Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes kibékülni ilyen...

Érdemes kibékülni ilyen szülőkkel, vagy rossz ötlet?

Figyelt kérdés
Próbálom minél rövidebben, de érthetően. 28 éves vagyok. Egy egy szobás, az évek alatt romhalmazzá lett házban nőttem fel. Fürdő,wc sem volt, mert a szüleimnek nem volt rá igénye. Az anyám soha nem dolgozott, az apámnak alkalmi munkái voltak, de mindet elvesztette az alkoholizmusa miatt. Nagyon sokat nélkülöztünk és éheztünk. Ezek miatt még nem haragudtam volna meg rájuk, de az apám agresszív is volt, sokat bántott minket. Tini koromban úgy döntöttem nekem ebből elég, elmentem dolgozni és új életet kezdtem, megszakítottam velük a kapcsolatot. Sosem kerestek fel, hogy élek-e még vagy bármi. A testvéreimtől hallok róluk néha. Ők is alig tartják velük a kapcsolatot. Most itt vagyok 28 évesen, egy 2 éves gyerekkel. És összetörik a szívem, hogy nincsenek nagyszülők, mindig sírni tudnék ha valaki meséli, hogy az ő gyerekének milyen jó volt a maminál stb. Fáj az is, hogy nincs hova hazamennem, hogy nem aggódik értem az anyám.. úgymond nincsenek is szüleim. A mai napig igénytelen körülmények között élnek és nem akarnak dolgozni. Szerintetek érdemes felkeresnem őket, hogy legyenek nagyszülők és hogy megnyugodjon az én lelkem is? Vagy hagyjam a francba ha lassan 10 éve nem érdeklem őket, és nincs szüksége egy alkoholistára az én gyerekemnek se? Van valaki hasonló helyzetben? :(

2023. máj. 29. 14:03
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
27%
Na de tiniként megélni, diákmunkából? Kicsit kamu szaga van a történetnek!
2023. máj. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
86%
Attól, hogy neked kamu még lehet valóság.
2023. máj. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

11-es: a 18 es a 19 eves is tinedzser. Elvegezte a szakmunkaskepzot/leerettsegizett es elment dolgozni. Olyan hihetetlen?

De az is lehet, hogy elment kollegiumba(nálunk akik raszorulnak kaphatnak helyet ugy is, hogy abban a varosban elnek ahol van a kolesz) es mellette 16-17 evesen a tescoban diakmelozott, majd miutan befejezte a kozepiskolat az tortent, amit eloszor irtam.

Tenyleg annyira hihetetlen?

2023. máj. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
96%

Munkatársnőm pl. tiniként (16 évesen) hasonlók miatt nem bírta otthon a gyűrődést, elköltözött a gimis barátnőjének a családjához (a barátnő szülei belementek, befogadták). Gimi utolsó két évét így végezte, hétvégeken dolgozott, szünidőkben dolgozott (jó, hát nem lett valami fényes az érettségije). Utána kiment külföldre 3 évre szállodában takarítani, félretett pénzt, hazajött, elvégzett munka mellett egy OKJ-t, most férjnél van, gyereke van, lakást vette, szüleit azóta sem látta és nem is akarja. Ilyen is van (a kételkedőnek írom).

Lelépett tiniként? Igen. Fenntartotta magát? Igen.

2023. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

11!


"28 éves vagyok"


"...lassan 10 éve nem érdeklem őket..."


Tehát minimum 18 volt amikor lelepett

2023. máj. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jo valaszokat írt itt szinte mindenki!! (Kiveve az az 1-2 akit le is pontozott mindenki.)

Ez egy tipikusan olyan eset, ahol az osszes kivulallo teljesen jol atlatja a helyzetet! Es a kerdezo nem latja at jol azzal, hogy mindenaron megprobalna a nagyszuloket bevonni a gyerek eletebe.

Azokkal ertek egyet, akik azt mondtak h pl egy kedves szomszednenivel is tobbre menne a kerdezo vagy h inkabb az apai nagyszuloket kene gyakrabban latogatni, akkoris ha messze laknak.

Engem se vittek pl az apai nagyszuleimhez, mert gazak voltak. Az anyai nagyszuleim meg koran meghaltak. Nem kell olyan tragikusan felfogni, a lenyeg h a nincs szulo/nagyszulo jobb mint a rossz szulo/nagyszulo!

2023. máj. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd.Több rosszat élnétek át mint amennyi haszna lenne az egésznek.
2023. máj. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Hogy téged leszrtak, egy dolog, csak a gyerek szemszögéből nézve. A szüleid élet stílusa mennyire hatna pozitívan/negatívan a gyerekere?
2023. máj. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme felkeresni őket. Ami neked hiányzik az egy jó szülő, jó nagyszülő lenne de ők nem azok. Csak szenvedést hoznának a gyereked életébe is.

Inkább keress pótnagyit úgy tudom van már ilyen program is, szomszédnénivel barátkozzatok vagy hasonló.

2023. máj. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Nincs értelme. Gondolj bele 10 év alatt mekkora távolság lett köztetek, főleg úgy hogy nem volt jó kapcsolatotok akkor sem mikor ott laktál. Így nem tudna a történet sehonnan se jól folytatódni. Valószínű ők azóta még jobban lerobbantak, szellemileg, fizikailag is, és ha visszakerülnél a képbe akkor biztosan rád akaszkodnának, tehát egy nagy megoldandó csomagot kapnál általuk az öledbe, amit egyáltalán nem neked kéne megoldani.
2023. máj. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!