Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék tenni annak érdekéb...

Mit tudnék tenni annak érdekében, hogy párom felnőtt gyerekei elfogadjanak? Álomvilágban élnek, hogy apjuk vagy újra összejön az édesanyjukkal, akivel elváltak, vagy egyedül marad.. Egyáltalán nem nézik a boldogságát. Lesz ez valaha is jobb?

Figyelt kérdés
A gyerekei egyébként külön élnek, külön lakás stb minden van, mégse örülnek annak, hogy az apjuk életében vagyok.

2023. ápr. 21. 22:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
61%

#11 Bravo ehhez a mentalitáshoz. Pont az ilyen nők miatt nem örülnek a felnőtt "gyerekek".

#17 ez nem igaz mert VAN rájuk hatása a nőnek!

2023. ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
45%

21-es a 10-es valasza ihletett meg, mert elkeserito, ha valoban felnott gyerekek ilyen szamitoak lennenek. Ha ez van akkor viszont nem erdemelnek kedvesseget. De ugye itt remelhetoleg nem ez a helyzet. Szoval nem ilyen vagyok, de jo lenne a bumburnyak kis onzo gyerekekkel szemben.


Azt meg latni kell, hogy az idobeli sorren ez szokott lenni: 1. apu anyu boldog egyutt potyogtatjak a gyetekeket 2. anyu apu szetmennek vmikor 3. pl. gyerekek felnonek 4. apu, anyu egyedul otthon maganyos, unja magat es felnottkent igenye van szexre, tarsasagra, parkapcsolatra tehat osszejon masik felnotttel (jo esetben nem mibusz 30 eves gyerekeikorabeli spinekkel vagy selyemfiukkal) 5. es akkor derul ki milyenek is a felnott gyerekeinek az ertekrendje A) DE JO APU legyel boldog a noddel B) es itt tenyleg van olyan szittyó aki (de van igen) fuj marjuk el mert akkor aputol kevesebb lovetta jön, a ribusc hasunalja majd a hazat es mivel gondoskodno fog rola oregen, meg kesobb is oroklok??? (mert ha B eset, akkor ugye 21 nem gondolod, hogy az ilyenek nem erdemelnek meg hogy az apjuk szepen koltson csak magaa es legyen boldog? mert szerintem igen :)

2023. ápr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
49%
21 vagyok én nem is az anyagokra értettem elsősorban, mert az ilyen nők igenis pluszban meg hátulról fúrják a felnőtt gyerekeket demonstrálva apunak hogy ostoba kölykei vannak, ezért nem is érdemes velük foglalkozni, rájuk költeni stb. A többit nem írnám inkább le mert túl személyes. Az hogy még le is húzzák es ezt be is vallják, mint valamelyik válaszoló itt, az külön hab a tortán. Vagy te miből gondolod, hogy apuknak inkább egy idegen nőre kéne költenie a gyerekeik helyett?
2023. ápr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Próbálok minden ehhez kapcsolódó kérdésre válaszolni.

1 éve váltak el, mi fél éve vagyunk együtt.

Az 1 évvel ezelőtti válás előzménye, hogy már azelőtt volt beadva egy válás, hogy meglépték, nem működött.

A gyerekeivel minimális a kapcsolatom, azt is próbálom emberien kezelni és kedves lenni velük.

Páromnak javasoltam hogy töltsenek közösen is időt akár kettesben is. Sosem beszéltem rájuk, nem akarnék rosszat.

Inkább pont hogy azt szeretném hogy nagy, boldog (tudom mozaik, de) családként meglegyünk.

Ezért apróságokkal is próbálok kedveskedni pl olyat sütök amiről tudom hogy kedvenc stb. Nem nagy dolgok tudom, de szerintem ilyen apró figyelmességek is számítanak.

Párom többször próbált velük beszélni, eddig sajnos nem sok sikerrel.

Szívesen leülnék velük én is beszélni, hogy mi is a gond, de ez nem az én tisztem. Amikor párom belekezd általában dühösek lesznek és meg sem akarják hallgatni, ami már önmagában is elszomorító.

Az hogy a pénz miatt viselkednek így, csak nem.. bár ki tudja.

Nincs szükségem rá, meg van közel mindenem, amiért igazán hálás vagyok.

Szerintem majdnem hogy mindegy kivel lenne az apjuk, senkinek sem örülnének, pedig sose bántottam őket, azon kívül hogy létezem es együtt vagyok az apjukkal..

2023. ápr. 22. 23:10
 25/30 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem 1 év az viszonylag friss. Adjatok nekik időt. Pár év és normalizálódik majd a dolog.
2023. ápr. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
92%

En fordított helyzetben vagyok, engem hagyott el a férjem és a sokadik párját fogyasztja😅

Nekem kisebbek (20, 16) velem élnek. A gyerekeknek az a legrosszabb hogy szeretik és utálják egyszerre az apjukat. Itt az anyának (nekem) kell segítenem a gyerekek fejlődését, lelki támaszt adni. Jobban haragszanak rá mint én , de próbalom elmagyarázni nekik hogy az apjuknak is kell a boldogság ( nem vagyok önzetlen😬, a gyerekekim érdekeit tartom szem előtt)

Itt vszínű anyuka szeretné vissza kapni a férjét így nem hogy nem segít hanem olajat önt a tűzre a gyereki felé, szerintem.

Te sajnos nem sokat tudsz tenni, a párod talán, és talán az idő megoldja, kitartást🥰

2023. ápr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
77%

26 os vagyok, még egy gondolat.

Sok nő (volt feleség) ott rontja el hogy áskálódik, én próbálom helyén kezelni a dolgokat, pont ezért a volt férjem tisztel és látom rajta békülne....( én már nem)

Szóval a párod vszínű ezért (is) ragaszkodik hozzád a volt asszony pedig egyre távolabb kerül tőle, ezt érik el a gyerekek a viselkedésükkel

2023. ápr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
38%

Mennyi idősek ezek a "gyerekek"?

Mert ha éppen csak 18 körül vannak akkor papíron lehet hogy felnőttek, de ez nem minden esetben nyilvánulhat meg a viselkedésükben.

De ha már 25-30 körül vannak, akkor már igazán illene felnőtt ember módjára elfogadniuk hogy a szüleik elváltak, és az apjuk más oldalán találta meg a boldogságot.

2023. ápr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit tenni. Nálunk hasonló, igaz, én özvegy férfihoz mentem hozzá, anyuka halála után 10 évvel. A mai napig nem tudják elfogadni a felnőtt gyerekei. Ez van. Nincs összejárkálás (velem), nincs itt vendégeskedés, én nem megyek hozzájuk, apjuk megy oda köszönteni, unokázni, stb. Mi meg itt élünk kettecskén. (Igaz, hogy bébicsősz sem vagyok, és az életükkel sem terhelnek.)
2023. ápr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Én is abban bízom, hogy idővel elfogadnak majd, nagyon örülnék annak, ha jól telnének az ünnepek stb. :)

Sajnos a volt feleség tényleg ellenünk hergeli őket, és áldozat szerepét próbálja meg betölteni. Én azt is javasoltam páromnak, hogy üljenek le négyszemközt volt feleséggel és beszéljék meg a dolgokat, hátha a gyerekek is könnyebben elfogadnák a kialakult helyzetet.

A "gyerekek" 21 és 25 évesek múltak. Úgy gondolom, hogy ők azért már nem picik. Nekik is volt már kapcsolatuk, tehát tudják hogy nem mindig maradunk együtt azzal, akivel korábban másképp terveztük.

Köszönöm a sok kedves szót és jó tanácsot!

2023. ápr. 25. 10:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!