Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes kibékülni ilyen...

Érdemes kibékülni ilyen szülőkkel, vagy rossz ötlet?

Figyelt kérdés
Próbálom minél rövidebben, de érthetően. 28 éves vagyok. Egy egy szobás, az évek alatt romhalmazzá lett házban nőttem fel. Fürdő,wc sem volt, mert a szüleimnek nem volt rá igénye. Az anyám soha nem dolgozott, az apámnak alkalmi munkái voltak, de mindet elvesztette az alkoholizmusa miatt. Nagyon sokat nélkülöztünk és éheztünk. Ezek miatt még nem haragudtam volna meg rájuk, de az apám agresszív is volt, sokat bántott minket. Tini koromban úgy döntöttem nekem ebből elég, elmentem dolgozni és új életet kezdtem, megszakítottam velük a kapcsolatot. Sosem kerestek fel, hogy élek-e még vagy bármi. A testvéreimtől hallok róluk néha. Ők is alig tartják velük a kapcsolatot. Most itt vagyok 28 évesen, egy 2 éves gyerekkel. És összetörik a szívem, hogy nincsenek nagyszülők, mindig sírni tudnék ha valaki meséli, hogy az ő gyerekének milyen jó volt a maminál stb. Fáj az is, hogy nincs hova hazamennem, hogy nem aggódik értem az anyám.. úgymond nincsenek is szüleim. A mai napig igénytelen körülmények között élnek és nem akarnak dolgozni. Szerintetek érdemes felkeresnem őket, hogy legyenek nagyszülők és hogy megnyugodjon az én lelkem is? Vagy hagyjam a francba ha lassan 10 éve nem érdeklem őket, és nincs szüksége egy alkoholistára az én gyerekemnek se? Van valaki hasonló helyzetben? :(

2023. máj. 29. 14:03
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
74%

Köszönöm mindenkinek!

A kotekedosnek csak pár mondat.. Nem bantottal meg, mert se az akkori parom, se en nem éreztem ugy, hogy ki lennék tartva. Tudod neki veled ellentétben jutott egy kis empátia. Szerettük egymást ezért segített is, mert volt ra lehetősége. Egyébként akkoriban a takaríto fizetesembol meg ki tudtam volna fizetni egy egy szobás albérletet. Nyilván nem azonnal. De akkor még nem voltak ilyen árak. De miért tettem volna? Miért ne elhettunk volna egyutt? A te latasmodod szerint biztos minden feleség is kitartott aki kevesebb pénzt tesz a kasszába, mint a ferje. Na mindegy :D

2023. máj. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy most az utolsó kommentedbol rajottem, hogy ezeket nem komolyan írod, hanem troll vagy :D kár volt reagalnom.
2023. máj. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
15%

Hát troll az te vagy! Mint látható kitiltották a kérdezőt vagy több regisztrációd van, több néven. Ez nem lehet véletlen.

Az a gond, hogy a takarítói fizetésedből nem tudtad volna eltartani magad. Tehát mindenképp a pasidra voltál szorulva.

Semmi gond azzal, hogy a pasi segített, mert volt rá lehetősége. Manapság rengeteg nő él ebből és már elfogadott. Csak hát azoknak a nőknek van nevük. K-val kezdődik és urvával végződik.

2023. máj. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
74%
Oke oke. 😂 Nagyon sajnallak, hogy egy frusztrált ember vagy, es idejossz belekotni egy idegen emberbe, tudatlanul, lehet, hogy akkoriban születettel es ezért nem vagy tisztában vele, hogy de.. El tudtam volna tartani magam az akkori fizumbol egy kis varosban. De nyugodtan eld ki magad, itt legalább be mersz szólni valakinek név nélkül. Itt megteheted. 😂
2023. máj. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
18%
Már nem tudsz milyen érvet felhozni mi? Aztán most ideges vagy, mérges vagy mi? Mert feltűntek az ellentmondásaid és rájöttem az igazságra. Fájó dolog, tudom! Te holló!
2023. máj. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

10éve lese xarnak.

Ha valóban olyan igénytelenek akkor a gyerek sem fogja élvezni az ott töltött időt es szerintem a szüleid sem élveznék.

Egy ovatos proba még gyerek nélkül talán lemész megnézni mi van velük,esetleg beszélsz velük abbol kiderül hogy érdemes e velüknkezdeni bármit. Bár az alkesz nagypapa miatt én nem erőltetném.

2023. szept. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged se szerettek akkor a gyerekedet mégúgy se fogják.Érdemes kerülni őket.
2023. szept. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo ne ossz meg ennyi szemelyes infot, mert latod mi az eredmenye. Amugy szerintem is jobb elfelejteni az ilyen szuloket.
2023. szept. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!