Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes kibékülni ilyen...

Érdemes kibékülni ilyen szülőkkel, vagy rossz ötlet?

Figyelt kérdés
Próbálom minél rövidebben, de érthetően. 28 éves vagyok. Egy egy szobás, az évek alatt romhalmazzá lett házban nőttem fel. Fürdő,wc sem volt, mert a szüleimnek nem volt rá igénye. Az anyám soha nem dolgozott, az apámnak alkalmi munkái voltak, de mindet elvesztette az alkoholizmusa miatt. Nagyon sokat nélkülöztünk és éheztünk. Ezek miatt még nem haragudtam volna meg rájuk, de az apám agresszív is volt, sokat bántott minket. Tini koromban úgy döntöttem nekem ebből elég, elmentem dolgozni és új életet kezdtem, megszakítottam velük a kapcsolatot. Sosem kerestek fel, hogy élek-e még vagy bármi. A testvéreimtől hallok róluk néha. Ők is alig tartják velük a kapcsolatot. Most itt vagyok 28 évesen, egy 2 éves gyerekkel. És összetörik a szívem, hogy nincsenek nagyszülők, mindig sírni tudnék ha valaki meséli, hogy az ő gyerekének milyen jó volt a maminál stb. Fáj az is, hogy nincs hova hazamennem, hogy nem aggódik értem az anyám.. úgymond nincsenek is szüleim. A mai napig igénytelen körülmények között élnek és nem akarnak dolgozni. Szerintetek érdemes felkeresnem őket, hogy legyenek nagyszülők és hogy megnyugodjon az én lelkem is? Vagy hagyjam a francba ha lassan 10 éve nem érdeklem őket, és nincs szüksége egy alkoholistára az én gyerekemnek se? Van valaki hasonló helyzetben? :(

2023. máj. 29. 14:03
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Ott hagytam az iskolát, úgy dolgoztam. Az akkori páromhoz költöztem. Felnőtt fejjel érettségiztem le.

Köszönöm a válaszokat, igazatok van. Inkább hagyom őket és becsülöm, hogy most egy nyugodt életet élek.

2023. máj. 29. 21:06
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges kibékülni velük.Más gyerekek is nagyszülők nélkül nőnek fel és nincsen bajuk.
2023. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Kèrdező, először is gratulálok, hogy kitörtél, na meg a picúrhoz. Hidd el, nem baj, ha nem ismeri a gyereked a megcsinálóidat-bocs, az ilyeneet sèrtès a normális szülőkre nézve-, csak nyer vele. Inkább egy pszichológust keress fel, mint a szüleidnek nevezett donorokat, te is jobban jársz, a gyerekedről már nem is beszélve.
2023. máj. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
*az ilyeneket szülőnek nevezni
2023. máj. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
4%

Magyarán eltartattad magad egy pasival. Gratulálok!!!!!!

Ennél feljebb a szakmai ranglétrán, már csak a dubaiozás van!

2023. máj. 30. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
93%

25!


"Ott hagytam az iskolát, úgy dolgoztam."


Ezt nem olvastad?

2023. máj. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
5%

26


Persze-persze. És szerinted valakit végzettség nélkül milyen fajta munkára vesznek föl? Biztos jól fizető állása volt, amiből el tudta magát tartani. Nagyon sántít a sztori!

2023. máj. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
93%

27!


Pénztáros, arufeltolto, gyarimunkas, takarítónő, stb. Egyikhez se kell semmilyen végzettség. Amúgy nem írta, hogy ne lett volna végzettsége, simán lehetett egy szakmunkas vizsgája, lévén azt írta, felnőttként érettségizett le. Még valami amibe bele szeretnél kotni?

2023. máj. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
6%

28


Igen van! Azt írta otthagyta az iskolát. Tehát akkor 18 évesen nem volt szakvégzettsége.


Igen, az általad felsorolt munkakörökhöz nem kell végzettség. De nem is tartja el magát azon munkák jövedelméből.

Tehát mindenképp a párjára volt szorulva, mondhatni kitartatta magát.

2023. máj. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
94%
Nem akarok gonosz lenni, de szerintem, ha megjelennél, indulna a tarhálás.
2023. máj. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!