Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám szerint tönkretettem...

Anyukám szerint tönkretettem a születésnapját, buliját, mit csináljak? Hogy hozzam helyre?

Figyelt kérdés

Szombaton volt 50 éves, alapjáraton egy nagy szülinapi meglepibulit akart magának, vagyis félig meglepit, mert a helyszínt mondta előre, mi legyen, meg a vendégeket is ő írta össze.


A probléma az, hogy a helyszín árajánlata 30 ezer forint/fő volt, plusz 350 ezer terembérlési díj. Ezen felül jött volna még minden más, pl. díszítés, torta stb. 17 éves vagyok, ezt így hirtelen a zsebpénzemből nem tudtam volna kigazdálkodni, meg én pl. a helyszínnel nem is szerződhettem volna. Anyukám férje meg mindenre csak a vállát vonogatta, hogy majd megnézi, meg majd elintézi, ha rákérdeztem, hogy na, elintézte-e már, rám üvöltött, hogy nem, dolgozott, nem volt ideje. Szóval hagytam, aztán meg ilyenekkel jött, hogy beszéljem meg a meghívottakkal, hogy a bulinak a költségeit dobjuk össze közösen, meg hogy elég, ha lesz süti, nem kell torta, az drága. Hétszámjegyű fizetése van, anyukám mindent megtesz neki, éppen a bilit nem készíti az ágya mellé, hogy még azért se kelljen a férjének felkelnie, hogy wc-re menjen... Magára sosem sajnálja a pénzt, most meg ezzel jött, hogy a vendégek fizessék a részüket, meg a terembérlés díját is dobjuk szét. Mondtam, hogy ezzel nem hívok fel senkit, a nagyszüleimet sem akartam ezzel terhelni, mert a kettejük nyugdíja kevesebb szerintem.

Anyukámat kérdeztem, hogy esetleg más helyszín nem-e lenne jó, közölte, hogy nem, vagy az, vagy neki nem is kell buli. Így végül nem lett szervezve semmi.


Csináltattam neki tortát, a nagyszüleimnél volt családi ebéd, meg lefoglaltam kettőnknek egy wellnesshétvégét, az én részemet abból apukám állta.

Aztán tegnap bejött a szobámba, hogy hosszas gondolkodás után úgy döntött, elmondja, mennyire csalódott, hogy mindent megtesz ezért a családért, a s_ggünk ki van nyalva, de még az 50. születésnapjára sem érdemelte meg, hogy meg legyen ünnepelve rendesen. Mondtam, hogy mik történtek, hogy a férje miket mondott, hogy viselkedett, erre elkezdte, hogy itt vagyok én is, mint a gyereke, nem csak a férje van. Mondtam, hogy kb. milyen árak vannak, a heti 5 ezres zsebpénzemből nem tudtam volna ezt kigazdálkodni, a férjére nem tudtam hatni, őt semmi nem érdekelte ezzel kapcsolatban. Az volt a válasza, hogy "akkor mentél volna el dolgozni b_zmeg", meg hogy miért nem adtam el a ruháim közül, és gyűjtöttem össze abból a pénzt... Rosszul esik, hogy engem hibáztat, miközben a férjétől kapott egy 3 szálas, kókadtrózsás csokrot, meg egy 20 ezer forintös Müller ajándékutalványt, pedig ő nem a karácsonyi ajándékpénzéből + a zsebpénzéből gazdálkodik, mint én.


2023. ápr. 10. 18:21
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
88%

Anyád egy nagyravágyó aranyásó, a gazdag pasija meg egy semmirekellő sz@rházi.


Egyértelműen egyik sem szerelemből van a másikkal.


Csak sajnos ennek Te vagy az áldozata...

2023. ápr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
54%
kamu
2023. ápr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
88%
Anyuka a házicseléd, mit hitt, majd a gazdája egy estére királylányt csinál belőle? Szerintem az ura nem is tudta értelmezni a kérését. Három kókadt rózsa meg húszezer. Ennyire van beárazva nála. Lehet az ember már ezt is túlzásnak érezte. Nyugi, kihisztizi magát, aztán visszaáll a helyére.
2023. ápr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
87%

Ha a történet valós, akkor nagyon sajnálom, hogy ilyen emberekkel kell élned. Anyukád és a férje is úgy viselkednek, mint a dackorszakos óvodások. Miután nem csináltál semmi rosszat, és a kialakult helyzetért sem felelős nem vagy, sem befolyásolni nem tudod, tényleg hagyd a fenébe az egészet (tudom, hogy mondani könnyű).

Igazat adok azoknak, akik szerint anyukád a férjére haragszik, de mindezt rajtad vezeti le, mert a fickóval nem mer összeveszni. Nem értem, a 12-es válaszoló (babyboom567) miért lett így lepontozva, nem tudhatta, hogy apukád hol lakik pontosan, és onnan elérhető-e a mostani iskolád. Hosszabb távon egészen biztosan elgondolkodnék rajta, hogy lehetne minél előbb kitörni ebből a közegből.

2023. ápr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem itt lehet a háttérben valami, a leginkább ott látszik, hogy a nevelőapádnak, ha ennyi pénze van, akkor nyilván nem azzal volt a gond. Szerintem már elege van anyádból, de lehet hogy anyádnak is belőle.
2023. ápr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
89%
Mért kell mártirkodnod meg megaláznid magad??tudod nem panaszkodni kell ha nem elköltözni majd utána anyád megtudja hogy milyen amikor a gyereke tesz rá,költözz a nagyszüleidhez vagy apádhoz
2023. ápr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
65%
Tele van erősen túlzó, meseszerű motívumokkal, ezt most nagyon túltoltad.
2023. ápr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
81%
Őszintén nem hiszem el, hogy ez ilyen formában megtörtént. Szerintem lényeges elemeket kihagytál a történetből. De ez valóban nem rád volt méretezve.
2023. ápr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
83%

Kamu.


De hogy legyen mire elélvezned válaszolok. Anyádat szembesítsd a számokkal:

Kb 30 vendég 30 ezer/fő áron az 900 ezer Ft

Terembérlés: 350 ezer Ft

Díszítés: 50 ezer Ft

Torta és rajta a tűzijáték, esetleg egy olcsó vetkőzős fiú stb: 100+ ezer Ft

Ez 1 millió 400 ezer. Nevelőapád ennyit nem szánt anyádra. Ezért anyádat ráuszítod a nevelőapádra.


Megmondod hogy a vendégek fejenként nem dobtak volna be közel 50 ezret csak azért mert 50 éves. Azt is mondhatod hogy a meghívott vendégek nem kedvelik annyira mert ilyen számító dög az anyád.

2023. ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
98%

Én tavaly voltam 50 éves. A fiam 3 x több fizetést kap mint én (aminek nagyon örülök), de még így sem fordult meg a fejemben, hogy ilyen drága ajándékot kérjek tőle. Sőt nem is kértem semmit, akár egy szál virágnak is örültem volna. Meglepetés ajándékot kaptam amiről tényleg semmit nem tudtam.

Régen rossz ha valaki kiköveteli másoktól az ajándékokat.

2023. ápr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!