnak elhordani, a szemükre vetni a dolgokat, lekontrollálni, elvenni az önbizalmát, éheztetni, nélkülöztetni, satöbbi. A gyereknek nincs ilyen hatalma a szülő fölött, ő nem igazán tud sem lelkileg-sem fizikailag bántalmazni egy felnőtt embert, nem tud se rátelepedni, se túlszabályozni, nincs lényegi beavatkozása a szülője életére.


Szóval, nem véletlen az, hogy a gyerek lesz az, aki megszakítja a kapcsolatot, hiszen ő tud ilyen dolgok elszenvedője lenni, nem a szülő. Egy gyereket sokkal több sérelem érhet a szülő részéről, mint fordítva.

2023. jan. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
97%
Anyám, aki már nem él, többször megszakította a kapcsolatot velem és a testvéremmel is (bár nem mindíg egyidőben), de mindíg csak egy időre, leghosszabban 5 évre.
2023. jan. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk volt ilyen, apósom és anyósom. Férjemmel amikor megismerkedtem, előttem két barátnője volt, mindkettőt elmarták mellőle a szülei, engem már nem hagyott. Megházasodtunk, és szüleim segítségével vettünk egy kis családi házat, lett két gyerekünk. Férjem szülei beváltották a lakásukat egy nyugdíjas apartmanra, és megmondták, hogy soha többet nem akarnak tudni a fiukról. (A két lányunk már felnőtt, soha nem látták őket).

Hát ilyen is van:(

2023. jan. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
89%

Volt egy kolleganőm, aki a lánya gyerekét nem látta vagy két évig, mert valamiért nem volt vele jóban.

Ismertebb eset: Szécsi Pál (táncdalénekes) anyja az USA-ba diszidált, itthagyva a fiát és lányát. Szécsi Pál egy nyugat-német turnéról utána ment (engedély nélkül, ezért itthon úgy adták le, hogy diszidált), de az anyja azt mondta, hogy nem azért jött Amerikába, hogy a gyerekei utána jöjjenek. Valószínűleg ezzel is hozzájárult fia tragikus végéhez.

2023. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
31%
" Dr. Bagdy Emőke rengeteg előadasát meghallgattam ezzel kapcsolatban" Akkor talán nézd azt miféle begyöpösödött vénségre hallgatsz...
2023. jan. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 Metionin ***** válasza:
90%
Anyám bejátszotta egyszer, nagy valószínűséggel hisztiből, mert azt hitte, hogy majd én keresni fogom egy idő után. Tévedett. 3 évig nem beszéltünk, de olyan fél év után már keresett amúgy, utólag megtudtam, hogy mert ciki volt neki, hogy a helybeliek kérdezősködnek utánam és már nem tudott mit hazudni, hogy miért nem látnak.
2023. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Mondjuk őszintén én a szülő oldaláról lettem volna kíváncsi a valaszokra
2023. jan. 23. 12:34
 18/34 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem sokkal kevesebb van mint fordítva, én így látom a környezetemben. A szülők elfogadóbbak a gyerekeik hibáival kapcsolatban, sokszor szemellenzősök. Lásd amit az előző oldalon írt valaki, hogy az anya megszakította a kapcsolatot a fiával, mert otthagyta a családját. Na, ilyen pl extrém ritka, a többség egy ilyen szituhoz még asszisztál is, felmenti a gyereke viselkedését.


Vagy pl. nálunk van egy bűnöző figura, ül most már előzetesben egy ideje. Mindenki tudja hogy nyakig sáros. Az édesanyja szent meggyőződése hogy a kisfia nem tehet semmiről, csőben húzták és tök hűségesen kitart mellette. Van arra is példa hogy többszörös gyilkos és az anyja látogatja így is...


Inkább jellemzőbb szerintem, hogy ha rossz a szülő-gyerek kapcsolat, akkor közös megegyezéssel nem állnak szóba egymással.

2023. jan. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Igen, 18, én is ezt látom. A gyerek könnyebben ott hagyja a szülőt, mint a szülő a gyereket. Nyilván felnőttek közötti kapcsolatról beszélek, tehát nem az elvalt apuka nem jelenik meg többet történet
2023. jan. 23. 12:41
 20/34 anonim ***** válasza:
89%

De szerintem igen kicsi az esélye annak, hogy itt gyk-n összefutsz ilyennel, hiszen mint te magad is írtad, ez nem nagyon jellemző.


Többek között azért is, mert ahogy a 16-os írta, egy szülőnek ciki megszakítani a kapcsolatot a gyerekével, hiszen mit mond majd másoknak, hogy utálta? Úgyis tudja, hogy mindenkinek ez az első gondolata, hogy jó sz*r szülő, és ezt sem magának, se másnak nem fogja szívesen bevallani.


A gyereknek nem ciki, ha sz*r szülője volt, hisz ő nem lehetett hatással a szüleire úgy, ahogy a szülője örá. Neki nem kell semmit beismerni.


Amúgy én is megszakítottam az anyámmal a kapcsolatot. Sose voltunk jóban, mert ő az a tipikus rosszindulatú, gyűlölködő, mindent kontrollálni akaró típus volt, így ahogy érettségi után elköltöztem, szinte már nem is kerestük egymást, kb. húsvétkor Még karácsonykor láttuk egymást, amúgy nem keresett, csak szerintem neki is ciki lett volna mások elött, ha megszakítja teljesen a kapcsolatot.

2023. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!