Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha itt valakinek van paranoid...

Ha itt valakinek van paranoid skizofrén hozzátartozója, beszélnétek az állapotáról, a helyzetről?

Figyelt kérdés

2023. febr. 4. 17:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
22%
Annyire örülök, hogy itt mindenki jobban tudja, mit kell csinálni egy mozgássérült, agresszív, paranoid skizofrén beteggel, mint azok, akik aktuálisan szembe néznek a helyzettel. Sok idióta fotelharcos. Rehabilitáció meg tököm tudja... kérdem én, hol? A mozgáskorlátozottaknak fenntartott osztályon? Biztos tárt karokkal fogadnak egy skizofrént. Vagy a pszichiátrián? Kb. két hét alatt ölné meg a többi beteg, mivel a fizikai állapota miatt nem tudja magát megvédeni. Ez a MAGYAR egészségügy, gondoljatok már bele, basszus...
2023. febr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
42%

#20-as vagyok. Gyógyszeres terápia mellett ápolta nagyimat, gyógyszereit kiváltotta, bevásárolt, ellátta a háztartást.


Ezt a betegséget - ha van örökletes hajlam- a nagyfokú stressz hozza elő.

Ha nem élt volna apám mellett létbizonytalanságban, stresszben, talán sohasem lesz beteg.

2023. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Nagyim testvére is skizofrén volt. Ricsén benntlakásos otthonban élt élete végéig. Ünnepekkor kihozta nagyim. Van otthon mentális betegek számára is!
2023. febr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
70%
21 az nem a ti feladatok eldönteni hogy elveszitek tőle a gyógyszerét meg bezárjatok. Pontosan az a helyzet hogy ha hagytátok volna hogy beállítsák a gyógyszerét akkor emberhez méltó életet élhetne. Nem ez a skizofrénia kezelési módja amit ti csináltok.
2023. febr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
46%

Még egy történetet elmesélek a majdnem 80 éves nagyimat szapulóknak, aki amúgy erején felül gondoskodik a fiáról, ragaszkodik hozzá, mikor más már rég bedugta volna valami elfekvőbe, hagy haljon meg ott. Szóval igenis felháborító, hogy kb. bűnözőnek lett kikiáltva.


Rokkantsági ellátás felülvizsgálatához kellett volna orvosi vizsgálatra vinni a nagybátyámat. Hívtunk hozzá mentőt, hogy szállítsák be, mivel a fizikai állapota és az agresszivitása miatt máshogy nem tudtuk megoldani.


A mentő érkezése előtt kihívtuk a háziorvost, adjon neki nyugtató injekciót, hogy ne verje meg a mentősöket. Hárman próbáltuk nyugtatni, lefogni, de az ép lábával még így is sikerült hasba rúgnia az orvost. A nyugtató semmit sem hatott, mivel annyira felspanolta magát. Mire kijött a mentő, és közölte, hogy hát ők biztos nem viszik el, mert veszélyes a többi betegre.


Nagy nehezen sikerült elérni, hogy házhoz jöjjenek a felülvizsgálathoz. Orvos helyett két szociális munkást küldtek, akik megkérdezték, hogy részeg-e a nagybátyám...... Nem részeg, skizofrén!!!


Szóval ennyit azokról akik szerint a magyar egészségügy mennyire jól megoldotta volna az ő helyzetét. Kicsit álomvilágban éltek. Igen, valóban adni kellett volna neki a gyógyszert, ebben hibázott a nagymamám. Önmagától nem vette be, a kávéjába tette neki. De nagyi csak annyit látott, hogy a gyógyszertől még rosszabb a helyzet, még inkább agresszív lett. Egy laikus, 8 osztályt végzett öregasszonynak ez szerintetek mit jelent? Azt gondolta, hogy rossz neki a gyógyszer, így nem adta neki tovább. Én meg 12 éves voltam akkoriban, fogalmam sem volt az egészről.

2023. febr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
89%
#23 Lehet, hogy van otthon, de ő nem csak mentálisan sérült, hanem önellátásra teljesen képtelen, járni nem tud. Nem fogadják sehol.
2023. febr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
79%

26os, a legtöbb mentális sérült önellátásra képtelen otthonokban.


