Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyerek felnőtt korában...

Ha a gyerek felnőtt korában letojja a szüleit, az a szülők hibája?

Figyelt kérdés
Olvastam itt Gyakorin egy választ, amiben azt írta az illető, hogy nagyon sok gyerek leszarja az idős szüleit felnőtt korában, és nemcsak az olyan szülőt, aki meg is érdemli.
2023. máj. 7. 21:25
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%

29, nem tudom, de ugye nem is volt lehetőségem ezt megtapasztalni.

De a barátnőm szempontjait megértem, bár azért szakmailag is szegényem lemaradt, és hát ugye a nyugdíj is keservesebb lesz neki.

Viszont nekem nincs is min gondolkozni, egyértelmű, hogy nem vállalok fel életközösséget anyámmal (akkor sem, ha "csak" öreg és gyenge lesz, de nem szorul konkrét ápolásra), akkor is idősotthon lesz az egyetlen verzió (viszont az örökségért sem tartom a markom.)

2023. máj. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
90%

"másrészt példát kellett volna neki mutatni, hogy az idősebb családtagjainkon, meg úgy általában életkortól függetlenül az arra szoruló szeretteinken segítünk"


21-es, ebben van valami.

Így most ha belegondolok, anyám azért a saját anyja időskorát szépen rátolta a húgára (nagynénémra), mert hát ő úgyis egyedülálló, nem ment férjhez, miért ne ápolhatná a mamát.

Apai nagymamám meg a nála 15 évvel fiatalabb szomszédasszonyával/barátnőjével kötött eltartási szerződést.

Szóval azért a most 80 éves anyám is kislisszolt a dolgok alól 30 évvel ezelőtt.

2023. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%

#27

200 százalékra pontoználak, ha tehetném!

2023. máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
92%

#40 Igen, pont erről beszélek, hogy ma ez megszokott.


Csakhogy az egyik válaszoló szerint a "gonosz infantilis fiatalok" tabusítják az öregedést. Miközben megváltozott a világ és az öregek sem öregként tekintenek magukra és nem azt a klasszikus "öreg" életet élik, hanem adott esetben pont olyan fiatalosan, mint a fiatal felnőttek.

2023. máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
74%

"senki nem mondta, én sem írtam, hogy jó az olyan alap értékrend, amkikor a nem jó szülő is megkapja a törődést, gondoskodást, én csak leírtam egy tényt, hogy ez van."


Nem, te arról írtál, hogy milyen egoisták a mai fiatalok, mert nem gondoskodnak a sz*rnak tartott szüleikről, mintha ez probléma lenne. Erre mondtam, hogy jó szülőnek kell lenni, és akkor nincs ilyen.


Mert én csak itt a gyk-n látom mindig hangoztatva, hogy jaj ezek a gonosz csúnya fiatalok nem foglalkoznak a kedves, jó szüleikkel, a valóságban meg azt látom, hogy nagyon sokan igenis jóban vannak velük, járnak hozzájuk, figyelnek rájuk, az nem foglalkozik a szüleivel, aki nem szereti őket, mert maga sem kapott szeretetet. De ez meg egy ilyen dolog, ahogy írtam, ma már következménye van a dolgoknak, nehogy már azért legyen egoista valaki, mert nem foglalkozik a rossz szüleivel.


Azt pedig, ki milyen szülő volt, tetszik vagy sem, úgyis a gyereke fogja megmondani. Nyilván magát mindenki jónak tartja, de nem biztos, hogy tényleg az volt, és már az öregség felé félúton feltűnhetett volna neki, hogy a gyerekével nincs szoros, szerető kapcsolata, nem 60 évesen kell ezen elkezdeni gondolkodni.

2023. máj. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, te arról írtál, hogy milyen egoisták a mai fiatalok, mert nem gondoskodnak a sz*rnak tartott szüleikről, mintha ez probléma lenne. Erre mondtam, hogy jó szülőnek kell lenni, és akkor nincs ilyen."


