Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? Apám agyon fog...

Mit tehetnék? Apám agyon fog verni, kijelentette.

Figyelt kérdés

A történet a következő:

Volt a nagymamám háza előtt egy meggyfa, ami kissé belógott az egyik vezetékbe (állítólag), emiatt húgom és a férje úgy döntöttek, kivágják.

Meg is történt, viszont ugyanazzal a lendülettel bevitték az udvarra, és kijelentette testvérem, hogy nekem kell apró darabokra vágnom és bezsákolnom, egymagam, azt a rengeteg mennyiséget. A szüleim teljes mértékben egyetértenek vele/velük, ahogy az egyetlen, még élő nagyszülőm is.

A probléma az, hogy hónapokkal ezelőtt, amikor először került szóba a téma, megígértettem mindenkivel, hogy nekem egy ágat sem kell keresztbe tennem ez ügyben, mert rengeteg egyéb dolgom akad a ház körül, főleg a beteg, magatehetetlen nagymamámat támogatom, segítek neki, gondozom minden nap. (Teszem mindezt súlyos pszichés betegségekkel küzdve, gyógykezelés alatt, de fizikálisan sem vagyok teljesen rendben.)

Tehát állítják, nem emlékeznek az általam lefixáltakra (...), ráadásul SZERINTEM értelmesebb megoldás lenne ekkora famennyiségnél egyszerűen utánfutóra tenni az egészet, és elszállíttatni valakivel, nem pedig 30 centisekre darabolni, ami végeláthatatlan és szinte lehetetlen feladatnak ígérkezik, hiszen néhol vastag, máshol pedig ágas-bogas, rengeteg, stb.

Szóval, beszéltem édesanyámmal erről hosszabban is, és ő felvetette, hogy besegít a munkába, amit nem utasítottam el, habár tudom, hogy ő sokat dolgozik, és nincs messze a nyugdíjas kortól.

Megtudta ezt apám, és eleinte csak morgolódott, de amikor újra (pár nappal később) szóba hoztam, dühbe gurult, és emelt, indulatos hangon kijelentette, hogy agyon fog verni, ha megtudja, hogy hagyom, hogy anyukám egy ágat is megemeljen, még az esetben is, ha az ágvágás nagyobb részét én végzem. Hozzátette, biztos lehetek benne, szó nélkül fog ütni és rúgni, amíg végem nem lesz. Először a fejemet veri szét, és majd, ha a földön fekszem, rugdosni fog mindenhol.

Előre félek mindettől, mert édesapám bivalyerős ember, tényleg, párját ritkító módon. Ráadásul, azt is mondta apa, hogy addig nem mehetek haza, a szülői házba, látogatóba, amíg faág hever az udvaron.

Vagyis, ezek után, holtpontra jutottam, abszolút nem tudom, mit tehetnék, de az biztos, hogy nem vonhatom be anyát. A szívem is ezt súgja, nem csak apám kemény fenyegetése miatt, hanem "érzem és tudom" mindezt, van annyi lelkiismeretem.

Azon gondolkodom, lefotózom, és feladom hirdetésben, hogy akár még fizetek is, csak vigyék el, ahogy van.

(Plusz, húgom férjének a nagyapja "foglalkozik" néha utánfutóval való szállítással, ez is egy ötlet...)



2023. febr. 22. 22:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
86%
Te a multkor mar irtal ide. Es regebben is, csak akkor a sogoroddal volt bajod. Emlekszem is, te es a srac 30 evesek vagytok, hugod 27.
2023. febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen betegség lehet, ami visszatart, ezért bocs. De abból, hogy apád veled csináltatja és bele is kezdtél már, az arra utal, hogy képes vagy ezt megcsinálni, csak kihúznád magad... Apádnak abban igaza lehet, hogy ne anyáddal csináltasd meg, meg hogy végezz valami fizikai melót. De azt vélhetően nem teszi jól, hogy erőszakos, és igazából azt sem, hogy ha nincs szükségetek a fára, akkor is feldaraboltarja.


