Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha itt valakinek van paranoid...

Ha itt valakinek van paranoid skizofrén hozzátartozója, beszélnétek az állapotáról, a helyzetről?

Figyelt kérdés

2023. febr. 4. 17:14
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt csak orvos tudja eldönteni igazàból, hogy milyen kezelésre van szüksége valakinek. Sajnos ez a betegség lehet olyan súlyos, hogy a beteg ember ne tudjon magàról gondoskodni, és ön és közveszélyes legyen, és ezt nem egy àtlag embernek kell kezelni, aki nem tudja, mit kell csinàlni, és még netalàn fél is tőle. Erre megvannak a szakemberek. Szàzszor belegondoltam, hogy én is lehetek még ilyen beteg, és igen, ha arról van szó, hogy olyan súlyos, hogy nem tudok màr örömet okozni senkinek, csak kàrt, legfőképp magamnak, meg kicsinàlok magam körül mindenkit, akkor igenis tegyenek olyan helyre, ahol még méltó ember módjàra elketyegek egy darabig. Valóban nem könnyű ilyen intézményt talàlni, de van olyan helyzet, amikor sajnos ez marad az egyetlen épeszű és biztonsàgos megoldàs. Ha màr egy élet tönkrement, ne akarjunk mégtöbbet tönkretenni.
2023. febr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!