Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes beszélni a gyerekemnek...

Érdemes beszélni a gyerekemnek az új párkapcsolatomról?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozik már több mint 1 éve, és azt mondta nem akar szoros kapcsolatot tartani, havi egy félórás telefonbeszélgetésnél nem igényel többet. Ehhez tartom is magam, és igyekszem fél óránál rövidebb időre redukálni a beszélgetéseket. Meghallgatom amit mond, magamról nem nagyon szoktam beszélni, mert nem is kérdez. Lett egy új párkapcsolatom, ami már elmúlt 6 hónapos, erről még egyáltalán nem beszéltem neki. Nem tudom beszéljek-e egyáltalán, mert valószínűleg úgysem érdekelné. Találkozni sem fogunk mostanában, akkor minek vagy illene szólni neki róla akkor is ha érdekli?

2023. máj. 1. 16:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
56%

Eszembe nem jutna a magánügyeimbe beavatni. De mondjuk én már az első alkalom után megszakítottam volna vele minden kapcsolatot - a félórás beszélgetéseket beleértve - amikor hazajött és meg sem nézett és ez így van azóta is sorozatosan.

Persze számomra az ilyen azért elképzelhetetlen, mert mi családként működünk a gyerekeimmel. Én jó szülő voltam, szeretnek.

És te?

Mert nekem ebből úgy tűnik, hogy valamiért nagyon haragszik rád, csak saját lelki békéje miatt nem töröl véglegesen az életéből, te meg a lelkiismeret furdalásod miatt vagy a kapcarongya.

... de ezeket csak te tudhatod!

2023. máj. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom az okát, de elfogadom a döntését. Nincs lelkiismeret furdalásom semmiért.
2023. máj. 1. 16:55
 13/23 anonim ***** válasza:
4%
Gondolom a pasik fontosabbak voltak neked mint a saját gyereked,
2023. máj. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
24%
De hogynem tudod az okát
2023. máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
31%
Gondolom okkal nem kivancsi a szarsagaidra. Es okkal nem is erdeklődik.
2023. máj. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
61%

Milyen volt a kapcsolatotok mielőtt elment otthonról? Történt valami? Ezek azért fontos kérdések.


#16 Vagy talán nem. Az én anyám sem ismeri be, hogy nem volt jó szülő. Szerinte azért rossz a kapcsolatunk mert csak velem van a baj. Szerinte azért hazudtam nagyoooon sokat neki, amíg otthon éltem, mert hazudós vagyok. Gyakorlatilag meg nem volt más választásom. Vagy hazudok és talán megúszok dolgokat, vagy már azért is szankcionálva vagyok, hogy írtam egy négyes dolgozatot. Csak hogy a legkisebb bajt említsem. De volt, hogy meglopott, indokolatlanul meg próbált megütni 18 évesen is. (Pl, mert nem vettem fel kabátot, csak pulcsit arra a 2 mp-re, amíg behívtam a macskát az ő kérésére) A szr szülők sose ismerik be, hogy elbszták. Én azt vettem észre a környezetemben, hogy ez sokkal gyakoribb ez, mint az, hogy a gyerek eredendően egy fax.

2023. máj. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 NTBS ***** válasza:
19%
Igen.
2023. máj. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
96%
Fölösleges.
2023. máj. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
94%
Ohh te ezen agyalsz hogy elmondd e vagy sem?Komolyabb megbeszélnivalók lennének ott!!!!szerintem
2023. máj. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon nem szeretem már azt a kifejezést használni, hogy "meghallgatnám a másik felet is", mert az általában azt jelenti, hogy élből elutasítjuk a kérdezőt, nem adunk helyt a problémának, nem érezzük át, érvénytelenítjük, de én most meghallgatnám a másik felet is.

Vagy pedig írj többet. Mi vezetett idáig, hogy tárgyilagosan ki van jelentve, hogy az a szabály, hogy havi fél óra? Rengeteg sérelem, tragédia, trauma, veszekedés, rossz mentális állapotok lehetnek a háttérben.

2023. máj. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!