Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikortól teher szerintetek...

Mikortól teher szerintetek otthon lakni szülőkkel?Mikor érzi a szülő,hogy valami nincs rendben,hogy még mindig itthon lakik?

Figyelt kérdés
2023. febr. 16. 12:20
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
48%

"Mikortól teher szerintetek otthon lakni szülőkkel?"


Akkortól, amikortól már nem képesek alkalmazkodni egymáshoz és tiszteletben tartani egymást.


"Mikor érzi a szülő,hogy valami nincs rendben,hogy még mindig itthon lakik?"


Egy szülőnek mindig a gyereke marad a gyereke és soha nem szabadna odáig eljutnia, hogy inkább házon kívül látná őt - bár valszeg a gyerek nagyban hozzájárul ahhoz, ha ez egy szülőben megforduljon.


Régen teljesen természetes volt a több generáció együttélése, ahol kölcsönösen segítették és támogatták egymást:

az idősebbek vigyáztak a gyerekekre, unokákra. A fiatalok meg segítették a szüleiket, nagyszüleiket.


Ma az a sajnálatos trend, hogy mindenki elmagányosodik albérletekben, a családok szét hullanak, a nagyszülőt öregotthonba dugják, az unokára meg egy idegen bébicsősz vigyáz vagy az állam neveli.


Szomorúak az ilyen kérdések, mert azt sugallják, hogy elszakadni a családtól a normális és mindenki, aki a szüleivel szépen él akár már saját családostul, az valami bűnös/deformált lélek.


Ráadásul a mai világban sokan meg sem tehetik, hogy külön költözzenek, mert hát minek nyomorogni, hitelben egy életre eladósodni, amikor akár szépen is élhetnének együtt a szülői házban többen?!


De ehhez mindenkinek alkalmazkodnia kellene.


Na, és ez az, amihez manapság senkinek nem fűlik a foga.


A fene nagy szabadságban meg egyre több a depressziós...

2023. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem az életkor számít, hanem az, mik a konkrét körülmények és mennyire van gyerek státuszban az otthon lakó felnőtt fiatal, mennyire felnőtt agyban és életvitelben?


Lehet úgy is szülővel együtt lakni akár idősebb korban is, ha teljesen önálló, felnőtt életet él a "gyerek", pl van külön lakrésze, amit fenntart, megegyeznek a rezsiben, egyéb kötelezettségekben, de gyakorlatilag a szülő és a gyerek is éli az önálló életét. Sok ilyen együttélést ismerek, sőt olyat is láttam már többet is, ahol a felnőtt fiatalé lett később az irányítás, ő lett otthon a "családfenntartó", mert pl az idős szülő már nem tudja fenntartani a házat, nem tudja egyedül fizetni a rezsit.


Van, ahol családostól is tud együtt lakni több generáció és van, ahol ez nem működik.

2023. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
94%
Én külföldről hazaköltözve éltem pár hónapot otthon, amíg nem lett újra saját helyem. Azt meg kellett szokni, hogy délben van az ebéd, de amúgy menedzselhető volt. Szüleimnek nem volt teher, élték az életüket úgy, mint nélkülem, vagy mint akkor, amikor még kiskorúként éltem velük. Szerintem ha home office-ban akarnék dolgozni, szívesen látnának, addig is besegítenék a házimunkába, inkább én nem akarom.
2023. febr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
62%
Igen, utolsónak igaza van. Ismertem olyan 60 éves bácsit, aki egész életében anyukával lakott, s még ebben a korban is be kellett számolnia neki, hogy hol járt 😄😃
2023. febr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
87%
Na,szóval a 15-öste akartam reagálni, csak nem küldtem el.
2023. febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
98%

14.55, pont erre írtam, nem mindegy, milyenek a körülmények, milyen szülő, milyen a gyerek?


Ismerek olyan családos 50 felé járó férfit, aki az özvegy, már beteges anyja házában él, anyuka külön lakrészben, de anyuka már nem önellátó, megfordultak a szerepek, a fiatalok intéznek mindent a házon, meg az anyagiakat is átvállalták. Csak így fenntartható a ház.


Szintén 30-as férfi, felesben tulajdonos az anya és a fia, egyelőre egyik sem tudja kifizetni a másikat és a fiú nem érzi szükségét, hogy elmenjen albérletbe, nem zavarják egymás köreit.

2023. febr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
95%
A fiam bármikor visszaköltözhet, nem teher. 29 éves.
2023. febr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
12%

Hát én 24 évesen költöztem el...

Én úgy vagyok vele, hogy egy idő után fel kellene ébredjen az emberben pláne ha párt is talál, hogy külön menjen a szülőktől és ne is szülőknél kezdjék a közös életet. 30 évesen otthon azért már a gázos kategória. De vannak azok az esetek, amikor olyan kényelmes vagy fene tudja milyen indíttatásból a gyerek otthon marad, a szülő pedig úgy kezeli mintha 5 éves lenne és alá tesz mindent (megfőz, kitakarít stb és nem várja el a felnőtt gyerekétől - ismerek ilyet... és ez nekik megfelel. Szerintem úgy ahogy van ez a helyzet egészségtelen.) Az birom, amikor a házvásárlás céljából akarnak szülőknél lakni. Olyankor megkérdezem hány év az? 10? Majd 40 évesen beköltözhet a saját házába ilyen árak mellett? Tiszta hülyeség azért otthon lakni pláne most.

2023. febr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem ijesztő ez, hogy felnőtt emberek gyerekstátuszban élnek és a szüleiken élősködnek. Én mondjuk sosem akarok gyereket, mert borzasztónak találom az egészet, de még egy átlagember számára is milyen lehet már, hogy felnevelte a gyereket, végre kicsit élhetné a saját életét, DE NEM, mert a gyerek még mindig ott van a nyakán, és nemcsak jelenlét szintjén, hanem anyagilag is - el kell tartani, ez iszonyú.
2023. febr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
98%
#22 Egy felnőtt gyereken mit kell eltartani? El kell küldeni bevásárolni. Akkor eszik meleg kaját, amikor a szülőnek kedve van főzni, nem kell a gyerek kedvéért sütögetni, csak mert otthon van. Amikor egyetemistaként egy egész nyarat otthon töltöttem, akkor sem mentem el a szüleim páros nyaralására. Sőt, képzeld el, még akkor is el tudtak menni kettesben egy hétvégére, amikor gyerekek voltunk. Öcsém meg még olyan családi programok alól is ki tudta húzni magát, amikor otthon élt, amikre én igyekeztem időt szakítani a munka meg a saját szórakozásom rovására. Nem ennyire fekete-fehér a dolog és nem feltétlenül élősködés. Elég durva, ha egy szülő, aki elvileg felnőtt ember, dolgozott, felnevelt pár gyereket a saját életvitelében nem annyira asszertív hogy ne hagyja hogy az akár élősködő, akár segítőkész gyereke felnőttként a fejére nőjön. A leválás egy kétoldalú dolog.
2023. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!