Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mit szólnál, ha a...

Szülőként mit szólnál, ha a gyereked nem ott lenne a hétvégén, ahol mondta?

Figyelt kérdés

20 éves, egyetemista, dolgozik nehaz, de nagyobb részt nem tartja el magát. Azt mondta, hogy a koliba volt egész hétvégén, egyedül, aludt meg tanult. Gyanúsan keveset írt arra hivatkozva, hogy éppen szerelnek valamit a koliban ezért nem jó a wifi(nincs mobilnete)

Ehhez képest egy régebbi barátnőjénél és annak vőlegényénél volt szombat reggeltől vasárnap délutánig, pár középiskolás kori baráttal, több, mint 3 órányi távolságra vonattal attól a várostól, ahol a beszámolója alapján.

Mindezt pár nappal a nagymamája halála után (aki a te anyád), akivel amúgy nagyon jó kapcsolata volt.


2023. márc. 19. 16:22
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

#30 Nem beszélek senki nevében, nem adtam ki magam neki.

Nem gondolnám, hogy undorító dolgot írtam volna azzal, hogy azt írtam, amit ő elmondott nekem az érzéseivel kapcsolatban. Azt meg, hogy "ugyan, tök mindegy, öreg volt, már várták, hogy vége lesz." nem tudom, hogy honnan halucináltad be. Sehol nem írtam, hogy várták, meg ilyen gyökérségek, amiket a számba próbálsz adni. Csak ha tudod valakiről, hogy fizikai leépülés miatt már fájdalmai voltak még a mentális leépülése előtt is, és utána se lett jobb a fizikai egészsége, sőt, akkor azért, ha nem nyugtatod magad, hogy márpedig a gyomorfekély, az érszűkület (ami jobb napokon is lábamputációra esélyes volt), a demencia, meg a parkinson, és még ki tudja mi majd jobb lesz, akkor számítasz rá, hogy meg fog halni. Nyilván a franc se örül neki, a fene se várja, én sem gondolom ezt, de ha a szenvedései alatt nem ámítottad magadat, akkor azért már az utolsó hónapokban már dolgozik benned a gyászfolyamat, minimum akkortól, amikor már mentálisan elég durván nem tiszta, mert akkor már egyszerűen nem az az ember, aki 20 évig volt az életedben, hanem már nem tudja magát ellátni, sőt, nincs is tudatánál, és mellé fizikai fájdalmai vannak.

2023. márc. 19. 21:08
 32/39 anonim ***** válasza:
89%

Elolvasva a kérdező későbbi kommentjeit is, azt mondom: a lány abszolút ésszerűen cselekedett.

Ahogyan a 22-es kommentben írta a kérdező, a haláleset nélkül is csesztette volna az anyja, miért megy el a barátaival. Így meg hosszabb távon is csak a bűntudat-keltés ment volna. Lehet, hogy még évek múlva is felhánytorgatta volna.

Az anyjáról rendkívül rossz véleményem van. Csak magát okolhatja, hogy a lánya hazudott neki - de őszintén remélem, hogy nem tudja meg. Legalábbis tőled nem, kérdező.


Ja, és nem 20 éves egyetemista vagyok, hanem 50 éves családapa. Szóval valóban tudom a szülő helyzetéből nézni a dolgot.

2023. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező, teljesen máshogy jött le a sztori sokunknak szerintem mindenki azt hitte hogy te vagy a szülő,...mindegy.. de akkor miért kérdezted meg ezt így?
2023. márc. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Elgondolkodnék azon miért nem mondta el az igazat.
2023. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ez csak a szokásos morális-flexisztoris kamukérdés.


Mindig kitalál valami sztorit ahol a "támadott" fél (gyerek, anyuka) mindig hazudik és jól érzi magát. Közben bedobja a morális helyzetet, hogy meghalt a nagymama, halálos beteg a gyerek. Aztán meg élvezi, ahogy marakodnak a válaszolók.

2023. márc. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
71%

35-ös, hát akkor most nem jött be, mert nagyjából egyetértés volt, és az ellenvélemények miatt sem volt marakodás.


Én egyébként azon kezdtem gondolkodni, hogy mi a jelentősége a kérdésnek?

Anyuka nem fogja megtudni, hogy a lánya hazudott neki. Egyedül akkor tudná meg, ha valaki, pl. a kérdező direkt felhívná és elmondaná neki. Ilyen ótvar szemétséget remélhetőleg senki nem tenne. Akkor meg mi a jelentősége annak, hogy anyuka mit gondolna arról, amit sosem tud meg?

Szóval ez erősíti a gyanút, hogy valóban kamu a kérdés.

2023. márc. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
96%

20 éves dolgozó egyetemistának MIÉRT kéne beszámolnia arról merre megy?


Nem értem. Egyébként nyilván azért hazudott, mert te már rögtön kivágtad volna a hisztit.


Én sem jódolgomban hazudtam el minden programot, hanem mert ha azt merészeltem mondani hogy a barátaimmal töltöm a hétvégét, már ment a passzív-agresszív zsarolás, a hálátlan szr vagyok, amiért merem jól érezni magam, stb. stb. stb.


A saját lelki békén érdekében egyszerűbb volt annyit mondani, hogy tanulok, és akkor nem azt hallgatom heteken át, mekkora szmét vagyok, mert épp nem mentem haza az ezredik favágás meg előző nap kitalált festés miatt.

2023. márc. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
79%
Még mindig jobb hogy ott volt mintha a blahán fetrengett volna pucéran nem?
2023. márc. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
92%
#30 Nem látom hol írt ilyet a kérdező, amit te állítasz. A kérdező azt írta, hogy a barátja már beletörődött a nagymamája halálába, még mielőtt megtörtént volna, mert a néni annyira rossz állapotban volt.
2023. márc. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!