Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha már nem bírom...

Mit tegyek ha már nem bírom tovább gondozni édesanyámat?

Figyelt kérdés

Egy éve került olyan állapotba hogy már nem tudja magát ellátni. Otthon kellett vele maradnom. El veszítettem a munkahelyem, kilátástalanná vált minden. Édesapám már kiskoromban meghalt, a testvéreim meg felénk se néznek. Egyedül az én nyakamba szakadt ez a nehéz helyzet. Egész álló nap ugrálok, de neki semmi se jó. Azzal fenyeget ha nem ápolom őt megfelelően, akkor föl jelent, öngyilkos lesz, magára gyújtja a házat és hasonlók.

A párom már el akar hagyni, mert azt mondta így nem lehet élni. Fogalmam sincs mit csináljak. Mégse dughatom be egy otthonba. Meg egy normális hely az biztosan egy kisebb vagyon. Ápolót fogadni mellé gondolom ugyan úgy pénzbe kerül. Mit lehet tenni ilyenkor?


2023. júl. 8. 12:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
71%
Most hirtelen rövid távú megoldás ha felhívod az ügyeletet, megmondod hogy magatehetetlen, x bajai vannak, nem tudod a folyamatos ápolását biztosítani, ezért kéred, vigyék be a kórházba. Ha elég sok baja van akkor beviszik, ott mindenkivel közlöd, nem megoldható az otthoni ápolása. Általában belgyógyászati osztályra szokták tenni, az gyakorlatilag elfekvőként működik.
2023. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
95%
Igen, én is teljesen ledöbbentem - sajnos, szükségessé vált a 24 órás felügyelet, - ez akkora összeg, ami normál embernek nem megfizethetö. Ezértkerestem egy jó otthont, ott is szakszerü ellátást kap és azért még belefér a költségvetésbe
2023. júl. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
95%
Ne felejts már el, 10-es, hogy ez nem 1 ember munkája, hanem 3-é, mert 24 órás. 4-500 ezres lenne 1 főre, az nem extrém!
2023. júl. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
22%

"Bedughatod otthonba..."


Nem, nem dughatja be, hacsak nem áll az anya gondnokság alatt és épp a kérdező a gondnoka.

2023. júl. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
87%
Más megoldás nincs mint az otthon vagy époló mellé, de ez nem lenne olcsó.
2023. júl. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
74%

Aztán mivel jelent fel?

Az érzelmi zsarolóknak csak a szájuk jár, de tenni sosem tesznek semmit.


Beteszed az otthonba. A nyugdíja ha nem fedezi akkor két lehetőség van.

Fizetik a gyerekei egyenlő részben vagy eladja az ingatlant és abból megy otthonba.

2023. júl. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
71%
Én azért nem válaszolok már ilyenekre, mert rájöttem, hogy aki ilyen szinten kivan, annak semmilyen megoldás nem fog bemenni. Sőt mindegyikre lesz egy problémája.
2023. júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
89%

Bár én nem az édesanyámat hanem a nagymamámat gondoztam de tudom mivel jár.

Egyedül 0-24 órában vele lenni etetni, itatni, pelenkàzni stb..

Rá ment az életem nagyon nehèz volt de most meg hiányzik. Mégis azt mondom ha nem bírod keress egy otthont neki nem a párod miatt mert nem bírja hanem magad miatt!

2023. júl. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
64%

Értem hogy sokan segíteni akarnak a kérdezőnek ezzel a "beteszed egy otthonba" című jótanáccsal, csak azt felejtitek el, hogy az esetek többségében az idős ember nem hajlandó otthonba menni, ha van egyáltalán hová bemennie!

Ugyanis az otthonok többsége teljes kapacitással működik, van ahol 2-3 éves várólista van.

Gyakorlatilag 2-3 évvel előbb tudnia kellene mindenkinek, hogy majd 2-3 év múlva olyan állapotba fog kerülni a hozzátartozója, hogy otthonra lesz szüksége, ezért mindenki foglaljon szobát 2-3 évvel előbb.....

És ha még valahogy el is tudná intézni az illető, akkor meg az idős ember nem hajlandó bemenni, főleg ha a "segítőkész" rokonok adják alá a lovat a régi beidegződés miatt hogy "mindenkinek kutya kötelessége személyesen ápolni a hozzátartozóját, mert ez ősidők óta így szokás".

Egyébként a gyámság alá vétel is évekig eltart, hacsak valamilyen pszichiáter nem állít ki róla valamilyen szakvéleményt hogy nem beszámítható (ön- és közveszélyes), állandó felügyeletre szorul.

A lényeg hogy nem úgy megy "az otthonba berakod és kész" hadművelet ahogy így a fotelből egyesek kitalálják. Bárcsak olyan lenne a szociális ellátórendszer hogy hagynák a fiatalokat dolgozni, és lenne mindenkinek hová elhelyezni a beteg, idős hozzátartozóját, ahol szakemberek segítenének az ellátásukban. De ez ma, 2023-ban kishazánkban csak a milliomosoknak adatik meg.

Ha olyan könnyen menne valakit otthonba rakni, akkor ezen az oldalon sem születnének meg heti szinten ezek a kérdések.

2023. júl. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
23%
13-as NEM három emberé, hanem csak kettöé! Így ugyan valamivel kevesebb, de azért kifizetni nem sok mindenki tudja.
2023. júl. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!