Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi hogy a...

Miért nem engedi hogy a kapcsolat helyre jöjjön?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, a szülő i kapcsolaton mérgező. Önértékelésem 0, testképzavarom van már a sok bántalmazás miatt az iskolás évekből, de az itthoni szülő i kapcsolat is rá tesz. Ha nincs elmosogatva, már kapok érte és már egy kisebb dolog miatt is megy a kiabálás.



Igazából mindenért. Nem csinálok semmit, ha csinálok sem jó.

De az is fel van róva hogy minden héten megyek a páromhoz és ő egyedül marad mindennel. Télen úgy mentem el, hogy a fűtést biztosítottam 2 napra, az se legyen gond. Most fogok vizsgázni, de úgy érzem a sok stressz miatt ha épp átrugdosnak engem, örülhetek.


Anyukám szerint én csak azért lakom itthon mert nincs hová mennem és kihasznalom őt. - ezt az ex barátom bosszúból mondta neki, azóta ezt hajtogatja.



Szóval kb minden is zavarja. Szoktam gamelni hobbi szinten, ezt is mindig megszólja. Az edzés miatt is beszól, elmegyek és mondjuk otthagyok egy mosogatni valót, már megy a perpatvar. Egy kanál miatt is akár.. és igen, van hogy reggel vagy délután nincs időm rá. De már a takarítás is baj. Nagy és régi a ház, egyedül nem tudom csinálni, de ő dolgozik és főz, plusz mindent egyedül csinál maga szerint.



Most este konkrétan nem hagyott aludni -mivel ő sem alhat- és a táskámat 3x verte a földhöz, a térdemre való kenőcs szana-szét tört benne, stb..



Igazából bárkim volt, nem voltam sokat itthon. A körülmények miatt, plusz nem szeretem hogy mindenkivel is képes veszekedni és most is azt mondta, megver a sodrófával, elhordott minden utolsó finoman szólva nőszemélynek..



Már próbáltam hasonló kérdést tenni, de finomabban. Sajnos jelenleg nincs hová mennem. Nincs rokonom aki segítene, apám nincs. Másik lakásunk nincs, örökségre sem tudok számítani.



Szerintetek mit tudok csinálni, hogy ne legyen folyamatos veszekedés?



2023. ápr. 25. 00:50
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

10. Micsoda? Nem csak azért, hanem mindenért és ordít.


Ne haragudj, de szerinted normális hogy kisebb korom óta veréssel fenyeget és ha egy dolog nincs elmosva, megtépi a hajam?! :)

2023. ápr. 25. 09:02
 12/28 A kérdező kommentje:

Szerinted az erőszak kell egy gyerek nevelésében?


Végülis, eltörheti rajtam a sodrófát, talán túl is élem. :/

2023. ápr. 25. 09:03
 13/28 anonim ***** válasza:
88%

El kell költözni és minimalizálni a kapcsolatot.


Mit akarsz helyrehozni egy olyan kapcsolaton, amibe a másik fél nagy ívben szrik?

Vagyis, persze, próbálkozhatsz és elszúrhatod vele az egész életedet, de semmi foganatja nem lesz.


Én leléptem 22 évesen, elmentem pszichológushoz, aki sok mindenre rávezetett, aztán szinte teljesen megszakítottam a családdal a kapcsolatot.

Tudod mit nyertem vele?

Egy boldog, kiegyensúlyozott életet, ahol nem azon görcsölök, hogy a másiknak épp mi nem jó abban, amit teszek (mellesleg soha semmi, szóval...), hanem az teszem, ami bolgságot okoz, legyen szó a melóról, vagy párkapcsolatról.


Elmehetek bulizni a szokásos bűntudatkeltés és felesleges hegyibeszéd nélkül, beülhetek a barátnőmmel egy tejszínhabos kapucsínóra, anélkül hogy beszólnának, ne igyam meg, mert már így is nagy a sggem (így is a normál súlyom alsó határán mozgok), stb.


Szsenved a franc egy idiótától egész életében.

2023. ápr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

13. Ha lenne lehetőségem, ez lenne. De amikor nem laktam otthon, konkrétan zaklatott és fenyegetett folyamatosan, amit fentebb is írtam. Ki akart jelenteni az állandó lakcímem alól és a vagyonból is ki akart zárni.



