Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi hogy a...

Miért nem engedi hogy a kapcsolat helyre jöjjön?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, a szülő i kapcsolaton mérgező. Önértékelésem 0, testképzavarom van már a sok bántalmazás miatt az iskolás évekből, de az itthoni szülő i kapcsolat is rá tesz. Ha nincs elmosogatva, már kapok érte és már egy kisebb dolog miatt is megy a kiabálás.



Igazából mindenért. Nem csinálok semmit, ha csinálok sem jó.

De az is fel van róva hogy minden héten megyek a páromhoz és ő egyedül marad mindennel. Télen úgy mentem el, hogy a fűtést biztosítottam 2 napra, az se legyen gond. Most fogok vizsgázni, de úgy érzem a sok stressz miatt ha épp átrugdosnak engem, örülhetek.


Anyukám szerint én csak azért lakom itthon mert nincs hová mennem és kihasznalom őt. - ezt az ex barátom bosszúból mondta neki, azóta ezt hajtogatja.



Szóval kb minden is zavarja. Szoktam gamelni hobbi szinten, ezt is mindig megszólja. Az edzés miatt is beszól, elmegyek és mondjuk otthagyok egy mosogatni valót, már megy a perpatvar. Egy kanál miatt is akár.. és igen, van hogy reggel vagy délután nincs időm rá. De már a takarítás is baj. Nagy és régi a ház, egyedül nem tudom csinálni, de ő dolgozik és főz, plusz mindent egyedül csinál maga szerint.



Most este konkrétan nem hagyott aludni -mivel ő sem alhat- és a táskámat 3x verte a földhöz, a térdemre való kenőcs szana-szét tört benne, stb..



Igazából bárkim volt, nem voltam sokat itthon. A körülmények miatt, plusz nem szeretem hogy mindenkivel is képes veszekedni és most is azt mondta, megver a sodrófával, elhordott minden utolsó finoman szólva nőszemélynek..



Már próbáltam hasonló kérdést tenni, de finomabban. Sajnos jelenleg nincs hová mennem. Nincs rokonom aki segítene, apám nincs. Másik lakásunk nincs, örökségre sem tudok számítani.



Szerintetek mit tudok csinálni, hogy ne legyen folyamatos veszekedés?



2023. ápr. 25. 00:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon ismerős… Anyám engem is egyedül nevelt a kamaszkorom elejétől, évekig mindenért ordibált, idegroncs volt, pedig én sem számítottam különösebben problémás kamasznak, sokkal jobban érdekelt a gamelés, mint a bulizás (konkrétan sosem voltam).

Édesanyádnak pszichológus segítségére lenne szüksége. Neked is hasznos lenne szakember, hogy könnyebben el tudd viselni az otthoni dolgokat, amíg lehetőséged nyílik elköltözni.

Anyukád valószínűleg stresszes és ő is egyedül érzi magát. Viszont ez sem jogosítja fel arra, hogy mindenért téged hibáztasson. A “békesség” megőrzése érdekében megcsinálhatsz mindent, amit elvár, de úgyis be fog szólni a legkisebb hibáért is, amit elkövetsz. Márpedig ez elkerülhetetlen, senki sem tökéletes, és egy ilyen ember mellett legbelül mindig számítani lehet rá, hogy jön a hiszti. Hosszabb távon teljesen leépítik a környezetüket a pszichés betegek is, nem csak mondjuk az alkoholisták. Amíg ott laksz, nem lesz jobb a helyzet. Minél előbb spórolj össze pénzt és vegyél ki egy szobát, addig bírd ki valahogy. Diákmunkára is elmehetsz, addig sem vagy otthon. Anno én is dolgozgattam diákként, némelyik melót kifejezetten szerettem.

Én azt a “megoldást” találtam a helyzetre miután anyámnak úgysem felelt meg soha semmi, hogy besokalltam és aztán tényleg nem csináltam semmit. Pár év szenvedés volt, amint tudtam elköltöztem, a távolság segített, jobb lett utána a kapcsolatunk. Gondolom rájött milyen, amikor tényleg egyedül van. A pszichológust amúgy az évek során többször javasoltam neki nyugodt hangvételű beszélgetések során is, a mai napig felmerül. Sajnos ő sosem akart érdemben törődni a lelki egészségével, mostanra ritkán ordibál, ég és föld ahhoz képest milyen volt, de továbbra sincs messze rendben. Az a helyzet, ha valaki nem akar saját magának jót, más sem fogja tudni megadni neki. Te sem tudsz anyukádnak segíteni, ha ő ezt nem hagyja. Próbáltatok már beszélgetni, mi nyomasztja? Biztos vagyok benne, hogy nem te vagy ezért a hibás, ha rád is akarja kenni, mert te vagy ott “kéznél”. Az én anyámnak is a saját élete volt a legfőbb problémája mindig, nem úgy alakultak a dolgai, ahogy szerette volna. Nem tudom, a mi esetünkben lett-e volna jobb megoldás. Mostanra úgy ahogy rendeződött a viszony. Még mindig megvan róla a véleményem, hogy a gyerekét használta lábtörlőnek, de szerencsére nem mindennapos téma. Ezáltal, hogy nem hagytam magam, legalább nem őrlődtem fel mellette, és az önértékelésem is vissza tudott még épülni. Így is elég lelki sérülést okozott, még mindig vannak, amiken dolgoznom kell. Leginkább azt javaslom, fogd fel úgy, hogy olyan emberrel élsz, aki maga körül rombol. Nem tehetsz érte semmit, ha nem áldozod fel magad, de érdemi változás akkor sem lesz. Ilyet meg egy szerető szülő amúgy sem várna el. Ha ő nem akar orvoshoz menni, nem fogják bevinni, amíg nem késsel fenyeget. Magyarországon lehet akkor sem… Költözz el, ahogy csak tudsz. Egy szoba bérlése akár pályakezdőként is fenntartható. Ennél csak jobb lakótársad lehet.

