Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha már nem bírom...

Mit tegyek ha már nem bírom tovább gondozni édesanyámat?

Figyelt kérdés

Egy éve került olyan állapotba hogy már nem tudja magát ellátni. Otthon kellett vele maradnom. El veszítettem a munkahelyem, kilátástalanná vált minden. Édesapám már kiskoromban meghalt, a testvéreim meg felénk se néznek. Egyedül az én nyakamba szakadt ez a nehéz helyzet. Egész álló nap ugrálok, de neki semmi se jó. Azzal fenyeget ha nem ápolom őt megfelelően, akkor föl jelent, öngyilkos lesz, magára gyújtja a házat és hasonlók.

A párom már el akar hagyni, mert azt mondta így nem lehet élni. Fogalmam sincs mit csináljak. Mégse dughatom be egy otthonba. Meg egy normális hely az biztosan egy kisebb vagyon. Ápolót fogadni mellé gondolom ugyan úgy pénzbe kerül. Mit lehet tenni ilyenkor?


2023. júl. 8. 12:31
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
92%

1) Marad így minden, párod elhagy, te pedig meggyűlölöd anyádat és a testvéreidet is, majd előbb-utóbb magadat is, hogy így érzel irántuk. Amikor édesanyád meghal ott fogsz állni egyedül, mindent és mindenkit gyűlölve és még azzal is szembesülni fogsz, hogy x kihagyott év után rohadt nehezen fogsz munkát találni. Sarkítottam, nyilván, de azt hiszem érthető mire gondolok.


2) Pénzbe kerül minden más megoldás, igen. A legtöbb önkormányzatnál érdeklődj, hogy igénybe vehető-e ingyenes vagy államilag támogatott házhoz járó ápoló, ez még a legkevésbé megterhelő megoldás. Különféle megoldások vannak, a legtöbbször napi 2x vagy 3x mennek ki, ilyenkor etetnek, mosdatnak, pelenkáznak, gyógyszereznek, odakészítik az ágy mellé a vizet/teát, zsebkendőt, tv távirányítót, könyvet, rejtvényújságot, akármit. Édesanyád egyedül is tud feküdni és elfoglalni magát a köztes időben. Naponta, 2 naponta a délutánit átvállalhatod te is, vissza tudsz menni dolgozni, esetleg részmunkaidőben. 24 órás ápoló sok pénz, igen, de testvéreid is kötelesek gondoskodni róla, nemcsak te, osztozzatok meg a költségeken. Vagy otthon, igen, ilyenkor ha nincs jelentős megtakarítás vagy magas nyugdíj akkor a lakást számítják be, ha x éven belül meghal akkor visszakaptok valamennyit az árból. Cserébe nem hülyülsz meg és nem gyűlölsz meg mindent és mindenkit.

2023. júl. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
95%
Háziorvost kérdezd meg mik az ápolási osztályra kerülés feltételei. Fizetős az is, de három hónapig maradhat. Az alatt nézhettek otthont, ha felárat fizettek, oda is kerülhet sürgősséggel. Ha tiszta a tudata, meg kell értenie, hogy neked is van életed. Tőle is, testvéreidtől is irreális elvárás volt, hogy feladd a munkádat. Kár, hogy meglépted, de most már így van. Valahogy vissza kell csinálni. A ház árából anyukád ellátása megoldható. Legfeljebb kerestek helyette egy bérelhetőt magatoknak.
2023. júl. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
57%

"Háziorvost kérdezd meg mik az ápolási osztályra kerülés feltételei"


Az meg van, hogy ha anyukának tiszta a tudata, közölheti, hogy nem megy? Ugyanez az otthonnal is. Hiába pontoztatok le, a kérdező semmit nem tehet, ha az anya nem akarja. Max lelep és ott hagyja egyedül.

2023. júl. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy ápolnám, menne otthonba, mert nekem nincs rá komptenciám.


Ápoltam nagyapámat (igazából apa, de ő dolgozott, szóval így napközben suli után én), soha többé senkit, beleértve a barátomat.

2023. júl. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
83%

23-as, nekem ilyen mondana apám, közölném vele, akkor nem megy, kit érdekel, innentől kezdve megoldja az életét egyedül, és lelépnék.


Szórakozna a franc hlyékkel, nekem is csak egy életem van.

2023. júl. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%

25!


Vagy nem. Addig, amíg nem vagy benne az adott szituációban, csak elképzelésed lehet arról, hogy mit tennél. Most ezt gondolod, aztán ha oda kerül a helyzet, lehet épp az ellenkezőjét tennéd

2023. júl. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
66%
Egyébiránt itt egyértelmű, hogy a kérdező az anyjanal lakik, így nagyon nem tudná lelepni akkor sem, ha akarna.
2023. júl. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!