Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi hogy a...

Miért nem engedi hogy a kapcsolat helyre jöjjön?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, a szülő i kapcsolaton mérgező. Önértékelésem 0, testképzavarom van már a sok bántalmazás miatt az iskolás évekből, de az itthoni szülő i kapcsolat is rá tesz. Ha nincs elmosogatva, már kapok érte és már egy kisebb dolog miatt is megy a kiabálás.



Igazából mindenért. Nem csinálok semmit, ha csinálok sem jó.

De az is fel van róva hogy minden héten megyek a páromhoz és ő egyedül marad mindennel. Télen úgy mentem el, hogy a fűtést biztosítottam 2 napra, az se legyen gond. Most fogok vizsgázni, de úgy érzem a sok stressz miatt ha épp átrugdosnak engem, örülhetek.


Anyukám szerint én csak azért lakom itthon mert nincs hová mennem és kihasznalom őt. - ezt az ex barátom bosszúból mondta neki, azóta ezt hajtogatja.



Szóval kb minden is zavarja. Szoktam gamelni hobbi szinten, ezt is mindig megszólja. Az edzés miatt is beszól, elmegyek és mondjuk otthagyok egy mosogatni valót, már megy a perpatvar. Egy kanál miatt is akár.. és igen, van hogy reggel vagy délután nincs időm rá. De már a takarítás is baj. Nagy és régi a ház, egyedül nem tudom csinálni, de ő dolgozik és főz, plusz mindent egyedül csinál maga szerint.



Most este konkrétan nem hagyott aludni -mivel ő sem alhat- és a táskámat 3x verte a földhöz, a térdemre való kenőcs szana-szét tört benne, stb..



Igazából bárkim volt, nem voltam sokat itthon. A körülmények miatt, plusz nem szeretem hogy mindenkivel is képes veszekedni és most is azt mondta, megver a sodrófával, elhordott minden utolsó finoman szólva nőszemélynek..



Már próbáltam hasonló kérdést tenni, de finomabban. Sajnos jelenleg nincs hová mennem. Nincs rokonom aki segítene, apám nincs. Másik lakásunk nincs, örökségre sem tudok számítani.



Szerintetek mit tudok csinálni, hogy ne legyen folyamatos veszekedés?



2023. ápr. 25. 00:50
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
20. De másnap már normális mintha semmi sem történt volna.
2023. ápr. 25. 11:15
 22/28 A kérdező kommentje:

Mindketten bocsánatot kertünk. Nem ő tehet róla hogy szörnyű gyerekkora volt, a nővére verte és konkrétan el vett tőle mindent.

Apám alkoholista.



Nem megyek el itthonról, majd csak akkor ha a kapcsolatom is úgy alakul. Addig dolgozom, amit tudok megcsinálom itthon. Túl reagáltam én is, sajnos erre hajlamos vagyok.

2023. ápr. 25. 11:28
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

1-es, 20-as vagyok. Anyám is ilyen volt azokban az időkben. Másnap, meg 1-2-3 nap után mintha semmi sem történt volna. De aztán úgyis kezdte előröl, mindig azon stresszeltem, hogy milyen baromságon fog megint elkattanni.

Akármilyen rossz volt valakinek a gyerekkora, örökké nem bújhat ez mögé. Nem nyugtathatja magát ezzel, hogy azért bánik veled rosszul, mert őt bántották. Pont ebből kellene erőt merítenie, hogy ne kelljen neked is ezeket átélni, és elmennie pszichológushoz is, ha kell… Sőt, ha többször zsarol téged, ezeket mondhatja pontosan ezért is, hogy megsajnáld. Jól bevált eszköz náluk az ilyesmi, áldozat szerep. Mindenképp figyelmedbe ajánlom ezt a cikket, hosszú, de sok dolgokra rávilágít:

[link]

Kívánom, hogy javuljon a kapcsolatotok, de tartsd nyitva a szemed. Csak és kizárólag az ő gondja, akárhogy alakítja az életét. Ez egy percig sem a te felelősséged, bármennyire állítja az ellenkezőjét. Te csak foglalkozz önmagaddal, és azokkal, akik szeretetet, törődést adnak neked.

2023. ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
23. Köszi ❤️❤️
2023. ápr. 25. 13:10
 25/28 anonim ***** válasza:
80%
Annyira gyökérség a mosogatáson így fennakadni... Huha egy kanalat vagy villát nem mosott el aztakva dögöljön meg az ilyen... Nemhogy értékelné hogy a gyerek is csinál valamennyi házimunkát. Anyám szerint is úgy van hogy fele fele, ő csinálja a felét meg a gyereke a másikat (én) amíg otthon laktam. Pedig nem. Anya és apa fele fele. Majd egy idő után a gyerek is minimálisan. Ha nincs férje anyudnak akkor is neki kéne nagyobb részben.
2023. ápr. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

25. Nem várom el tőle, régen 7 napot dolgozott évekig.



Plusz lusta sem vagyok..

2023. ápr. 26. 08:06
 27/28 Kólauborkával ***** válasza:
0%
Már mér kéne? Ö dolgozzon és vigye haza a pénzt, hogy a taknyos a gép elöl ne mozduljon el elmosogatni SE? Persze fözzön is… hagyjuk már, én is kijártam az egyetemig mindent, nincs annyi dolga az embernrk, hogy a napi mosogatás, ágyrendezés, meg úgy a saját mocskod összeszedése ne férjen bele, csak jobb a géoet nyomkodni, mint ezekkel foglalkozni…
2023. ápr. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

27. Taknyos? Édes szivecském, nekem előbb kellett felnőnöm mint sok velem egykorú fiatalnak, esetlegesen neked. Már 10-11 évesen fizikai munkát végeztem otthon, nő létemre. Nem kell bemutatni a házimunkát sem, a kertet is egyedül szoktam takarítani és a fát is egyedül cipelem be, segítség nélkül.



Az már más kérdés, hogy én is ki szeretnék kapcsolódni, de látom számodra is csak a munka létezik és ha az ember le mer ülni, az lusta.



Gratulálok, remélem a leendő párod felett is ilyen szinten ítélkezel. :)

2023. ápr. 26. 09:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!