Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nehéz természetű családtagot,...

Nehéz természetű családtagot, hogy térítsük észhez, hogy stresszel jár ahogy viselkedik?

Figyelt kérdés

Pontosítva az egyik szülőről van szó. Utálatos személyisége lett, mindenen felkapja a vizet, aztán puffog és duzzog, nem lehet vele beszélni. Amit a másik csinál semmi nem jó, mindenbe bele köt. Mindenhol vannak viták, ahogy nálunk is voltak, de ez már nem vita, ez állandó csesztetés amit a másik csinál. Ha beszélnénk vele akkor meg támadásnak venné és csak vissza támadna, nem értené meg.

Mit lehet tenni ennek függvényében? Már nekem is nagyon rossz, ahogy viselkedik, ok nélkül támadja a másikat.


2023. febr. 1. 20:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
A másik szülődnek kéne elválnia tőle, neked meg mindenképp költöznöd, ne dolgozz annyi pénzért, amiből egy szobabérlést nem tudsz fedezni.
2023. máj. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
66%

Én akkor voltam ilyen, amikor tombolt bennem a düh. Reggel úgy ébredtem, hogy törni zúzni tudtam volna. Ingerülten vaszoltam az embereknek, kötekedtem.


Boldogtalan voltam. Volt egy dolog, amin nem tudtam akkor változtatni.



Valami idegesíti. Boldogtalan.


Lehet, hogy a kialakult helyzet a baj. Az, hogy felborult az élete, amiatt, mert hazaköltöztél.

Az az ő otthona. Ha nem tetszik költözz el. Ha nem tetszik, hogy a saját lábadon kellene megállni, akkor tűrj!

Engem is felb@szna, ha hazköltözne a gyerek, és nem lenne nyugalmam.

2023. okt. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Már előtte is ez volt mielőtt haza költöztem... szóval nem az a gond. Mellesleg ha egy szülőt ez zavar, és nem bírja megérteni, hogy egyedül nem tud megélni a gyereke akkor az nem szülő, annak inkább jobb lett volna ha nem lett volna gyereke, egy gyerek nem szabad, hogy teher legyen, tök mindegy hány éves. Nem az ő kenyerét eszem, mindent is megcsinálok helyette, semmit nem kell megcsinálnia. Főzök, takarítok stb... szóval azt se lehet(ne) mondani, hogy én csak úgy itt vagyok a nyakán.
2023. okt. 10. 06:59
 24/26 A kérdező kommentje:

Annyira sz*r bele mindenbe és mindenkire, hogy ez már beteges. Azt se bírja megérteni, hogy mi nem ő vagyunk, tegyük fel ha fázunk abba is beleköt, semmit nem ért meg.

Ha én nem tartanám tisztán a lakást akkor megenni a retek, még annyit se tenne, hogy port töröljön, semmit... És kétlem, hogy ez a normális.

2023. okt. 10. 07:02
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
A) El kell költözni. Bármilyen módon. Akkor bérelj szobát, ha nem tudsz lakást. Vagy B) magadat megtanítod, hogy ne vedd komolyan, és már ne zavarjon, őt viszont bosszantani fogja, hogy téged nem tud felhúzni, hiszen az a célja, hogy uralkodjon rajtad, vagy C) folyamatosan utasítsd vissza a stílusát, hogy érezze, hogy nincs nyeregben, nem engedhet meg magának akármit. Egyébként betegség pl agydaganat vagy demencia is lehet a személyiségváltozás hátterében, nem ártana neurológushoz mennie.
2023. okt. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Nem ártana... csak ő magától nem megy, csak ha nagyon sos, mi pedig nem hurcolhatjuk el...
2023. okt. 11. 12:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!