Remélem az új munkahellyel megoldódik a stressz 50%-a.



Egyébként családom nincs, nincs nagyon kivel megszakítani a kapcsolatot.

2023. ápr. 25. 09:12
 15/28 anonim ***** válasza:
86%

Volt hogy nem laktam itthon, akkor ki akart jelenteni és azt szajkózta kizár az örökségből. - és akkor mivan?


1. jogilag nem zárhat ki

2. ha megtehetné, vagy nem hagy rám egy fillért sem, őszintén, ki nem szrja le, kell a francnak ilyen embertől bármi.


Röviden és tömören. Tudom, hogy egy fityinget nem kapok a szüleim után, mert "hálátlan vagyok" (köhm, oké...), hát aztán. Kit érdekel?

2023. ápr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

De amíg TE ragaszkodsz ehhez a beteg kapcsolathoz, meg "jaj az örökség", addig pórázon tart.


Mellesleg örökségből nem zárhat ki, hacsak nem pl az életére törsz, vagy ilyesmi - ez puszta fenyegetés.


Kolit nem tudsz kérni? Vagy akkor tessék elkezdeni suli mellett melózni valamit - kva nehéz, de sokat csak így tudunk elköltözni mielőbb -, gyűjtögetni és amint lehet elhúzni onnan.


NEM kifogásokat keresni, hanem tenni a dolgokért - ismétlem, tudom, milyen nehéz, ráadásul nekem az egész családom ellenem volt, de kitartással és akarattal megy az.

2023. ápr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

16. Dolgozom, de jelenleg nincs budapesti üzletben munka ahol vagyok. Csak egyben, de az Kőbányán van. Nem baj, maximum majd kiskéssel megyek haza.. (viccelek)



Örökség nem érdekel, persze jó lenne egy külön lakás de az manapság kb senkinek sincs a korabeli fiatalok közül, nagyravágyó meg nem vagyok.


Kollégium nincs, szakmát tanulok és Pesten élek. Milyen okkal mehetnék kollegiumba?

"Vernek otthon?" 😂

2023. ápr. 25. 09:22
 18/28 anonim ***** válasza:
51%
Nem AKARSZ menni, az más kérdés.
2023. ápr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Anyád elkövette ugyanazt a hibát, mint az enyém: nem gondolta át, mivel jár a gyereknevelés. Igen benne van a pakliban hogy egyedül fog felnevelni. Nem lesz könnyű. De leszarta és magára vállalt mindent és nem érdekli hogy milyen életet biztosít neked.


Amint tudsz lépj le valahogy. Mindegy hogyan, ha állandó éjszakai munka fizet csak jól akkor úgy, vagy a párodat kérd meg, hogy segítsen anyagilag egy ideig.

2023. ápr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Akkor nem csak idegbajos, hanem érzelmi zsaroló is, fantasztikus összeállítás… Így még inkább azt tanácsolom, hogy ne hagyd magad. Ha fenyeget, zaklat, erről bizonyítékokat is készíthetsz. Screenshot, hangfelvétel, stb… A törvénybe ütköző dolgok miatt ugyanúgy hívhatsz rá akár rendőrt, mint bárki másra… Meg is lehet neki mondani. Ha ő így viszonyul hozzád… :(

Majd ha elköltözöl és szóba sem állsz vele, lehúzhatja a wc-n a pénzét meg az örökséget, a saját gyerekét taszította el a viselkedésével. Különben nem kizárt, hogy azért csesztet akkor is, ha nem akarsz vele lakni, mert úgy egyedül maradna, és azt nem akarja. Zsarolni próbál, hogy ne menj el, de ez beteges. Bármit mond, amivel bántani akar, mutass érdektelenséget. Nem szabad azt éreznie, hogy uralkodik feletted, befolyásolni tud. Ha nehéz és nem is érzel úgy az adott dologban, felé akkor is azt kell sugallni, hogy nem érdekel. A zsarolók egy része így leáll, mert megszűnik a pozitív visszajelzés, ami táplálja a “nemes” céljában.

2023. ápr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!