Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám szerint tönkretettem...

Anyukám szerint tönkretettem a születésnapját, buliját, mit csináljak? Hogy hozzam helyre?

Figyelt kérdés

Szombaton volt 50 éves, alapjáraton egy nagy szülinapi meglepibulit akart magának, vagyis félig meglepit, mert a helyszínt mondta előre, mi legyen, meg a vendégeket is ő írta össze.


A probléma az, hogy a helyszín árajánlata 30 ezer forint/fő volt, plusz 350 ezer terembérlési díj. Ezen felül jött volna még minden más, pl. díszítés, torta stb. 17 éves vagyok, ezt így hirtelen a zsebpénzemből nem tudtam volna kigazdálkodni, meg én pl. a helyszínnel nem is szerződhettem volna. Anyukám férje meg mindenre csak a vállát vonogatta, hogy majd megnézi, meg majd elintézi, ha rákérdeztem, hogy na, elintézte-e már, rám üvöltött, hogy nem, dolgozott, nem volt ideje. Szóval hagytam, aztán meg ilyenekkel jött, hogy beszéljem meg a meghívottakkal, hogy a bulinak a költségeit dobjuk össze közösen, meg hogy elég, ha lesz süti, nem kell torta, az drága. Hétszámjegyű fizetése van, anyukám mindent megtesz neki, éppen a bilit nem készíti az ágya mellé, hogy még azért se kelljen a férjének felkelnie, hogy wc-re menjen... Magára sosem sajnálja a pénzt, most meg ezzel jött, hogy a vendégek fizessék a részüket, meg a terembérlés díját is dobjuk szét. Mondtam, hogy ezzel nem hívok fel senkit, a nagyszüleimet sem akartam ezzel terhelni, mert a kettejük nyugdíja kevesebb szerintem.

Anyukámat kérdeztem, hogy esetleg más helyszín nem-e lenne jó, közölte, hogy nem, vagy az, vagy neki nem is kell buli. Így végül nem lett szervezve semmi.


Csináltattam neki tortát, a nagyszüleimnél volt családi ebéd, meg lefoglaltam kettőnknek egy wellnesshétvégét, az én részemet abból apukám állta.

Aztán tegnap bejött a szobámba, hogy hosszas gondolkodás után úgy döntött, elmondja, mennyire csalódott, hogy mindent megtesz ezért a családért, a s_ggünk ki van nyalva, de még az 50. születésnapjára sem érdemelte meg, hogy meg legyen ünnepelve rendesen. Mondtam, hogy mik történtek, hogy a férje miket mondott, hogy viselkedett, erre elkezdte, hogy itt vagyok én is, mint a gyereke, nem csak a férje van. Mondtam, hogy kb. milyen árak vannak, a heti 5 ezres zsebpénzemből nem tudtam volna ezt kigazdálkodni, a férjére nem tudtam hatni, őt semmi nem érdekelte ezzel kapcsolatban. Az volt a válasza, hogy "akkor mentél volna el dolgozni b_zmeg", meg hogy miért nem adtam el a ruháim közül, és gyűjtöttem össze abból a pénzt... Rosszul esik, hogy engem hibáztat, miközben a férjétől kapott egy 3 szálas, kókadtrózsás csokrot, meg egy 20 ezer forintös Müller ajándékutalványt, pedig ő nem a karácsonyi ajándékpénzéből + a zsebpénzéből gazdálkodik, mint én.


2023. ápr. 10. 18:21
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell sehogy sem helyrehozni, majd lehiggad anyád. Amúgy megünnepeltétek a szülinapját tortával és nagyszülőkkel családiasan, csak ő ezt sem becsüli (gondolom ismered az "aki a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli " mondást).

Nyilván olyan anyagias nő, hogy úgy is marad a sóher, lusta gazdag férjével.

2023. ápr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Elmész egyetemre, aztán rácsukod az ajtót, a pap meg majd kinyitja...
2023. ápr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ilyen kedves volt, hogy bement hozzád, és mindent a te nyakadba varrt, én viszonoznám, hasonló stílusban: jobb lenne ha magába nézve és elmélázna azon, hogy milyen emberrel él együtt, akinek annyit se jelent , hogy legalább akadályt ne gördítsen a negligenciájával, ha már a gyerekkel szerveztetnének le mindent. Inkább ezt pedzegesse, meg hogy miért van az, hogy ő hatalmas csinaddrattára várt, miközben a férje letudta egy sz...os vásárlási utalvánnyal, és miért nem vele konfrontálódik azon, hogy mi az ő helye és szerepe a családban, miért a gyereken veri le az olyan dolgokat, ami nem az ő felelőssége... Szánalmas nőszemély az anyád, valószínűleg ezeket ő is tudja, csak egyszerűbb rádzúdítani, mint szembenézni azzal, hogy egy nagy nulla az értéke, a kedves férje meg lehet, hogy a munkatársainak nagyobb figyelemt és udvariasságot szentel, mint neki...
2023. ápr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%
42-es: ez valami haláli duma, szó szerint :DDDDD
2023. ápr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%
Aaa, egyátalán nem a te hibád. Amíg nem nézek ki milliomosnak ne legyenek ilyen elvárásai. Tőlem csináljátok neki egy jó bulit de ha nem engedhetitek meg akkor buta, hogy ilyet mond. Főleg mint szülő. Szar a diák munka fizetés. Nem a te dolgod fizetni de még ha akartad volna se tudod neki kifizetni, egy éve dolgozhatsz legálisan azt is szülői aláírással. Jesszusom.
2023. nov. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!