Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? Apám agyon fog...

Mit tehetnék? Apám agyon fog verni, kijelentette.

Figyelt kérdés

A történet a következő:

Volt a nagymamám háza előtt egy meggyfa, ami kissé belógott az egyik vezetékbe (állítólag), emiatt húgom és a férje úgy döntöttek, kivágják.

Meg is történt, viszont ugyanazzal a lendülettel bevitték az udvarra, és kijelentette testvérem, hogy nekem kell apró darabokra vágnom és bezsákolnom, egymagam, azt a rengeteg mennyiséget. A szüleim teljes mértékben egyetértenek vele/velük, ahogy az egyetlen, még élő nagyszülőm is.

A probléma az, hogy hónapokkal ezelőtt, amikor először került szóba a téma, megígértettem mindenkivel, hogy nekem egy ágat sem kell keresztbe tennem ez ügyben, mert rengeteg egyéb dolgom akad a ház körül, főleg a beteg, magatehetetlen nagymamámat támogatom, segítek neki, gondozom minden nap. (Teszem mindezt súlyos pszichés betegségekkel küzdve, gyógykezelés alatt, de fizikálisan sem vagyok teljesen rendben.)

Tehát állítják, nem emlékeznek az általam lefixáltakra (...), ráadásul SZERINTEM értelmesebb megoldás lenne ekkora famennyiségnél egyszerűen utánfutóra tenni az egészet, és elszállíttatni valakivel, nem pedig 30 centisekre darabolni, ami végeláthatatlan és szinte lehetetlen feladatnak ígérkezik, hiszen néhol vastag, máshol pedig ágas-bogas, rengeteg, stb.

Szóval, beszéltem édesanyámmal erről hosszabban is, és ő felvetette, hogy besegít a munkába, amit nem utasítottam el, habár tudom, hogy ő sokat dolgozik, és nincs messze a nyugdíjas kortól.

Megtudta ezt apám, és eleinte csak morgolódott, de amikor újra (pár nappal később) szóba hoztam, dühbe gurult, és emelt, indulatos hangon kijelentette, hogy agyon fog verni, ha megtudja, hogy hagyom, hogy anyukám egy ágat is megemeljen, még az esetben is, ha az ágvágás nagyobb részét én végzem. Hozzátette, biztos lehetek benne, szó nélkül fog ütni és rúgni, amíg végem nem lesz. Először a fejemet veri szét, és majd, ha a földön fekszem, rugdosni fog mindenhol.

Előre félek mindettől, mert édesapám bivalyerős ember, tényleg, párját ritkító módon. Ráadásul, azt is mondta apa, hogy addig nem mehetek haza, a szülői házba, látogatóba, amíg faág hever az udvaron.

Vagyis, ezek után, holtpontra jutottam, abszolút nem tudom, mit tehetnék, de az biztos, hogy nem vonhatom be anyát. A szívem is ezt súgja, nem csak apám kemény fenyegetése miatt, hanem "érzem és tudom" mindezt, van annyi lelkiismeretem.

Azon gondolkodom, lefotózom, és feladom hirdetésben, hogy akár még fizetek is, csak vigyék el, ahogy van.

(Plusz, húgom férjének a nagyapja "foglalkozik" néha utánfutóval való szállítással, ez is egy ötlet...)



2023. febr. 22. 22:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
82%
Szegény meggyfa
2023. febr. 23. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
76%
És miközben összevágod beteheted Horváth Tamást hallgatni.
2023. febr. 23. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
17%

Nem értem ezt a sok bunkó tahó válaszolót...


Én hozzá nem nyúlnék a fához. Mégis milyen alapon?

2023. febr. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:
75%

Fura család vagytok, erre nem tudok mást mondani.


De te, basszus, 30 éves vagy. Költözz el, lépj ki ebből, és akkor nem kell ilyen - 30 évestől - nevetséges kérdéseket feltenned itt.

2023. febr. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:
30%
Én is gondoztam egyedül demens anyukámat 5 évig, és én is pszichésen, és fizikailag is beteg vagyok. Szóval megértem a helyzetedet. Az a gondozás és felügyelet napi 24 órás feladat volt, ami a legerősebb idegzetű embereket is megvisel. Ezért le a kalappal érte. Bár ezt nem értem, hogy a többiek közösen megszavazták a fejed felett, hogy neked kell felaprítani? Még a magatehetetlen nagymamád is? Mikor hónapokkal előtte megígértetted mindenkivel hogy nem kell egy ágat se keresztbe tenned. Erre emlékeztetni kellene a családod tagjait, és ha már húgodék kivágták a fát, akkor nekik kellett volna felaprítani is. Értem hogy pszichésen beteg vagy, de állj a sarkadra, és ne hagyd hogy mindenki fogyatékos csicskaként kezeljen. Apád meg nem normális, és ezek után hogy mondhatsz olyat róla, hogy ettől még jó ember. Ha nekem ilyet mondott volna, már rég megszakítottam volna vele a kapcsolatot. Bántani úgy se merne, attól nem kell tartanod, mert akkor mehetne a börtönbe. Anyukád legalább rendes, és úgy néz ki rá számíthatsz leginkább. Azt nem tudom milyen fizikális betegséged van, és mekkora gondot jelent a szóban forgó feladat, de ha nagyot, akkor szállítassátok el valakivel, és ne csak rád háruljon ez a feladat. Mert végül is, mitől keletkeztek a gallyak? A húgodék vágták ki a fát.
2023. febr. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:
84%
Bakker, én nő vagyok, de nem értem ezt a rinyát. Ez nem egy 70 éves tölgy, hanem egy meggyfa. Nem kell egy fél nap hozzá, hogy összevágd.
2023. febr. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
35%
30 évesen nem jutottál el odáig, hogy felnőj? Wow... és még engem neveznek életképtelennek :D
2023. febr. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 anonim ***** válasza:
43%

Tehát beteg vagy, de a magatehetetlen! nagymamát TE gondozod - úgy, hogy fizikálisan vagy mentálisan nem vagy egészséges.


Aha...

2023. febr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:
35%
50, aki ápolt már magatehetetlent, pontosan tudja, hogy fizikálisan nehezebb, mint feldarabolni azt a kibeba-szott meggyfát. Valami nem kerek a történetben.
2023. febr. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
25%

Nos megjegyezném hogy maga a fa tényleg nem jelent nagyobb gondot mint a nagyira vigyázás, de a fa ÉS nagyira vigyázás együtt, már tényleg nehéz dolog.


Mert amilyen tusko rokonai vannak, szerintem nem vigyáznak helyette a nagyira amig meg csinálja.

2023. febr. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!