Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is ilyen szerencsétlen a...

Más is ilyen szerencsétlen a házimunkában?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy eléggé szétszórt vagyok. Anyu megkért, hogy segítsek neki valamiben és elfelejtettem, mire jött a kiabálás, hogy én soha nem csinálok semmit itthon, miért nem segítek be többet stb. Például főzhetnék gyakrabban, mint a barátaim otthon. De a főzésről csak annyit, hogy amikor be akartam segíteni neki a konyhába mindenre rávágta, hogy túl lassan és soha nem jól csinálom. Mindenért lehurrog. Leszid amiért nem takarítom a fürdőt de nem merek hozzányúlni semmihez mert attól félek hogy még jobban kiakad ha máshova pakolom vissza a dolgokat és nem talál valamit. Ha elmosogatok sohasem tetszik neki ahogy elrakom a tányérokat, poharakat. Bevásárolni sem merek mert mindenre az a válasz, hogy miért nem vettem mást, miért nem az olcsóbbat, miért nem azt amit ő szokott használni stb. Tényleg ennyire béna vagyok? Segíteni szeretnék de mindent kijavít, elintéz helyettem. Ez már nagyon ciki. Ha felhozom neki mindig ideges lesz és én leszek a hibás. Lassan elment a kedvem az egésztől és inkább nem csinálok semmit, minthogy rosszul csináljam. Fog ez valaha javulni? Vagy örökre utálni fogom a házimunkát?

2023. febr. 6. 19:52
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%

Én ugyanígy nőttem fel, csak tudtam, hogy nem én vagyok béna, hanem anyám idióta.


Sajnos sose fog megváltozni, jól esik neki ha elmondhatja, hogy béna vagy mindenben, mert ezzel azt érzékelteti saját magában, hogy ő mennyire jó, és csak ő csinálhat jól mindent.


Sose volt jó, ahogy fogtam a seprűt, sose volt jó, ahogy főztem, sose volt jó, ahogy elmosogattam, sose volt jó, ahogy suvickoltam. 18 évesen el is költöztem a francba, azóta is csak félévente egyszer találkozunk és ez így pont jó.


A saját házamban pedig oda pakolok mindent, ahol nekem kényelmes és nem kell anyám hülye helyre pakolászós baromságait elviselnem.

2023. febr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
9%

"A saját házamban pedig oda pakolok mindent, ahol nekem kényelmes és nem kell anyám hülye helyre pakolászós baromságait elviselnem."

Jó, de sikerül fenntartani a rendet (azt, amit te magad rendnek nevezel)?

2023. febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
12%
Mindenkivel megesik az iylesmi szvsz.
2023. febr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
70%

Mikor én voltam fiatal,nem azzal volt a gond,hogy nem tudtam mit hova kell rakni. /ezt mondjuk nem értem,hisz együtt éltek. Csak tudod,hogy minek hol a helye/

Nálunk inkább az volt a probléma,hogy pl mosogatószerből sokat használtam,vagy a tisztítószerekkel nem spóroltam. Jó,már belátom,hogy tényleg nem kell egy pólóhoz 2 dl öblítő,de ezt is meg kellett tanulnom.

Fel a fejjel,idővel neked is menni fog.

2023. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
92%

"Mindenkivel megesik az iylesmi"

Ez nem megesik. Ez egy konstans valami: nem csak időnként utálja az ember a házimunkát amiatt, ahogy felnevelték és nem nevelték rá arra, hogy a házimunka természetes része az életnek, hanem egy állandó hatalmas hegy az egész, amit nem győz elhordani és ami állandóan nyomasztja...

2023. febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
81%

Anyukád rendmániás! Az ilyen embereknek lehetetlen megfelelni, mert minden apróságbs belekötnek!

Ha a poharat felirattal befelé rakod vissza, abba is képesek belekötni...

Nekem is van ilyen haverom, akivel együtt dolgozom és neki is vannak bent a melóhelyen ilyen mániái! A hűtőben megvan, hogy melyik polcot jelölte ki magának és oda nem szabad pakolnunk...

A bögréjéből, ha véletlenül inna valamelyikőnk, szinte infarktust kapna!

Jó haverom, meg minden, de nem élnék vele együtt, az biztos...

Anyukádnak úgy tudsz valamennyire megfelelni, hogy minden egyes feladatot, amit kér tőled, pontról pontra csinálsz! Így jóval kevesebb kötekedni valója lesz!

Szóval, nem te vagy a hibás, hanem anyukád ilyen természetű!

2023. febr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
19%

Nos.


Kezdjük veled kérdező.


Nemes egyszerűséggel lusta vagy.


Na nem azért, mert nem csinálsz semmit, hanem azért mert képtelen vagy azt úgy csinálni, ahogy anyukád megszokta, elvárja.

Vagyis, lusta vagy rá odafigyelni.


Példák: Ha valamit venni kell a boltba, márkára pintosan írja neked össze anyukád, hogy mit kell vásárolni, és mennyit.

Ha húsért vagy le cseszve, mert pl mócsingosat vettél, semmi gond. Menjetek el együtt párszor, és muatassa meg, mire kell figyelni.


Ha takarítasz evidens, hogy mindent a hellyére pakolj. Oda ahonnan azt elvetted.


Ha mosogatsz, úgyszintén.


Ha főzésben kell segíteni, akkor itt jön anyukád hibája előtérbe.


A türelmetlenség.


Semmi türelme nincs hozzád. Nem oktat, nem magyaráz, ha lassú vagy le csesz. Ilyenkor nyugodtan kérdezd meg tőle, hogy mikor ô kezdte a házimunkát neki azonnal de mindjárt minden gyorsan, és precízen ment?


Anyukád türelmetlensége abból is fakadhat mert tudja, hogy lusta vagy oda figyelni, pedig ha ezt tennéd, jobban menne.


Üljetek le anyukáddal. Mond el neki, hogy nagyon szívesensegítesz mindenben, de akkor legyen feléd empatikusabb és segítsen bele rázódni.


Ha erre sem hallgat, akkor is menj mindig segíteni. Aztán ha lekajabál mert nem jól csinálod, hagyd ott. Párszor ezt eljátszod, és rájön majd, hogy talán neki is kellene segítenie.


Meg talán ne várd meg míg ő kér. Menj oda, és kérdezd meg, hogy segíthetsz e valamiben. Ezt nagyon fogja értékelni.

2023. febr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
25%
Anyád nem egy pedagógus alkat. Ráadásul valószínűleg nem is akar téged megtanítani semmire, mert attól tart, hogy jobban csinálnád, mint ő, akkor meg nem tudna lehurrogni. Neveld meg.
2023. febr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
57%

Azt még hozzáteszem, hogy az ilyen emberek általában a nehéz természetük ellenére jószívű emberek! Hatalmas szívük van!

A nővérem is például nehéz természetű, mert hamar felkapja a vizet minden apróságon és kiabálni kezd.

Viszont, nagyon nagy szíve van! Ápolóként dolgozik és gyakran kap édességeket, amiket rendszeresen mindig nekem ad, mert tudja, hogy nagyon édesszájú vagyok!

A másik előnyük az, hogy ők nem a hátad mögött fognak kibeszélni a szomszédnak meg a barátnőknek, hanem a szemedbe mondják a véleményüket! Ami, ugyan gyakran nem esik jól az embernek, de, legalább őszinték és nem az van, hogy morognak napokig, de nem tudod, mi a bajuk.

2023. febr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
21%
Ott a pont 19. Ez valóban így van.
2023. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!