Erőszakos ember esetén a rendőrség segít, nem a mentők. Lefogják stabilan, benyugtatózzák, kényszerzubbony, pszichiátria. Csak addig kell, amíg beállítják a gyógyszerét. Barátnőm az addiktológián volt ápoló, nem ölnek meg ott senkit, kicsit szedálva zombulva vannak ott, amíg be nem áll a gyógyszer. Ahol van elég gyógyszer, ott nincs erőszak. Beállítják, később menni fog nem annyira zombi módban is.


Nem vagy hibás érte, kicsi voltál, de isteníteni sem kell, mindenki érti, hogy jót akart, de nem ez volt számára a jó. Most is lehetne még változtatni rajta, lefogatni rendőrökkel, benyugtatózni(ez hat ám, utána már tök oké), befektetni és bevetetni a gyógyszereit kb két-három hétig, utána szépen lassan vissza fog szokni az emberek közé. Otthonba is lehetne rakni. Anyuka gondolom 60 éves kora óta nyugdíjas, nagyon megérte anyagilag nem otthonba rakni.


Értem, hogy csak gondoskodni akart, de ez rossz döntés volt. Az én nagyszüleim pl gyűjtögetők, 87 évesek, ők is jót akarnak, de rosszul, nem támogatjuk őket benne, vagy 20 éve ilyenek, sajnos itt nem tudunk beleszólni, hogy ne turkáljon kukákba. Mellé láncdohányosok, napi 2 doboz cigi fejenként több, mint 20 éve. Ebbe sem tudunk beleszólni, de mondjuk 87 évesen már halál mindegy, hogy mennyit szívnak. De ez azért más, nálatok hagyták egy szobába zárva leélni az életét. Szóval értem, hogy jót akartak, de rosszul, és a többi felnőttnek kellett volna ezt elrendeznie! Kíváncsi vagyok mit fogtok csinálni 5-10 év múlva, ha anyuka meghal, esetleg ha a fia öli meg egy kirohanás közben, na akkor valóban szedálva fog élni egy borzalmas helyen, nálatok meg lesz a lelkiismeret.


(egyébként nekem dührohamos auti/adhd gyerekem van(volt), úgy néz ki, sikerül integrálni, minimális gyógyszerrel megsegítve pár év alatt teljesen vállalható szintet ért el gyógyszer és fejlesztés mellett, bár szerintem az segített neki a legtöbbet, hogy gyógyszert kapott és végig átlagos emberek között volt, normális hatások érték) Korábban ő is harapott meg rugdosott és kiabált, már nem ilyen egyáltalán. Segítség kell nekik. Egyébként azt kapja, amit felnőttek skizofréniára szoktak(riszperidon hatóanyag), esküszöm teljesen "kitisztítja a fejét", a gondolkodása sokkal tisztább, logikusabb, nem szélsőséges, nem reagál túl semmit, és mellé kicsit sem szedálja. Mintha jelen tudna lenni minden helyzetben és reálisan látná a dolgokat, előtte meg csapongott és túlreagált tök hülyeségeket is.


Nem hiszem, hogy itt tapasztalat nélkül írogatna bárki, de még az is levágja, hogy hagyni a mentális beteget úgy élni, ahogy neki tetszik nem oké.

2023. febr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
70%
Hat nem a 8 osztályt végzett nagyira kellett volna bízni/hagyni ezt. Nyilván nem te tehetsz róla hiszen gyerek voltál, de jó lenne ha már felnőtt vagy, ha nem ragaszkodnál ahhoz hogy ez volt a jó eljárás. Előbb-utóbb szembe kell ezzel néznetek mert a nagyid nem fog már sokáig élni ti meg remélhetőleg nem folytatjátok az illegális fogvatartást. Ennek van egy törvényes módja. Ugyanis egy beteg embernek is vannak jogai.
2023. febr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
87%
6os hozzászóló. Nekem ez inkább nem meghatározott vaszkuláris demenciának tűnik.
2023. febr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 mittudomen721 válasza:
82%
Nekem ez a betegsegem. Irj nyugodtan ha van vmi kerdesed
2023. febr. 14. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!