Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nehéz természetű családtagot,...

Nehéz természetű családtagot, hogy térítsük észhez, hogy stresszel jár ahogy viselkedik?

Figyelt kérdés

Pontosítva az egyik szülőről van szó. Utálatos személyisége lett, mindenen felkapja a vizet, aztán puffog és duzzog, nem lehet vele beszélni. Amit a másik csinál semmi nem jó, mindenbe bele köt. Mindenhol vannak viták, ahogy nálunk is voltak, de ez már nem vita, ez állandó csesztetés amit a másik csinál. Ha beszélnénk vele akkor meg támadásnak venné és csak vissza támadna, nem értené meg.

Mit lehet tenni ennek függvényében? Már nekem is nagyon rossz, ahogy viselkedik, ok nélkül támadja a másikat.


2023. febr. 1. 20:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
85%
Az hogy a munkájában mi van, igazából csak ő tudja. Az hogy mit mond, más dolog. Öregszik, félhet, szembesül saját halandóságával: ez akkor sem könnyű ha egészséges. A korral meszesednek az agyban az erek, vagy ami rosszabb: lehetnek mikro-agyvérzései, vagy egyéb betegségei amik személyiségváltozással járnak. Ez nem mentség persze, de lehet olyan ok ami ellen nem tud tenni, Jó lenne ha kivizsgáltatná magát, mert ha szervi ok van, sokkal könnyebb élete léét a családotoknak ha kezelik. Persze itt jön a legnehezebb: hogy akarjon dokihoz menni.
2023. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Akkor megy orvoshoz mikor màr nagyon muszáj...
2023. febr. 1. 21:42
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam a cukorbetegről a családban: ugyanez volt, hogy vele nincs baj, neki nincsenek problémái, ezért is jutott oda hogy levágták a lábát: szó szerint akkor lehetett orvoshoz vinni mikor már olyan érszűkület volt a lábán, hogy szart se tudtak tenni az orvosok.
2023. febr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
75%
7: Okos vagy.:)
2023. febr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
79%

"Amíg távol éltem szinte alig hívott..."


Most hol élsz? Velük? AKkor nem csoda, hogy frusztrált, mert vége a nyugodt életüknek.

Esetleg részben igaza is van?


"Ha nem lehet vele beszélni akkor inkább nem kell vele foglalkozni a minimálisnál többet."

A poén az, hogy az illető nem is akarja, ahogy a kérdező írja.

2023. febr. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 NTBS ***** válasza:
100%
Költözés.
2023. febr. 2. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Anyagiak miatt kellett haza költöznöm. Jelenleg sajnos nem tudom finanszírozni a költözést.


15/16 akkor is ez volt, csak ugye most jobban tapasztalom. Egy szava se lehet, hétköznap mindent IS megcsinálok, főzök, mosok, takarítok és egyéb teendők. Sajnos annyira nem törődöm lett, hogy ha én nem csinálnám meg akkor a ház úszna a porcicáktól és egyéb dolgoktól...

Megértem ha fáradt a munka után, de ez nem mentség. Más is dolgozik mégis rendben tartja a lakást. De ő azt se veszi észre ha megcsinálok valamit, de ha egyszer csúszik akkor már szóvá teszi és hőbörög. Azon is képes ki akadni ha véletlen nem vesz az ember valamit a boltba, és itt nem egy fontos dologról beszélek, pl csak egy túró rudiról, emberek vagyunk, néha elfelejtünk valamit, nem hiszem, hogy ez akkora tragédia, de a szemében igen, minden amit a másik tesz, de ő tökéletes, neki semmiért nem lehet szólni mert akkor már felkapja a vizet...

2023. febr. 2. 06:35
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Én ignoráltam, mert ő tökéletes, neki nincs baja, csak mindenki más a hülye... öhm, nem gáz hogy mindenki mást tönkrevágott a folyamatos passzív-agresszióval... hagyjuk is.
2023. febr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapuzárásu pánik,de az is hogy öregszik ilyenkor már a gátlások oldódnak és előjön az illető valódi természete. Nárcisztikus pukkancs,el kell engedni és nem figyelni a dühkitöréseire. Veszekedést generál és ebből szerez úgymond energiát. Csak akkor hagyja abba ha egyáltalán se jól se rosszul nem reagálsz a hisztijeire,fapofát kell vágni.
2023. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

tegnap 17:23 itt már jó formán az is kevés. Próbáltuk, hogy nem szólunk hozzá, majd megenyhül, de már ez a napokig fullasztó légkör ki csinál.

Beszélni nem lehet vele. Lassan azt fogja elérni, hogy megutálom, pedig az egyik szülőmről van szó...

2023. febr. 3. 15:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!