Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is ilyen szerencsétlen a...

Más is ilyen szerencsétlen a házimunkában?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy eléggé szétszórt vagyok. Anyu megkért, hogy segítsek neki valamiben és elfelejtettem, mire jött a kiabálás, hogy én soha nem csinálok semmit itthon, miért nem segítek be többet stb. Például főzhetnék gyakrabban, mint a barátaim otthon. De a főzésről csak annyit, hogy amikor be akartam segíteni neki a konyhába mindenre rávágta, hogy túl lassan és soha nem jól csinálom. Mindenért lehurrog. Leszid amiért nem takarítom a fürdőt de nem merek hozzányúlni semmihez mert attól félek hogy még jobban kiakad ha máshova pakolom vissza a dolgokat és nem talál valamit. Ha elmosogatok sohasem tetszik neki ahogy elrakom a tányérokat, poharakat. Bevásárolni sem merek mert mindenre az a válasz, hogy miért nem vettem mást, miért nem az olcsóbbat, miért nem azt amit ő szokott használni stb. Tényleg ennyire béna vagyok? Segíteni szeretnék de mindent kijavít, elintéz helyettem. Ez már nagyon ciki. Ha felhozom neki mindig ideges lesz és én leszek a hibás. Lassan elment a kedvem az egésztől és inkább nem csinálok semmit, minthogy rosszul csináljam. Fog ez valaha javulni? Vagy örökre utálni fogom a házimunkát?

2023. febr. 6. 19:52
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
96%
Az van, hogy amikor az ember már mondjuk kamasz legalább, és vannak saját gondolatai is, és időnként megjön a kedve a házimunkához, akkor nem áll le az agya, hanem úgy tesz-vesz, hogy közben gondolkodik is, vannak meglátásai (egyáltalán nem biztos, hogy rosszak!), észreveszi, hogy mit hogyan lehetne máshogy, sőt (legalábbis szerinte) jobban csinálni, mint ahogy látni szokta, illetve mit hova lenne érdemesebb tenni, ahelyett, hogy ott hagyná, ahol eredetileg volt - na és ilyenkor, amikor végre csinál valamit (!!!), nagyon remekül vissza lehet taszítani a (hosszú távú!) semmittevésbe azzal, ha azt várják tőle, hogy csak azt és csak úgy csináljon, amit az ősei, véletlenül se használhassa fel a saját ötleteit, újításait.
2023. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanez volt. Apám szerintem már orvosi eset. Nem arról van szó hogy nem ugyanoda tettem vissza mondjuk a mosogatószivacsot hanem nem pont ugyanabban a szögben, ahogy ő szereti, túl sok vizet használok mosogatáshoz stb.

Ha elkezdtem csinálni már jött oda ólálkodni és jött az ezt ne így, ne úgy...

Ezen kérlek az elköltözés sokat segített. Azóta szabad ember vagyok. Kitartás el fog múlni :)

2023. febr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!