Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha a 17 éves...

Mit tennétek ha a 17 éves lányotok egy 16 éves fiútól terhes lenne és megakarják tartani?

Figyelt kérdés

#terhesség #abortusz kizárva
2023. aug. 4. 23:00
 51/97 anonim ***** válasza:
39%
Abszolút nem örülnék, sőt dühös lennék, de a lányom...támogatnám és az unokám is.
2023. aug. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/97 anonim ***** válasza:
86%
Mivel a kérdés az, én mit tennék, azt írom le, nem azt, hogy más mit tegyen. Én úgy gondolnám, hogy alapvetően az én felelősségem a gyerekem, akkor is, ha valamiért buta döntéseket hoz, mint pl. a védekezés nélküli szex. Ezekről a témákról szerintem manapság el kell kezdeni beszélgetni a gyerekekkel 12 éves koruk körül, és arról is, hogyan, mikor érdemes gyereket vállalni. Nem lennék képes hátat fordítani neki azért, mert hoz egy olyan döntést, amivel én nem értek egyet. A fiú szüleivel beszélnék, és megmondanám, hogy onnantól, hogy kereső ember lesz, fizeti a gyerektartást a gyerek után, ha már nem lesznek együtt a lányommal. A lány magántanuló lenne, a legtöbb gimiben ehhez ragaszkodnak a leányanyák esetében, de ragaszkodnék hozzá, hogy a tanulmányait folytassa. A gyerekkel alighanem nekem kéne GYES-re menni, de ez a minimális lenne, főleg, hogy az anyjával együtt én tartanám el, tehát nem lenne életszerű 3 évre kimaradni a munkából. Amennyire tudom, kiskorú esetében, ha nem nagykorúsíttat, a gyerek gyámja is az ő gyámja lesz, erre láttam is példát 15 éves leányanya esetében. Ő volt a kicsivel a kórházban a betegsége alatt, de az ő anyja engedélyezhetett mindenféle vizsgálatot, nem ő maga. Ez alapján gondolom, a gyám is én lennék, ezt a szerepet addig meg is tartanám, amíg a lányom elég érett nem lesz.
2023. aug. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/97 anonim ***** válasza:
10%
Az jó lenne mert a gyerek ék fiatal szülők kellenek. Minél fiatalabbak annál jobbak mert tovább élnek és több évet vannak a gyerek mellett. Ha élnek 100 évet akar a gyerek 80+ éves koráig. Engem 37, 48 évesen fogadtak örökbe. Most vagyok 34 éves. Piszkosul irigylem akik tizenéves korukban szülnek. A gyerekeiket irigylem. Inkább legyen egy jó fiatal 15 éves szülő vagy kevesebb aki sokáig melletted van mint egy negyven éves aki negyven éves koridba meghal vagy elobb.
2023. aug. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/97 anonim ***** válasza:
87%
53as, milyen jó ha van melletted egy 15-18 éves szülő aki eljárkál bulizni, meg kb sosincs veled mert barátnőzik, suliba jár éli az életét, az anyánál kell könyörögnie pelenkapénzért stb. stb...
2023. aug. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/97 anonim ***** válasza:
89%
Tizenévesen is meghalhat valaki hirtelen baleset által, vagy más miatt és 60 x évesen is élhet az ember még 20+ évet. Elég egyszerűen gondolkozol. De nyilván jobb ha 17 évesen a semmibe (értsd: a saját szüleinek) szül egy gyereket, mint később huszon-, harmincévesen, amikor már biztosított a gyerek nevelése anyagi szempontból is.
2023. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/97 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó előtti, ha 34 vagy akkor remélem van már legalább egy minimum 18 éves gyereked és egy minimum 3 éves unokád, mert ha nem akkor milyen gáz már hogy öregen szültél...
2023. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/97 anonim ***** válasza:
12%
De mi van ha valaki 36 évesen elválik egy 5 éves gyerekkel és mivel a szülők külföldövannak a rokonhoz költözik mert a lakás közös és fizet rá hitelt ezért nem megy albérletbe. Miért rosszabb egy tizenéves ha szül ahol a szülők még ott vannak mint ha egy 36 éves elválik kisgyerekkel és a rokon fogadja be és a gyereket egyedül neveli.
2023. aug. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/97 anonim ***** válasza:
88%
Hát, ha valaki lassan középkorúként visszamegy a szülei nyakára, ott is komoly gondok vannak.
2023. aug. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/97 anonim ***** válasza:
73%
Mert egy gyereknek elsősorban az anyjára van szüksége és nemcsak anyagi szempontból, hanem mindenhogyan. Első pár évben fontos hogy ott legyen vele mindkét szülője, mert ilyenkor alakul ki a kötődés a babáknál.
2023. aug. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/97 anonim ***** válasza:
86%
A 48 év már tényleg kicsit késő elkezdeni gyerekezni, a 37 még tök rendben van
2023. aug. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!