Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikortól teher szerintetek...

Mikortól teher szerintetek otthon lakni szülőkkel?Mikor érzi a szülő,hogy valami nincs rendben,hogy még mindig itthon lakik?

Figyelt kérdés
2023. febr. 16. 12:20
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
67%
"Halló, Józsi? Szia! Kata vagyok, anyukád adta meg a telefonszámodat..."
2023. febr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
72%

31, Te kis humorgombóc :) Kérdeznék én valamit. Igen sok fiatal párt ismerek, akik pár évig azért laktak a szülőkkel, mert azalatt összeszedték az önerőt a saját házra, akkor ők mind rosszul csinálták? (Én intéztem a lakáshitelüket, azért ismerek sok iyen párt.)


Nekem pl annyira nem lenne vonzó 20 évesen albérletben élni "önállóan", majd életem végéig albérletben ragadni, mert sose tudnék mellette annyit félretenni, hogy kimásszak az albérletből.

2023. febr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
24%

Én 18 éves korom óta külön lakom albérletben.

25 évesen saját lakást vettem, most 33 évesen hatalmas saját házam van, hitel nélkül.

Mindez 0 szülői segítséggel, mert a szüleim csóróbbak a csóróbbnál is.

Aki azt állítja, hogy így nem lehet, és szülőkkel KELL lakni, az teljesen nyílvánvalóan hazudik. Tudom. Nem mesélte valaki, nem hallottam egy beszélgetést, én éltem át, hogy lehet így is.


Az persze más kérdés, hogy rohadt kényelmes és sokkal egyszerűbb anyuci szoknyája alatt. De attól még ezt a bullshit romantikát, hogy milyen jó szülőkkel élni hagyjuk már. Szánalmas.

2023. febr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
71%

Senki nem mondta, hogy otthon KELL lakni.

De nem mindenkinek van lehetősége 18 évesen elköltözni, más meg nem is akar, pl nagynéném, aki nem alapított családot, s abban a korban az volt természetes, hogy aki nem megy férjhez, szülővel marad.

Én pl 25 éves koromig egyetemre jártam, nehéz lett volna egy házat összeszedni…

2023. febr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
9%
Na meg, elhinni se kell mindent, amit egy anonim oldalon beír valaki…
2023. febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
7%
Nézd, ha valaki nem hiszi el az nekem annál nagyobb dícséret, mert akkor úgy látszik, hogy amit sok kemény munkával, jó döntésekkel elértem, az egyeseknek a teljesen hihetetlen, lehetetlen csoda szint. Ennél nincs nagyobb dícséret.
2023. febr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
71%

Egy általános megjegyzés volt arra, hogy itt bárki mondhat bármit.

De akkor fejtsd ki: hova költöztél 18 évesen, miből tartottad el magad, vettél házat, atb.

Na meg ez a “hatalmas házam van” is eléggé hencegés. Én pl sokkal kisebben élek, mint tehetném - de minek kéne nagyobb? Egyedül lakom, mi a frásznak hatalmas ház? Pl.

2023. febr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
25%

Meg se értetted, amit mondtam… honnan tudjuk, hogy nem egy 16 éves vagy, aki leírta a terveit? Tudod, én már régesrégen felnőtt vagyok, nem újdonság a dicsekvő kamasz, aki az álmait valóságként írja le, pláne itt.

Na meg olyat is láttam nem is egyszer, hogy az “önerőből” azt jelentette, hogy szülői, vagy egyéb segítséggel.

Mint mikor a vállalkozó a “semmiből kezdte, 0 forinttal” , első lépésként kibérelt egy irodaházat. A 0 pénzből, ja.

2023. febr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
7%
Dehogy fejtek ki én bármit is. Nem ez a lényeg.
2023. febr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
21%
Naná, tudtam, hogy ez lesz.
2023. febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!