Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? Apám agyon fog...

Mit tehetnék? Apám agyon fog verni, kijelentette.

Figyelt kérdés

A történet a következő:

Volt a nagymamám háza előtt egy meggyfa, ami kissé belógott az egyik vezetékbe (állítólag), emiatt húgom és a férje úgy döntöttek, kivágják.

Meg is történt, viszont ugyanazzal a lendülettel bevitték az udvarra, és kijelentette testvérem, hogy nekem kell apró darabokra vágnom és bezsákolnom, egymagam, azt a rengeteg mennyiséget. A szüleim teljes mértékben egyetértenek vele/velük, ahogy az egyetlen, még élő nagyszülőm is.

A probléma az, hogy hónapokkal ezelőtt, amikor először került szóba a téma, megígértettem mindenkivel, hogy nekem egy ágat sem kell keresztbe tennem ez ügyben, mert rengeteg egyéb dolgom akad a ház körül, főleg a beteg, magatehetetlen nagymamámat támogatom, segítek neki, gondozom minden nap. (Teszem mindezt súlyos pszichés betegségekkel küzdve, gyógykezelés alatt, de fizikálisan sem vagyok teljesen rendben.)

Tehát állítják, nem emlékeznek az általam lefixáltakra (...), ráadásul SZERINTEM értelmesebb megoldás lenne ekkora famennyiségnél egyszerűen utánfutóra tenni az egészet, és elszállíttatni valakivel, nem pedig 30 centisekre darabolni, ami végeláthatatlan és szinte lehetetlen feladatnak ígérkezik, hiszen néhol vastag, máshol pedig ágas-bogas, rengeteg, stb.

Szóval, beszéltem édesanyámmal erről hosszabban is, és ő felvetette, hogy besegít a munkába, amit nem utasítottam el, habár tudom, hogy ő sokat dolgozik, és nincs messze a nyugdíjas kortól.

Megtudta ezt apám, és eleinte csak morgolódott, de amikor újra (pár nappal később) szóba hoztam, dühbe gurult, és emelt, indulatos hangon kijelentette, hogy agyon fog verni, ha megtudja, hogy hagyom, hogy anyukám egy ágat is megemeljen, még az esetben is, ha az ágvágás nagyobb részét én végzem. Hozzátette, biztos lehetek benne, szó nélkül fog ütni és rúgni, amíg végem nem lesz. Először a fejemet veri szét, és majd, ha a földön fekszem, rugdosni fog mindenhol.

Előre félek mindettől, mert édesapám bivalyerős ember, tényleg, párját ritkító módon. Ráadásul, azt is mondta apa, hogy addig nem mehetek haza, a szülői házba, látogatóba, amíg faág hever az udvaron.

Vagyis, ezek után, holtpontra jutottam, abszolút nem tudom, mit tehetnék, de az biztos, hogy nem vonhatom be anyát. A szívem is ezt súgja, nem csak apám kemény fenyegetése miatt, hanem "érzem és tudom" mindezt, van annyi lelkiismeretem.

Azon gondolkodom, lefotózom, és feladom hirdetésben, hogy akár még fizetek is, csak vigyék el, ahogy van.

(Plusz, húgom férjének a nagyapja "foglalkozik" néha utánfutóval való szállítással, ez is egy ötlet...)



2023. febr. 22. 22:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
93%
Nos menyi idős vagy? Húgom férjéből kiindúlva valószínű felnőtt, akkor ideje lenne felnőttként ekzelni a helyzeteket.
2023. febr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
92%
Ha alapból rád van bízva a dolog, miért nem intézed el az elszállítást, hogy vigye el valaki? Vagy szükségetek van arra a fára?
2023. febr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
89%
Hát az apád be segithetne ha már ekkora pofája van.
2023. febr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ha feldobnád egy hirdetésben, hogy ingyen elvihető szállítás ellenében, akkor már aznap, de maximum 1 héten belül elvinnék.

Persze ha nincs szükségetek rá.

2023. febr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 A kérdező kommentje:

Első válaszoló,

30 éves leszek hamarosan. Viszont, a pszichés betegségeim miatt nem tudok felnőttként funkcionálni.


Második,

Igazad van. Nincs szükségünk arra a fára.


Harmadik,

Attól még rendes ember az apám.


Negyedik,

Valóban beteg vagyok, mint írtam.

2023. febr. 22. 22:29
 6/82 babyboom567 ***** válasza:
61%
Amíg ezt végig gondoltad,meg agyaltad, meg leírtad, már feldolgozhattad volna a fát.
2023. febr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
34%

Nem szokványos, ahogy gondolkozik, de attól még nem elmebeteg.

A "nem szokványos" azt jelenti, hogy mindent szó szerint vesz, valamint ezt a mindent részletesen túl is gondolja, ami miatt saját kis álomvilágban él.

2023. febr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 A kérdező kommentje:

Ötös válaszoló,

Abszolút igazad lehet. Azt kellene tennem.

2023. febr. 22. 22:31
 9/82 A kérdező kommentje:

22:31

Eddig is három órát beleöltem a favágásba, de látszólag eredménytelenül.

2023. febr. 22. 22:33
 10/82 anonim ***** válasza:
95%
Én múltkor régi bútorlapokat meg némi faanyagot meghirdettem ingyen elvihetőként a Facebookon, 36-an jelentkeztek érte egy óra alatt. Másnap jöttek is és vitték mindenféle segítség nélkül. A mai árak mellett örülnek az emberek a fűtőanyagnak. Szóval hirdesd meg, kérdező, egész nyugodtan.
2023. febr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!