Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányom elmúlt 30 éves,egyedül...

Lányom elmúlt 30 éves,egyedül neveli a gyermekét akit az én meglátásom szerint bántalmaz(megveri és sértő dolgokat mond).Pszichológust és könyv olvasást ajánlottam már neki,de nem fogadta el a tanácsom.Mit tehetek,hogy védjem meg az unokám?

Figyelt kérdés
bántalmazó szülő

2023. máj. 29. 11:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%

Szépen szólsz a gyámügynek, ők meg majd a körmére néznek.

Vagy változtat, vagy elveszik tőle a gyereket. Utóbbi esetben elsősorban nálad vagy valami más rokonnál/ismerősnél helyezik el, a nevelőszülő csak ez után jön, ha ettől félnél.

2023. máj. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
92%
8as nem feltétlen az anyuka hibája ha a lánya veri a gyerekét.Szimplán bolond, nincs türelme, az ilyennek nem való gyerek.Nem hiszem hogy a kérdező tehet arról hogy a lánya egy idegbeteg.
2023. máj. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%
Gyámügy.
2023. máj. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
36%

A lányod pszichiátriai beteg? Mert akkor kár volt szülnie, megnyomorítja az unokádat.


Én nem szülök soha bpd-vel, türelmem sincs hozzá, de hogy jön ahhoz akárki, hogy egy nála gyengébb, védtelen élőlénnyel szemben erőszakot alkalmazzon. Rendőrség? Valamit csinálj vagy csak vedd el tőle a gyereket és jelentsen fel.

2023. máj. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%
Gyámügy cart se ér. 10 gyerekeséknél sem foglalkozak vele hogy a tetű megeszi őket vagy hogy májusban 30 fokban lerohad a téli csizma a lábukról.
2023. máj. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
milyen gyåmügy nagymamma a kérdező magyarországon él de lánya a gyerekel meg akkár némeországban is élhet mert azt írta 1000km tåvolsåg van köztük .
2023. máj. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Nem tudunk arról,h beteg lett volna csak ahogy visdzapörgetjük a fiammal az idő kerekét,így mintha ez vagy az jelezhette volna,h baj lesz.Halandó,átlagos ember vagyok nincs pszichológiai képzettségem ezért mondtam a lányomnak,hogy beszéljen ő szakemberrel.Mit nem vettem észre?Fura,h az óvodai szakdolgozók sem látnak a színfalak mögé és az óvodai pszichológus?Talán bejelentés nélkül ők sem tehetnek semmit?Óvodás korú kisgyerek mit tehet aki egyedül él anyukájával?Mintha homokot szórt volna a szemembe.Utolsó ex ! partnere és a fiam akivel látjuk mi zajlik,illetve az ex-e otthon elmesélte a szüleinek .Mindenki más ölelő-szerető szülőt lát benne és én se hittem amíg nem láttam a saját szememmel.Azóta pedig hiába keresem,hívom telefonon vagy írok neki.Ha bejelentem és nem tesz a hivatal semmit,mi lesz a következménye?
2023. máj. 29. 14:51
 18/25 anonim ***** válasza:
77%

Szóval, ha jól értem: a lányod 1000 km-re él, elvált, gyermekét egyedül nevelő, dolgozó anya. A gyermek óvodába jár, ott nem jeleztek semmi problémát, és korábban te sem láttál semmi problémát. Aztán a lányod exe hazaköltözött, szépen elterjesztette, hogy a gonosz lányod veri a gyereket, stb. és te azóta "látod" hogy tényleg veri. Addig nem láttad.

A gyerek meg persze, hogy megerősíti, amit kérdezel, ha úgy teszed fel a kérdést... Láttam már hasonlót, a gyerek, akiről pontosan tudtam, hogy SOHA senki nem verte meg (egy háztartásban éltünk), a kedves, szintén nem a közelben lakó nagymama negédes bájvigyorral feltett kérdésére: "ugye, szokott megverni téged a csúnya anyád?" "Igen"-el válaszolt. Aztán arra a kérdésre, hogy mi az, hogy megverni, nem tudott válaszolni, mert fogalma sem volt róla.

2023. máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Ők élnek Mo-n belül.Nem szeretném elszakítani az unokám a lányokmtól.Magától mondta az unokám,h megveri az anyukája és már saját szememmel is láttam (írtam).Igaz nem kérdeztem ez a szó neki mit jelent mert ledöbbentem.Azt jól látod kedves 18-s kommentelő,h az ex hívta fel a figyelmet (amikor még nem volt ex)leginkább arra amit azóta már látok.Saját vérem mindkettőjük nem harag vagy megtorlás vagy tudomisén mi vezérel.Szeretném,ha nyugodt boldog lenne az életük és ha segítség kell ehhez akkor menjen terápiára vagy akármi.Utcán elesik 1 vadidegen odamegyek és felsegítem,ha érted mire célzok.
2023. máj. 29. 17:15
 20/25 anonim ***** válasza:
51%
Szóköz nélküli gyerekverős troll lvl 2111.
2023. máj. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!