Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülő hibája, ha a gyermeke...

A szülő hibája, ha a gyermeke nem tudja az ő nyelvét?

Figyelt kérdés

Az anyukám magyar, az apukám román. Romániában élünk, de én nem tudok románul csak magyarul, mert velem otthon mindig magyarul beszéltek és magyar településen, suliba, egyetemre jártam.

Sokszor oda álltam apum elé kicsi gyerekkoromba is (9-10) évesen, hogy apu, gyere beszéljünk románul, mert én meg akarok tanulni. A 2. mondatig jutottunk el, ahol nem tudtam egy szót, pl. h a kalapácsnak hogy mondják románul, és máris a jó Isten volt emlegetve, hogy hogy vagyok ilyen hülye, hogy ennyit se tudok. És ott mindig el kezdtem sírni és el is ment a kedvem. Ezt eljátszottuk többször, de a végén már teljesen elment a kedvem az egésztől és 21 éves koromra ott tartok, hogy még most sem tudok beszélni.

Ebben az a bosszantó, hogy apum szerint én nem akartam megtanulni és hogy az én szégyenem. Ebből mindig óriási veszekedések szoktak lenni, amelyek nagyon bántanak.

Szerintem a szülő szégyene, hogy nem tanította meg a gyerekét a nyelvére. És anyumat is hibáztatja, hogy nem tanított meg…mintha az ő dolga lett volna…

Csak azért írom ezt ki, hogy lássam mások mit gondolnak erről vagy hogy van-e más is hasonló helyzetben.



2023. jún. 8. 18:56
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
90%
Nem, ez kizárólag apád hibája, hiszen ő a román. Anyád megtanított az anyanyelvedre, apád feladata lett volna az övére is megtanítani. Nem is értem, hogy beszélhet valaki a gyerekéhez idegen nyelven...
2023. jún. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
88%
Teljes mértékben a szülők hibàja!
2023. jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
75%
Apád igazi román. :(
2023. jún. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
94%
Apád nagyon el van tájolásva... Csakis magát hibáztathatja. Eleve nem 9-10 évesen kellett volna elkezdeni tanulni, hanem születésedtől kezdve az anyanyelvén beszélnie hozzád, és úgy minden erőfeszítés nélkül folyékonyan beszélnéd mindkét nyelvet.
2023. jún. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
13%
Hát 21 éves korban már nem. Amire ő nem volt képes, mert nem pedagógus, azt te felnőttként tudod pótolni. Én el se tudom képzelni, hogy lehet nem tudni annak az országnak a nyelvét, ahol az ember egész életében élt. Egy falu még csak lehet többségében magyar, bár manapság már az se nagyon, de hogy egy egyetemi városban, legyen az Nagyvárad (25%) vagy Kolozsvár (16%) vagy Arad (12%) bőven kisebbségben van a magyar, az tény. Nem mást kell hibáztatni, neked kellett volna lépni. De ez a viszony messze nem a nyelvről szól, egyszerűen utálod az apádat.
2023. jún. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
90%

Eleve nem is értem, szülő miért beszél idegen nyelven a gyerekéhez

Egyébként iskolában ott nem 2 nyelven tanultok?

2023. jún. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
33%
5 te mit szivsz
2023. jún. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Debrecenbe mentem egyeteme, nem is itt Romániában azt hozzátenném!
2023. jún. 8. 19:45
 9/47 anonim ***** válasza:
99%
Ki más tanítaná a kisgyereket ha nem a szülők, ha anynira akarják a 2 nyelvet akkor gyerkkorában is használni kell mindkettőt.
2023. jún. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
28%
leginkább mindkét szülő hibája, igénytelen, proli szokás nem megtanulni a saját országod nyelvét, egyedül a magyarok csinálják ezt. apádé, mert ráhagyta, anyádé, mert nem állt ki érte hogy márpedig belőled tisztességes állampolgár legyen.
2023. jún. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!