Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha a 17 éves...

Mit tennétek ha a 17 éves lányotok egy 16 éves fiútól terhes lenne és megakarják tartani?

Figyelt kérdés

#terhesség #abortusz kizárva
2023. aug. 4. 23:00
 41/97 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem azok a szülők tudják annyira félrenevelni a 17 éves lányukat, hogy az azt higgye, jó ötlet az első szerelemmel fél év után rögtön gyereket csinálni, akik maguk is éretlen, érzelmi intelligenciától mentes, ösztönvezérelt lények, és akik ilyenkor ilyen helyzetben boldogan ledobnák magukról a felelősséget, amit a félrenevelt lányuk naivan haza akar vinni nekik.

Ellenben akik törődően, következetesen, odafigyelve nevelik fel a 17 éves lányukat, azok olyan alapokat és értékrendet adnak át neki, amikkel annak esze ágában se lenne 17 évesen gyereket szülni a semmire, a semmibe, "majd anyuék megoldják" alapon - ugyanakkor ők annyira empatikusak, hogy egy ilyen fiktív helyzetre, ami őket pont emiatt nem fogja érinteni, megértéssel reagálnak.

2023. aug. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/97 anonim ***** válasza:
22%

41!


Értem, tehát azért mert ő úgy dönt, gyereket akar 17 évesen, kinkell dobni, merthat uyge felelősséget kell vállalnia. Neked, mint szülőnek nem? Ha a te 17 éves gyereked vállal gyereket, az a te felelősséged is.

A gyilkosság nem tudom hoyg jön ide, de attól, hogy valaki gyilkol, még még ugyanúgy a szüli gyereke marad,

2023. aug. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/97 anonim ***** válasza:
78%

38, ezzel engem nem "átkoztál" meg, és igen, segítenék ha így alakulna. De azt hiszem, hogy ha 17 évesen kitalálja hogy a semmire gyereket szül, akkor az az én szülői inkompetenciám következménye, emiatt felelősségem van benne.


Dolgoztam szülészeten, láttán pár terhes tinédzsert, sőt 13 éves előrehaladott terhességű kislányt is. Extrém ritka hogy szerető, normális és biztonságos közegből jönnek. Ezek a lányok szinte kivétel nélkül rendezetlen hátterűek, kifejezetten diszfunkcionális háttérrel. Előbb fog lebabázni az itt felsorakozó "kidobnám" szülőkhöz a gyerek, mint hozzám. Már akinek van, remélhetőleg a többségnek nincs csak a levegőbe írkálnak.

2023. aug. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/97 anonim ***** válasza:
78%

#38

Amíg lélegzek, addig fogom támogatni a gyerekeim. Ha hülye döntést hoz, akkor is. Ha nincs pénzem, akkor erővel és energiával, ahogy tudom.

Eleve úgy neveli őket az ember, hogy legyen annyi esze, hogy tiniként a semmire nem csinál direkt gyereket. Tudja, hogy fontos a védekezés, és meg is veszi az ember a gumit, elmegy vele nőgyógyászhoz, mert azt úgyse lehet megtiltani két szerelmes tininek, hogy szexeljen. Tanítjuk őket a pénzzel bánni, mert a suliban ezt nem oktatják, pedig milyen fontos lenne.

Ezért is írtam, franc tudja hányas hsz, hogy elméleti kérdés.

Gyakorlatban viszont még az is lehet, hogy 17 évesen véletlenül becsúszik és meg akarja tartani. Innentől pont ugyanaz a forgatókönyv, mintha direkt csinálják.

Anyaként pont az a dolgom, hogy én legyek a védőháló, és ha hozott egy rossz döntést, akkor ne csésze el teljesen az egész életét. Segítsem, hogy tanulni tudjon, saját lábra álljon, még ha lesz is bőven lemaradása és nehézségek a kortársaihoz képest.


Attól, hogy ilyen helyzetben is támogatnám, még nem tojok a gyerekre és nem azt jelenti, hogy nincs nevelve, meg tökhülye.

2023. aug. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/97 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell kidobni, hanem el kell mondani, hogy az ő gyerekvállalásuk kizárólag az ő felelősségük, így ehhez mérten tessenek dönteni. Elmennek szépen dolgozni, összeköltöznek és tisztességesen felnevelik a gyereket vagy ha ez nem megy, akkor nem kell gyereket vállalni, ott az abortusz. Ne szüljön az, akinek a csupasz hátsóján kívül nincs semmije, ennyire egyszerű!
2023. aug. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/97 anonim ***** válasza:
29%
Öngyilkos lennék a szégyentől, mert azt hittem értelmes felelősségteljes embert neveltem de nem.
2023. aug. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/97 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem senkinek nincs joga abortuszra kényszeríteni a gyerekét.

Legalábbis én nem tenném. (Beszélgettem már a lányommal, ő jelenleg azt mondja, hogy egyből menne abortuszra, amivel nem feltétlenül értek egyet, de ennek ellenére támogatnám benne maximálisan. Joga van dönteni, akk is, ha csak 16 éves.)

2023. aug. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/97 anonim ***** válasza:
75%
Szívrohamot kapnék.
2023. aug. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/97 anonim ***** válasza:
83%
Szó nem volt kényszerítésről, saját magát hozta ilyen helyzetbe, magának köszönheti. Ott a lehetősége, hogy a párjával közösen megoldják a gyerek felnevelését, mint ahogy azt teszik a normális, felelősségteljes emberek. Az nem a másik hibája, ha ezt 17 évesen nem tudják összehozni.
2023. aug. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/97 anonim ***** válasza:
88%
Ha voltak olyan ügyesek, hogy összehoztak egy gyereket, biztosan lesznek olyan ügyesek is, hogy előteremtsék az anyagiakat a felneveléséhez.
2023. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!