Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha itt valakinek van paranoid...

Ha itt valakinek van paranoid skizofrén hozzátartozója, beszélnétek az állapotáról, a helyzetről?

Figyelt kérdés

2023. febr. 4. 17:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Végül be kellett tenni egy speciális idősek otthonába, más megoldás nem volt. Mindig visszaesett, mert nem szedte a gyógyszert, nem járt el injekciókra.
2023. febr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
94%
Viszonylag jól van, szedi a gyógyszereit, a szülei egyelőre gondozzák, neki csak ennie, meg aludnia kell.
2023. febr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Tudom nem az én kérdésem, de tudnátok példákat írni hogy mit csinál az illető?
2023. febr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Az osztályon ahol dolgozom van egy ilyen néni. Olyan dolgokat képzel ami nincs. Elég félelmetes. Egyszer odament az ajtó mögé, és kiabált, hogy razzia van, jönnek a rendőrök, nagyon fél.

Sokszor mondja, hogy a fiát meg akarják ölni. Szval csupa olyan dolgot ami nem létezik.

2023. febr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
75%
A belgyógyászaton dolgozom, mint ápoló
2023. febr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
33%
Én is kicsit offolok, de kíváncsi lennék. Nekem nincsenek ilyen durva dolgaim, de pl. sokszor beképzeltem csengetést,zajokat, de senki sem volt ott. Este félek lemenni a kutyával mert a bokrok sziluettjét van hogy embernek látom. A fejem is szokott "zsizsegni". Ez lehet skizofrénia?
2023. febr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a nagybátyám az. Agyvérzést kapott kb. 18 évvel ezelőtt,ami először csak fizikai tüneteket hagyott maga után (a fél oldala lebénult). Kb. 1-2 évig agyilag teljesen rendben volt utána, aztán fokozatosan elkezdett leépülni.


Először verbálisan agresszív lett, hülyeségeket beszélt, kb. mintha mindenki ellene lenne. Aztán elkezdett hangokat hallani. Egyszer kihívta a rendőröket, azt mondta, hogy betörtek hozzá, mozgássérült és egyedül él (ami nem igaz). Akkor el kellett tőle venni a telefont.


Az eset után kapott gyógyszert, amit a nagymamám nem ad be neki. Én még gyerek voltam akkor, de a tünetei alapján felnőttként felismertem, hogy skizofrénia, utánaolvastam a gyógyszernek is, arra írták fel neki. Nagyim azt mondta, azért nem adja, mert rosszul volt tőle, romlott az állapota (ami amúgy a betegtájékoztatóban benne is volt, hogy 1-2 hétig fokozza a tüneteket, csak utána jön a javulás).


Ma ott tart, hogy jó 15 éve nem volt kint a szabadban, és senkivel nem kommunikál. Senki nem mehet be a szobájába, csak nagymamám, és őt sem ismeri fel, magázza. Magában beszél, nevetgél, hangokat hall, azoknak válaszol. A régi dolgokkal tisztában van, tudja, hogy ő kicsoda, de arra például már nem emlékszik, hogy van egy gyereke, aki azóta szintén felnőtt. Olyan mintha a múltban ragadt volna. Nem hiszem, hogy ez az állapot visszafordítható lenne, még gyógyszerekkel sem. 🫤 Mivel az elmúlt 15 év gyakorlatilag teljesen kiesett neki.

2023. febr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:
73%

1. https://www.youtube.com/@gabor6131

2. https://www.youtube.com/@veghgabor93

3. https://www.youtube.com/@veghgabor6477


Időrendi sorrendben küldtem a csatornáit. Ha valakit érdekel és van rá ideje, nézzen bele a videóiba szépen sorba, honnan jutott hova és miket mond.

2023. febr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
95%
Egy pár hónapig dolgoztam idősekkel, ott volt egy nő, aki p. skizofrén és mániás depressziós volt. Voltak érdekes akciói. Egyszer behozott egy csekket, amin a szolgáltató bankszámlaszáma is szerepelt, a nő meg volt róla győződve, hogy az a kifizetendő összeg. Magyaráztam neki, hogy nem, de csak a bank szót fogta fel belőle, berongyolt a legközelebbi OTP-be, és meg akarta támadni az ott dolgozót. Ez egy visszatérő téma volt nála, mindenkiről azt hitte, hogy milliókat akar követelni, lopni tőle. Sokszor beszélt nagyon halkan, hogy ne hallják, akik hallgatóznak, akkor is ha kettesben voltunk. Ilyesmik.
2023. febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
31%
7es a nagybátyád leépülésében az is nagy szerepet játszott, hogy börtönben van tartva, nem lát embert maga körül, max a nagyanyádat néha. Ettől bárki elméje leépülne, nem hogy egy olyané akinél eleve baj van. Szerintem nagy baj amit a nagyanyád csinál. Ez emberkínzás.
2023. febr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!