Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülő hibája, ha a gyermeke...

A szülő hibája, ha a gyermeke nem tudja az ő nyelvét?

Figyelt kérdés

Az anyukám magyar, az apukám román. Romániában élünk, de én nem tudok románul csak magyarul, mert velem otthon mindig magyarul beszéltek és magyar településen, suliba, egyetemre jártam.

Sokszor oda álltam apum elé kicsi gyerekkoromba is (9-10) évesen, hogy apu, gyere beszéljünk románul, mert én meg akarok tanulni. A 2. mondatig jutottunk el, ahol nem tudtam egy szót, pl. h a kalapácsnak hogy mondják románul, és máris a jó Isten volt emlegetve, hogy hogy vagyok ilyen hülye, hogy ennyit se tudok. És ott mindig el kezdtem sírni és el is ment a kedvem. Ezt eljátszottuk többször, de a végén már teljesen elment a kedvem az egésztől és 21 éves koromra ott tartok, hogy még most sem tudok beszélni.

Ebben az a bosszantó, hogy apum szerint én nem akartam megtanulni és hogy az én szégyenem. Ebből mindig óriási veszekedések szoktak lenni, amelyek nagyon bántanak.

Szerintem a szülő szégyene, hogy nem tanította meg a gyerekét a nyelvére. És anyumat is hibáztatja, hogy nem tanított meg…mintha az ő dolga lett volna…

Csak azért írom ezt ki, hogy lássam mások mit gondolnak erről vagy hogy van-e más is hasonló helyzetben.



2023. jún. 8. 18:56
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
Ja és a magyar érettségi nehezebb;)
2023. jún. 8. 21:41
 32/47 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, apád egy tajparaszt volt és nem csodálom ezek után, hogy semmi nem ösztönzött arra, hogy megtanulj románul. Úgyhogy igen, apád hibája, hogy nem volt türelme megtanítani az ő nyelvére, pedig a magyarhoz kb. bármit hozzá lehetne csapni és a román nyelv olyan, amilyen, de utána röhögve megtanulsz akár olaszul, akár spanyolul-szerinted miért van annyi román hajláktalan Olaszországban meg Spanyolországban?-.
2023. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy tajparaszt, de ebből a szempontból eléggé téved, és engem hibáztat. És hiába magyarázza neki az ember, nem érti meg.
2023. jún. 8. 21:48
 34/47 anonim ***** válasza:
88%
A férjemek is így vannak és ő is csak pár szót tud romanul, azt is a mamajatol és nem az apjától. De akkor ezek szerint a te apád magyarul is tud? full Román és tud magyarul? Aposom nem nagyon tudott..
2023. jún. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
Tud magyarul is, de nem perfekt. Őt se kiskorában tanították meg, hanem dolgozott Magyarországon régen és ott nem beszélt senki románul és rákényszerült, hogy nagyjából megtanuljon.
2023. jún. 8. 21:51
 36/47 A kérdező kommentje:
Apum anyja magyar. De csak romanul tanítottak meg..szóval apum volt honnan példát vegyen..
2023. jún. 8. 21:51
 37/47 anonim ***** válasza:
60%
Mondanám, hogy a szülő hibája, de bakker nem 10 éves vagy már, egyetemre is jártál, tehát ha annyira érdekelne q nyelv, már rég megtanultad volna. De manapság ugye mindenért a szülő a hibas
2023. jún. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:
De magyar egyetemen, Magyarországon hol tanuljak meg romanul mondd már el nekem😀
2023. jún. 9. 09:10
 39/47 A kérdező kommentje:
10 evesen sokkal hamarabb megtanul valaki egy nyelvet, mint felnott korba. Szóval már itt hibádzik a kommented.
2023. jún. 9. 09:11
 40/47 anonim ***** válasza:
11%
Ez konkrétan nem igaz, kérdező. Egyébként online is lehet tanulni. De elég lenne egy román tankönyv, tévé meg egy román barátnő.
2023. jún. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!