2023. ápr. 25. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonymousreview60 ***** válasza:
88%
#1: +1. Nemigen van mit hozzátenni.
2023. ápr. 25. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%
De hát tényleg csak azért laksz ott, mert nincs hová menned. Vagy nem?
2023. ápr. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
17%

Ahogy rovidebben erzem a gond: anyad latja neked vannak hibbijaid,amikre mindig van idod es vannak a keresei a hazimunkarol es arra nincs vagy ha van szerinte nem eleg jol csinalod.


Megoldas, amig nem tudsz hova menni: 1. nem reklamozod a hobbijaid, nem.teszed egyiket se elorebb mint egy elvegzendo hazimunkat.

2. Latvanyosabban anyukad elott vegzel hazimunkat vagy ha valamkt megcsinaltal szepen kiirod neki, higy mikor hazaer lassa: Szia Anya! Elmosogattam reggel, es a szemetet is kivittem. Ha hazajövök még kiporszivozok a nappaliban. Puszi remelem szep napod volt.



Masik hogy egyszeruen kerdezz tole, vagy csomagold tanacskeresbe. Pl kimarado kiskanal: anya multkor merges voltal, higy ottmaradt egy kiskanal, de tudnal segiteni mit tegyek, ha elmosogatok es utana veszem elo es ottfelejtem a pulton és mar kesesben vagyok.



Anyukad minden hibaja ellenere valoszinuleg valami miatt igazat erez a volt pasid beszolasaban. Ha kiderited miert, akkir tudsz rajta valtoztatni. Lehet csak annyit erez kihasznalasnak, hogy nagyibb kupit csinalsz, mint amennyi rendet a hazatokban, lehet csak irigykedik higy neked van idod sok.indenre neki nincs vagy nehez egyedul fizetni a rezsit es te nem szallsz be. Ha ezt kiderited es meg tudod vele beszelni, akkir meg is kerheted, hogy ne emlegesse ezt fokyton

2023. ápr. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
13%

Nem ő nem engedi, te nem akarod. Ha tudod, hogy zavarja, ha nem mosogatni el, miért nem csinálod meg? Nem kell egy villát se ott hagyni. Nem félnapos meló egy mosogatás, bakker.

Amúgy meg nem ertem miért esik xarul, ha azt mondja csak azért laksz ott, mert nincs hiva menned, ha egyszer ez az igazság.

2023. ápr. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
5. Te egyébként normális vagy?
2023. ápr. 25. 07:46
 7/28 Kólauborkával ***** válasza:
23%

Én is ki szoktam lenni, a kanalat volt idö összekoszolni, de nincs kb.: 10mp-ed elmosni? Nem is értem.

Kedvemcem amikor a vágódeszka van beáztatva a mocskos lében, szerinted onnan kijön valaha a dzsuva ami beleázik? :D

Szóval aki ki van szolgáltatva a másiknak (jelen esetben te anyudnak) az figyeljen oda a másikra…. Értem én, hogy mindenkinek baromira nehéz minden, de én azt olvasom, hogy csak szimplán ugyan olyan modortalan vagy, mint anyud veled.

2023. ápr. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

7. Hajnali 1-ig veszekedett velem, nem aludtam, elkéstem és jószerivel nem tudtam kaját sem elpakolni. A tanár jóindulata, hogy nem írt be hiányzónak..



1. Igen, pontosan ugyanez van velem is. Nem járok bulizni, gamelek és edzek. Ez a kettő hobbim van. Nem dohányzom, nem drogozom...

2023. ápr. 25. 08:51
 9/28 A kérdező kommentje:

3. Mert menekülni kellene? Nem a kapcsolatot rendezni? Volt hogy nem laktam itthon, akkor ki akart jelenteni és azt szajkózta kizár az örökségből.



Komolyan már azt sem bánmám, ha véglegesen meddő lennék, csak a páromat nem akarom bántani ezzel..

2023. ápr. 25. 08:55
 10/28 anonim ***** válasza:
18%
Ebben a történetben nem ö a hibás, mert alapvetö dologért szól csak.
2023. ápr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!