Tudod kérdező, ebben az energiaválságban sokan összevesznének ezért a fáért... Ha megirdetnéd, biztos is, hogy lenne rá jelentkező.

De tudod, ha összedarabolod, akkor többet ér! :)

Apád mit akar vele, miután kész a darabolás? Lehet ő is Az eladásra gondolt... Akkor óvatosan nehogy te elvitesd ingyen idő előtt!!!!

2023. febr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
79%
Ha a tanyán is szokott lenni favágás, akkor gondolom szükségetek van rá bográcsozás, szalonna sütés, ilyesmik miatt. Nekem ebből az egészből az jön le, hogy faterodnak kezd elege lenni belőled. Ha otthon laksz, csináld meg legalább ezt. Az lesz a vége, hogy kivágnak otthonról.
2023. febr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedvesebb és együttérző hozzászólásokat.


Igen, én is beteg vagyok és a nagymamám is. "Vak vezet világtalant." Illik ide a mondás.

2023. febr. 23. 10:21
 55/82 anonim ***** válasza:
100%
De mi a bajotok?
2023. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
77%
56-os semmi bajuk nincs - a kérdezőnek legalábbis, csak notórikus kamugép.
2023. febr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 A kérdező kommentje:

12:21

Nagymamám mozgáskorlátozott, + érelmeszesedéses és szívbeteg.

A lábai dagadnak, a lábszárai és a bokái egyaránt. Alig tud járni, szinte csak mászik, nagyon lassan. "Majdhogynem" a földet súrolja az arca, annyira görnyedt. A kezei zsibbadnak, az ujjaival nem érez semmit szinte. Állandóan alszik.


Én paranoid skizofrén, szorongásos zavaros és autista vagyok egyszerre. Rengeteg pszichiáternél jártam gyerekkorom óta, sok alkalommal feküdtem bent pszichiátrián, már 11 évesen gyógyszerezni kezdtek Rivotrillal, Risperdallal, Stimulotonnal, Convulexel, Leponexel, stb.

Aztán 20-21 évesen a legjobb szakemberek autistának diagnosztizáltak, plusz szorongásos zavart észleltek, majd 26 éves koromban megállapították, hogy súlyosan (paranoid) skizofrén vagyok, sürgősen befektettek a pszichiátriára újabban, hiszen ön- és közveszélyes lettem a betegség által, ott beállítottak egy injekciót, amit azóta is kapok havonta, csak így tudják szinten tartani a skizofréniámat, mert meggyógyítani nem lehet, csupán kordában tartani a tüneteit.

A testi betegségem is valamikor akkor kezdődött, amikor befeküdtem 26 évesen a pszichiátriára. Ott próbálgatták, milyen gyógyszer is lenne a megfelelő számomra, és véletlenül pont olyat adtak, amire érzékeny/allergiás voltam, az egyik összetevőjére. Ekkor volt egy szívrohamom, illetve egy görcsrohamom, majd megjelentek a mellkasomon piros foltok a bőrön. A pulzusom pedig nyugalmi állapotban is 100 fölé emelkedett. Innentől kezdve tapasztaltam, hogy kifulladok a legkisebb megerőltetésre is. Majd 2021 nyarán szívritmus-zavar jelentkezett, nem sokkal a második covid-oltásom után, ami azóta is rám tör néha.

2023. febr. 23. 12:58
 58/82 A kérdező kommentje:

12:46

Teljesen őszinte vagyok.

Szégyelld magad, hogy mást feltételezel. Mutassak talán orvosi papírokat is? Hidd el, van egy vastag köteggel.

2023. febr. 23. 13:01
 59/82 anonim ***** válasza:
36%
Szóval egy közveszélyes pszichiátriai beteget költöztettek a vegetáló nagyi nyakára? Igaz is, megszabadulnának mindkettőtöktől, ha kinyírod a nagyit..
2023. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
69%
És a testvéred egyben az apukád is?
2023. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!