Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? Apám agyon fog...

Mit tehetnék? Apám agyon fog verni, kijelentette.

Figyelt kérdés

A történet a következő:

Volt a nagymamám háza előtt egy meggyfa, ami kissé belógott az egyik vezetékbe (állítólag), emiatt húgom és a férje úgy döntöttek, kivágják.

Meg is történt, viszont ugyanazzal a lendülettel bevitték az udvarra, és kijelentette testvérem, hogy nekem kell apró darabokra vágnom és bezsákolnom, egymagam, azt a rengeteg mennyiséget. A szüleim teljes mértékben egyetértenek vele/velük, ahogy az egyetlen, még élő nagyszülőm is.

A probléma az, hogy hónapokkal ezelőtt, amikor először került szóba a téma, megígértettem mindenkivel, hogy nekem egy ágat sem kell keresztbe tennem ez ügyben, mert rengeteg egyéb dolgom akad a ház körül, főleg a beteg, magatehetetlen nagymamámat támogatom, segítek neki, gondozom minden nap. (Teszem mindezt súlyos pszichés betegségekkel küzdve, gyógykezelés alatt, de fizikálisan sem vagyok teljesen rendben.)

Tehát állítják, nem emlékeznek az általam lefixáltakra (...), ráadásul SZERINTEM értelmesebb megoldás lenne ekkora famennyiségnél egyszerűen utánfutóra tenni az egészet, és elszállíttatni valakivel, nem pedig 30 centisekre darabolni, ami végeláthatatlan és szinte lehetetlen feladatnak ígérkezik, hiszen néhol vastag, máshol pedig ágas-bogas, rengeteg, stb.

Szóval, beszéltem édesanyámmal erről hosszabban is, és ő felvetette, hogy besegít a munkába, amit nem utasítottam el, habár tudom, hogy ő sokat dolgozik, és nincs messze a nyugdíjas kortól.

Megtudta ezt apám, és eleinte csak morgolódott, de amikor újra (pár nappal később) szóba hoztam, dühbe gurult, és emelt, indulatos hangon kijelentette, hogy agyon fog verni, ha megtudja, hogy hagyom, hogy anyukám egy ágat is megemeljen, még az esetben is, ha az ágvágás nagyobb részét én végzem. Hozzátette, biztos lehetek benne, szó nélkül fog ütni és rúgni, amíg végem nem lesz. Először a fejemet veri szét, és majd, ha a földön fekszem, rugdosni fog mindenhol.

Előre félek mindettől, mert édesapám bivalyerős ember, tényleg, párját ritkító módon. Ráadásul, azt is mondta apa, hogy addig nem mehetek haza, a szülői házba, látogatóba, amíg faág hever az udvaron.

Vagyis, ezek után, holtpontra jutottam, abszolút nem tudom, mit tehetnék, de az biztos, hogy nem vonhatom be anyát. A szívem is ezt súgja, nem csak apám kemény fenyegetése miatt, hanem "érzem és tudom" mindezt, van annyi lelkiismeretem.

Azon gondolkodom, lefotózom, és feladom hirdetésben, hogy akár még fizetek is, csak vigyék el, ahogy van.

(Plusz, húgom férjének a nagyapja "foglalkozik" néha utánfutóval való szállítással, ez is egy ötlet...)



2023. febr. 22. 22:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 A kérdező kommentje:

22:39

Igen, valóban meg kellene hirdetnem, de őszintén szólva, vannak félelmeim, mert még nem adtam el soha semmit. Nincs tapasztalatom e téren, ráadásul nehogy valamiféle "kétes alakok" keressenek fel.

2023. febr. 22. 22:41
 12/82 anonim ***** válasza:
96%
Kétes alakok? Nyilvan nem egy jol szitualt oltonyos bankar fog az ingyen faert kapkodni, ne legyenek ilyen illuzioid. Hirdesd meg, meg aznap elviszik. Ők is orulnek, te is örülsz mert a jo edesapad nem ver agyon, problema megoldva.
2023. febr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem még csak akkor verne agyon, ha eladnád a fát.

Mert gondolom nem szórakozásból akarják veled felapríttatni.

Az egy dolog, hogy szerinted nincs rá szükség - de nem hinném, hogy jól gondolod. Elvégre kb. semmit sem gondolsz jól...

2023. febr. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
94%

"Attól még rendes ember az apám."


Itt kezdődnek a problémák.

Szerinted rendes ember az, aki agyonveréssel fenyegeti a fiát, ha segítséget kér vagy fogad el a fa aprításában édesanyjától.

2023. febr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 A kérdező kommentje:

23:05

Ki vagy te, hogy "tudd", hogy "semmit nem gondolok jól"?

Mi alapján következtetsz erre?

2023. febr. 22. 23:11
 16/82 anonim ***** válasza:
62%

17. Öööö... mondjuk az általad eddig leírtak alapján?!

Hajrá, add csak el a fát, de aztán ne csodálkozz, ha tényleg hülének fognak tartani és gyámság alá vetetnek.

2023. febr. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
71%

Figyelj, fiú!


1. Az a fa TUTI, hogy kell nektek tüzelőnek.

Egyáltalán tudod, hogy mivel fűtötök?


2. Apád egyáltalán vert már meg téged bármikor?


3. Vágtál már fát életedben?


4. Gyógykezelés alatt vagy a pszichés betegséged miatt?


5. Apád vagy a többi családtagod tudja egyáltalán, hogy pszichés beteg vagy?


6. Apád nem eltüntetni akarja a fát, hanem tőled munkát látni, oké? Hogy 30 évesen emeld meg a s.gged. Dolgozol? Szüleiddel laksz?

2023. febr. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
78%

19-es, az általad írt válasz 6. pontjára reagálva, hadd idézzem a kérdező egy sorát a nyitóból:

"főleg a beteg, magatehetetlen nagymamámat támogatom, segítek neki, gondozom minden nap"

Namost akkor a nagypofájú apuka ápolja mostantól mondjuk 2 hónapig a beteg, magatehetetlen nagymamát, aztán majd lesz erkölcsi alapja elvárásokat megfogalmazni a fia felé favágás-ügyben.

2023. febr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim ***** válasza:
74%
19-es vagyok. Ez tényleg igaz, húszas, elkerülte a figyelmemet, köszi.
2023. febr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
90%

Meg -várjatok-, azt írja, hogy "haza, LÁTOGATÓBA", akkor NEM a szüleivel lakik. Akkor házhoz megy pofonért?

Vagy ha a szüleivel lakik a nagymama, akit gondoz, akkor hogy nem mehet addig haza? Addig az apuka gondozza majd, vagy ki?

2023. febr. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!