Nem, én pont azt írtam, hogy sok esetben a nem jónak tartott szülőről gondoskodik a gyereke, míg egy jó szülővel is előfordulhat, hogy a külföldön köt ki a gyereke, vagy a saját családja terhei miatt nem tud/akar a szülőjéről gondoskodni.


Ez sem fekete, vagy fehér, mert pl olyanok is lesznek szép számmal, akik bár akarnának, de nem tudnak majd a szüleikről gondoskodni, mert a saját megélhetésüket nem kockáztathatjak. Ha belegondolunk, akikről gondoskodni kellene, azok most kb 70-80 évesek, a gyerekeik viszont 50-60 évesek, még aktív dolgozók és ha bevállalják a szülőgondozást, a saját nyugdíjukkal mi lesz? Róluk ki fog gondoskodni?

2023. máj. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%

"míg egy jó szülővel is előfordulhat, hogy a külföldön köt ki a gyereke, vagy a saját családja terhei miatt nem tud/akar a szülőjéről gondoskodni."


De ez hogy jön ide? Aki külföldre költözik, az nem a szüleit tojja le alapvetően, attól még foglalkozhat velük bizonyos formában, telefonon rendszeresen beszélhet velük vagy küldhet pénzt. Külföldröl is szeretheti őket, aki letojja, mint a kérdésben is szerepel, az szimplán mem is keresi őket, akkor sem, ha 5 utcányira lakik, mert nem érdekli, mi van a szüleivel.


A letojás nem egyenlő azzal, hogy valaki fizikailag nem tudja ápolni a szüleit bizonyos körülmények miatt.

2023. máj. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim válasza:
100%
Anyam egy riheronygy. Elhagyott utana visszatert lelepett visszatert ez igy ment kb szuletesem ota idiota apam mrg vissza fogadta mert jaj szereti azzal nem foglalkozott az se hogy ez nekem rosszabb mintha sose latnam tobbet utana evekig egyutt eltunk anyam kb sose dolgozott kozben fuvel faval bszott...lett is eredmenye elarvereztek a hazunkat. Uatana egyszer anyam lelepett vegleg videkre utana nrha beszeltem vele nem sokat egyszer lekoltoztem hozza meg az akkori manushoz probaltam megbocsatani nem ment kozben az alatt az egy honap alatt eladtak az ossze vagyonom ami 15 ev alatt volt telefon bicikli stb utana vissza koltoztem fater. Jott a panikbetegseg magasvernyomas depresszio rament az eletem.utana parszor meg talalkoztam vele stb de nem tudtam mar ra tekinteni mint anya az is lehet hogy sose. most 27 evesen is tartom magam hogy ha megelem ha meghal vagy akarmi meg a temetesere se megyek el nem hogy viragot vigyek a sirjara apammal se vagyok joban tett o is boven hogy az en egeszsegi allapotom es eletem a szarral egyenlo legyen szoval ennyit a szulokrol.
2023. jún. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim válasza:
100%
Utalom a csaladom ennyi. Anyai nagyszulok full alkoholistak geyerekkent o miattuk is boven zsegyenkeztem. Apam szuleit nem ismertem. Anyam azzal jott hogy az o apja verte es alkoholista hat gratulalok o se lett jobb egy ingyen elo ringyo aki eldobta ezerezser a gyereket es sosorolhatnam apam meg nem azzal foglalkozott hogy nekem normalis eletem legyen nem a pia meg a hulye riba.nc anyam akit eltartott mert jaj de szereti hat kosz en meg szenvedek ezerrel a nyomoromban es csodalkoznaknhogy gyulolok mindenkit.48as voltam.
2023. jún. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 A kérdező kommentje:

#49, akkor nem lehetett valami csodás gyerekkorod...

De nagyon erős vagy! ❤️

2023. jún. 12. 17:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!