Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan szülő, aki...

Van itt olyan szülő, aki megszakította a kapcsolatot a gyerekével?

Figyelt kérdés
Sokat olvasni arról, hogy xar anyam/apám volt, megszakitottam velük a kapcsolatot. Arról nem láttam még, hogy ez fordítva történt volna.
2023. jan. 23. 10:35
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Hát ez az, 20, hogy kb mindenki szerint a szülő a xar, a gyerek az nem tehet semmiről. Pedig ez nem mindig van ám így
2023. jan. 23. 12:45
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

18-ae vagyok, annyival kiegészítem, hogy mint édesanya (bár picik a gyerekeim) azt gondolom és érzem, hogy nagyon brutális dolgokat kéne tennie a gyerekeimnek ahhoz, hogy eldobjam/eltaszítsam őket. Még az is lehet hogy én is azok közé tartoznék, aki a gyilkos gyerekét is látogatná, reménykedve hogy maradt benne valami emberi. (És a saját felelősségem is keresném a helyzetben.)


Talán evolúciós ösztön hogy a saját húsom-vérem a végtelenségig védjem és az életet segítsem. Fordítva ez nincs meg, hiszen az utód számára az (öreg) szülő egy idő után teher leginkább, max akkor van "értéke", ha bölcs és tapasztalt, de ugye ahhoz bizalom kell. Ugye ha nem értek egyet anyámmal vagy apámmal, akkor a tanácsaibna sem bízok.

2023. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
87%
Pedig van olyan, hogy a szülő már nem tud mást kezdeni. Alkesz, drogos, stb. lesz a gyereke, lop tőle, verekszik, nem dolgozik. Ilyenkor szokta az ítélőszék keresztre kívánni a szülőt, pedig nagyon sokszor nem nevelési hiba, sokkal inkább mentális betegség áll a háttérben. Mielőtt jönne, hogy a mentális betegség pedig a nevelés következménye, akkor ajánlom a legújabb kutatások átböngészését. Sok-sok előttünk élő ember életét tette már pokollá a gyerekcipőben járó tudomány, még többét a tudatlan közönség.
2023. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Metionin ***** válasza:
86%
21. Én azt tapasztaltam a környezetemben, hogy pont ott szemellenzősebbek a szülők, ahol a gyerek "szar", bűnöző, erőszakos, alkesz, nem baj, elfogadják, mellette állnak, mert a gyerekük. Ahol pedig ilyen megszakítást vagy csak tessék-lássék kapcsolatot tartanak a mitszólnak miatt, ott a gyerek általában tök átlagos, csak valamiért nem felel meg a szülőnek, pl. nem az a munkája, nem azzal házasodott vagy más tekintetben nem egyezik a szülő által előregyártott ideális gyerek képével. Vagy csak szimplán nem is akartak gyereket, csak lett. Na az ilyenek kb. alig várják, hogy a gyerek felnőjön és elhúzzon az életükből, függetlenül attól, hogy amúgy nincs vele semmi gond. Nálunk is már akkor gondok voltak, amikor kisiskolás voltam, annyira különbözött a személyiségem anyámétól, hogy hiába voltam látszólag a világ legjobb gyereke (kitűnő tanuló, szófogadó, csendes, nem nagy igényű stb.) mégis látszott rajta, hogy legszívesebben visszaküldene a feladónak, annyira nem tudott mit kezdeni velem. Volt idő, amikor szabályosan félt tőlem, mert annyira elütöttem attól a gyerektől, amit ő elképzelt (gondolom amilyen anno ő volt).
2023. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
64%

"Pedig van olyan, hogy a szülő már nem tud mást kezdeni. Alkesz, drogos, stb. lesz a gyereke, lop tőle, verekszik, nem dolgozik."


Nyilván van ilyen, létezik ez a dolog is, de nem ez a jellemző. Én is ismerek ilyen "rosszéletű" fiatalt, na, hát annak a szülője is olyan hogy nem csodálom.


Megjegyzem, továbbra sem tagadom, hogy nem létezik ez a dolog, de ha valakinek ilyen utolsó alkesz, lopós, bűnöző gyereke van, annak általában nem szerető, gondoskodó, normális szülei voltak. Persze, magáról mindenki azt hiszi, hogy jó szülő, dehát a francokat.


Míg ugye elég itt is beleolvasni, hogy az átlag szülő hogy viselkedik, beszél napi szinten a gyerekeivel.

2023. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
25, de az olyan nem is szakítja meg a gyerekével a kapcsolatot. Együtt járnak "élni". Én arról beszélek, mikor a szülő már kínjában nem tud mit tenni. Kezeltetni nincs joga, hisz nagykorú, kiskorúként meg csak tizenéve van ez az adhd meg mittomén milyen diagnózisok. És mire valódi, komoly problémák vannak vele már bőven nagykorú.
2023. jan. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
90%
A redbleket pl. kidobta az anyja az utcára, mert meleg. Több ilyen ismert eset is van, amikor egy gyerekkel emiatt szakítja meg a szülő a kapcsolatot.
2023. jan. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
81%
Van rengeteg, hisz ehhez alap hogy midnkét fél kell, mármint a kapcsolat emgszakitasahoz.
2023. jan. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az én családomban történt elő, hanem egy volt osztálytársammal. Az anyukájával élt, az apja tipikus vasárnapi apuka volt, aki szépen lassan rászoktatta a piára. A gyereket az anyja próbálta lehúzni az italról, 10 év alatt többször elküldték elvonóra, de mindig visszaesett. Akkor rakta ki a fiát, amikor a lakásból elkezdte eladni a gyerek az értéktárgyakat és ékszereket.
2023. jan. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
55%

Egyik ismerosomre nagyon megharagudott az anyja, de olyan gyerekes dolgon amin nem lett volna szabad. Nem is allt vele szoba.

Ez az ismerosom par honap mulva autobalesetben meghalt.

Had ne mondjam mi a tanulsag

2023. jan. 24. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!