Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha már nem bírom...

Mit tegyek ha már nem bírom tovább gondozni édesanyámat?

Figyelt kérdés

Egy éve került olyan állapotba hogy már nem tudja magát ellátni. Otthon kellett vele maradnom. El veszítettem a munkahelyem, kilátástalanná vált minden. Édesapám már kiskoromban meghalt, a testvéreim meg felénk se néznek. Egyedül az én nyakamba szakadt ez a nehéz helyzet. Egész álló nap ugrálok, de neki semmi se jó. Azzal fenyeget ha nem ápolom őt megfelelően, akkor föl jelent, öngyilkos lesz, magára gyújtja a házat és hasonlók.

A párom már el akar hagyni, mert azt mondta így nem lehet élni. Fogalmam sincs mit csináljak. Mégse dughatom be egy otthonba. Meg egy normális hely az biztosan egy kisebb vagyon. Ápolót fogadni mellé gondolom ugyan úgy pénzbe kerül. Mit lehet tenni ilyenkor?


2023. júl. 8. 12:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

Te vagy az egyetlen gyereke?

Bedughatod otthonba es az osszes testverrel egyutt megosztoztok a koltsegeken.

2023. júl. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%

Házi ápolót lehet hozzá fogadni, vannak akik 0-24-ben ott vannak. Ennek a költségeit és a feltételeit nem ismerem.

Vannak olyan ápolók akik egy nap többször kimennek, megetetik, megfürdetik. Nálunk ilyet lehet kérni az önkormányzatnál is, az olcsó és mellé fogadtunk még magán úton.

A harmadik lehetőség hogy otthonba veteted fel, de felénk ez nagyon nehéz, mind tele van, várólisták vannak. De ehhez kell az ő beleegyezése is azt hiszem. Az én mamámnak a nyugdíja oda megy az otthonnak és az fedezi a költségeket. Szerencsére sikerült egy jó helyet találnunk neki.

Szerintem nem elvárható hogy erődön felül az életedet áldozd fel erre. Persze van aki csinálja, tisztelem ezt, de aki nem vállalja azt se lehet elítélni emiatt. Szerintem egy normális szülő sosem akarná hogy a gyereke ott üljön mellette, adja fel a munkáját és az életét hogy rajta cserélgessen pelenkát, a saját gyereke helyett.

2023. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

Miért is nem "dughatod otthonba"?? Mert akkor még a végén te nem rokkannál bele ebbe, ő meg a végén még tisztességes ápolást és orvosi ellátást kapna?

Az anyád, rendes tőled, hogy ápoltad, de ha ezt tovább folytatod, az csak önsorsrontás.

2023. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Háziorvos rendelhet ki mellé ápolót, de az nem 0-24 sajnos, hanem jön hetente párszor, addig is alkalmi munkát pl el tudsz vállalni, pl takarítást, gazolást, én egy időben rendezvényekre mentem animátornak (csak felügyelni kellett a gyerekeket), vannak direkt ilyen fb csoportok
2023. júl. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%

Ha ilyenekkel fenyeget, akkor már értelmileg nincs a beszámítható kategóriában. Háziorvossal konzultálni, pszichiáteri szakvéleménnyel gondnokság alá lehet vetetni, és akkor be tudod rakni otthonba. Esetleg a lakása vagy a nyugdíja mint beugró fejében. De azt most kell elkezdeni, mert sose lehet tudni, mikorra sikerül. Ideiglenesen kórházi ápolási osztályon is el lehet helyeztetni a háziorvos közreműködésével.

Az önkormányzattól, családsegítőtől, segélyszervezetektől mindenesetre gátlások nélkül kérjél minden elérhető segítséget (pénz, ingyen étkezés, háziápolás). A testvéreidnek is jelezd a problémát, közösen össze tudtok dobni valamennyit legalább néhány órára fizetett ápolóknak.

Nem vagy köteles a saját megélhetésed rovására őt eltartani.

2023. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
97%

"Házi ápolót lehet hozzá fogadni, vannak akik 0-24-ben ott vannak. Ennek a költségeit és a feltételeit nem ismerem."


Én ismerem, a nappali 12 órára 2000 Ft/óra, éjjel 1500 Ft/óra, azaz napi 42 ezer FT!

2023. júl. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%

"testvéreim meg felénk se néznek"


Jogilag ugyanolyan felelősség terheli a testvéreidet mint téged.

Könnyű úgy élni hogy a testvérek lelépnek és egy ember nyakába varrják az idős szülőt. Szólj a testvéreidnek hogy segítsenek valahogy, akár anyagilag szakápoló megfizetésével.

2023. júl. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%
A normális megoldás egy megfelelö otthon lenne, ennek semmi értelme így, anyukádnak komoly pszichikai baja is van (Demencia vagy hasonló), ezt nem hozzáértöként nem tudod megoldani.
2023. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%
"Mégse dughatom be egy otthonba"- dehogynem. Utána kell nézni a lehetőségeknek vagy kirendelni egy ápolót mellé,aki akár több órát vele van. Nem tudom, hány éves vagy kérdező, de feltételezem, hogy még fiatal. Ne csessz ki saját magaddal. A párod megértem, hogy kezd besokallni. Nem leszel attól rossz ember,ha nem állsz haptákban anyukád mellett 0-24. Neked is van életed.
2023. júl. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
85%
Napi 42k? Az majdnem 1.3 misi/hó. Szép kis összeg ápolásért. En magyar viszonylatban úgy gondoltam jól keresek, de a fizum nagy része rámenne.
2023. júl. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!